הבלוג של atara

atarab

פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.

עדכונים:

פוסטים: 74

החל ממרץ 2013

אביה של מייגן, תומס מרקל, העניק ראיון משודר ראשון ובו סיפר על שיחותיו עם הנסיך הארי, חשף את הכינוי של בתו והסביר למה לא יכנה אותה ”דוכסית”

18/06/2018

מכירים את האגדות האלו, בהן האישה הזקנה והגיבנת הופכת לנסיכה יפהפייה רק כי הנסיך הפגין כלפיה חמלה? כל האגדות כמו “היפה והחיה” באות להוכיח את כוחה של האהבה – שחזקה יותר מהדעה הקדומה, מהסטיגמה החיצונית והשטחית והיא עמוקה ומנצחת הכל. “אמור וינצ’יט אומניה” אומר הפתגם היווני העתיק – האהבה מנצחת הכל.

ההקדמה הזו נועדה להגיד שקיימת גם האגדה ההפוכה. אולי לא סיפרו לנו אותה בילדותנו אבל המיתוס, של הנסיכה שמתברר כלא כל כך נסיכה, קיבל צורות אחרות. כמו למשל, הזאב בעור הכבש או הזאב של כיפה אדומה שהתחפש לסבתא. אצל מייגן מרקל הרבה שאלות נותרו ללא תשובות ולא ברור עדיין מי היא באמת אבל קיבלנו תזכורת לאיך אבא שלה שוב מפשל. נדמה לנו שיש עוד דברים רקובים בממלכת דנמרק, סליחה בריטניה.  אבל לפני שאגיע לראיון המשודר של האב, תומס מרקל, אתמקד בכמה בעיות חדשות בחייה של מרקל.

מייגן מרקל והנסיך הארי נשואים Photo by Gareth Fuller - WPA/Getty Images

מייגן והארי. צילום:  Gareth Fuller – WPA/Getty Images

א. קייט

לא מעט אייטמים מטפלים באכזבה של קייט מידלטון ממייגן מרקל, מהעובדה שאחרי שצדה את ליבה של גיסתה, מייגן נטשה אותה לטובת צמרות שהסכימו לתת לה לטפס עליהן, דוגמת צ’אלס וקמילה. אנשים אומרים שקייט מרגישה שמייגן גוזלת לה את הבמה בעיקר בשדה האופנתי, משתלטת על מעצבי העל שהקדישו את המקוריות והיצירתיות שלהם לעיצוב תדמיתה כדוכסית מקיימברידג’. אומרים שקייט משריינת מעצבים ומחתימה אותם על בלעדיות.

ב. המלכה

המלכה אליזבת’ לקחה את כלתה הטרייה להופעה של ילדי בית ספר. מישהו חכם הציע למלכה “תחייכי כשהיא מדברת אליך, ותתענייני בה, אחרת יאשימו אותך בגזענות וצרות אופקים”. ומייגן דיברה לא מעט, עשתה תנועות ידיים רחבות והמלכה צחקה לא מעט. אבל הדעה הרווחת מדברת על תרגיל יחסי ציבור ולא מעבר. אין לה ברירה, למלכה, אלא להיראות מיודדת עם כלתה האמריקאית הגרושה המעורבת ועל כן כל העולם ראה מראה נדיר, המלכה אליזבת השניה מצחקקת עם מייגן כמו נערה רכלנית. מייגן לבשה שמלה דוסית כדי להתחנף למלכה, עם שיער מסודר להפליא (“אין קוקו בלגן” כדברי העיתונאים – תסרוקת החותם של מייגן) וכמובן גולת הכותרת: גרביונים. כי חייבים. העיתונות משתוממת מפרץ הנדיבות של המלכה שהזמינה אותה לבלות איתה בנסיעה ברכבת המלכותית, שהשיקה המלכה ויקטוריה השמורה רק למשפחת המלוכה. ברור לכולם שמייגן היא רק אמצעי להפגין פלורליזם ופתיחות מצידה של המלכה.

ג. הארי

טוב בסדר, הם מאוהבים ואנחנו מאושרים עבורם אבל הארי, איך נאמר זאת, לא קיבל את האינגליש רוז שמגיעה לו. בחתונה של בת דודתו, סיליה מקורקודייל (הבת של אחותה של דיאנה), לבשה מייגן שמלה מתנפנפת ופרחונית של אוסקר דה לה רנטה, שנראתה כמו סחבה במידה גדולה מדי, וחזרה לסורה עם תסרוקת מבולגנת. היא לא ממש יודעת ללכת כמו בריטית זקופה ונוטה למעוד על עקבי הסטילטו ובגדול, ולמרות שהיא באמת פצצה, אין לה את זה. קטע המעידה שלה רץ ברשתות באופן ויראלי ולמרות שהיא אינה המועדת הראשונה מבית המלוכה, מדובר בפרוות הזאב שמבצבצת תחת עור הכבש ומה לעשות , לגחך עליה הפך כבר סוג של פולקלור.

תומס מרקל צילום מסך

תומס מרקל בראיון מצולם ראשון. צילום מסך

ד. אבא

אביה של מרקל, תומס, לא מפסיק להביך אותנו. מאז ההכנות לחתונה, הוא מייצר כותרות מיותרות ועסיסיות. לא שכחנו איך הוא מכר תמונות של עצמו לפפראצי באופן שהביך את משפחת המלוכה ומנוגד לפרוטוקול המלכותי. אחרי זה היה “דיבור” על התקף לב שלקה בו. מייגן טרם ביקרה אותו, מה שהופך את כל המאורע לביזאר ומוטל בספק. נראה כי שהאב מודר מטקס החתונה ולעולם לא נדע אם אכן עבר אירוע לבבי או שמדובר בכיסוי דיפלומטי להרחקתו מהאירוע אם בכלל. יש יסוד סביר לשער שתומס מרקל הוא פרסונה נון גראטה בארמון מהיום ועד הודעה חדשה.

לאחרונה הוא העניק ראיון לתכנית “בוקר טוב בריטניה” בו הביע, בין שאר הקלישאות, את אהדתו לנישואי מייגן ואת החרטה שלו על המקרה המצער שהדיר אותו מהטקס אבל גולת הכותרת היא קריאתו להארי “בבקשה אל תרים יד על הבת שלי”. כאילו, דה?
עצם העלאת המחשבה שערורייתית ומכוערת וכל כך זרה לבית המלוכה שאני לא רוצה לחשוב איזה פרצוף יש למייגן בארמון. לצד התבטאויות אלו, תומס מרקל לא חושב כמה נורא לספר לכל העולם שהבת שלו “תמיד רצתה ילדים” ו”למרות שאולי אין חסידה באוויר, לעניות דעתו הילדים כבר בדרך במוקדם או במאוחר“. מרקל הוסיף כל מיני פרפראות כמו למשל, שמות חיבה שקרא לה, “bean“, העובדה שהיה נוח ונעים לשוחח עם הארי (שוחחו על מייגן ועל טראמפ), ושמייגן בעיני אביה “תמיד היתה נסיכה” וכי מעתה הוא לא יקרא לה “הדוכסית” כי “היא הבת שלי, אני לא חייב”.

מרקל היא אולי נסיכה בעיני אביה אבל היא גם בחורה אמיצה, אמביציוזית, שמשכה את עצמה בציפורניים להיות סלב סוג ב’ או ז’ בהוליווד בואך טורונטו וסידרה לעצמה דייט עם נסיך בריטי בעייתי, בחורה שהצליחה לעבור מבחנים ומשוכות, בינהם תה עם המלכה כדי לקבל אישור, ומפגש עם כלבי הקורגי המלכותיים שהם נבחניים ונשכניים. אני לא אומרת שהיא הסתובבה עם נקניק בכיס כדי להפיס את דעתם אבל זה כן באסטרטגיה שלה. לצד התהילה והזוהר יש לנו מעידה על עקבים, מאבק מעורר חמלה על להוציא או לא להוציא שוונצים מהקוקו והתמקמות בשורה אחורית, על המרפסת המלכותית, מאחורי קייט בטקס “Trooping the Color”, שם תודרכה בידי הארי מתי להשתחוות ומתי להסתכל על המטוסים שעברו מעל הארמון במבנה חגיגי. נכמר הלב והשאלה האם מייגן תכריע את כללי המשחק או הם אותה – נותרת תלויה באוויר.

עוד מהבלוג של atara

הסיפור כאריזה של מידע

אחרי הרבה מלים, אסטרטגיות ובריפים הנחתי את העט. העט הוירטואלית כי מזמן זו כבר לא עט אלא מקלדת מתקתקת. וחשבתי עד כמה הסיפור הזה שאנחנו קוראים לו "נרטיב" כדי שהוא יישמע יותר מקצועי ופחות אינטואיטיבי, הוא למעשה התרמיל הטוב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

התמכרות לאלימות יש דבר כזה

יש דבר כזה... במאמר מטלטל שפורסם ב ynet בדצמבר האחרון, מדבר פרופ’ זאב מעוז על כך שמדינת ישראל מכורה לאלימות. במאמר שסוקר את הטריגר לכל מערכות ישראל, מראה מעוז כי יותר מכל אומה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

כשהתלמיד מוכן, המורה יופיע

ברור מדי לקבוע עובדה כי ההורים הם אלה שמשפיעים עלינו. השאלה המעניינת היא מיהם האנשים הנוספים שעשו כן, ובזכות מה נקנתה השפעתם עלינו. כשאני מסתכלת על חיי, מתבהרות לי תביעות אצבעותיהם של אנשים שיצרו צריבה משמעותית בליבי....

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה