המנצחים האמיתיים של הבחירות

אין לנו את הפריבילגיה להתבונן מהצד ולתת לאחרים לקבוע את עתיד המדינה בה אנחנו חיות וחיים, אין לנו את הפריבילגיה לתת לאחרים להחליט בשבילנו, אנחנו חייבים לצאת להצביע

יותר מ-2 מיליון אישה ואיש לא ניגשים להצביע בבחירות.  זאת הבעת אי אמון שלהם במערכת ובפוליטיקה הישראלית.
אם היינו איסלנד, או מדינה שממוקמת בין הולנד לבלגיה, היינו אולי יכולים להרשות את זה לעצמנו. אבל כשכל החלטה כאן היא ברמת חיים ומוות, אי אפשר שלא לקחת חלק בעניין.
כאמא לשני חיילים קרביים החובה הזו בולטת לי עוד יותר. ההצבעה היא מחויבת המציאות – גם אם אתה לא שלם עם האופציה שבחרת בה.

ההצבעה היא מחויבת המציאות. (צילום: לעמ)

עלינו לשאוף לכך שנשים יהיו 50% מהממשלה, מהכנסת, ומכל עמדות קבלת ההחלטות. היום זה נשמע כמו הישג עצום, אבל בעוד מספר שנים בעתיד, לא יבינו הדורות הבאים איך זה לקח כלכך הרבה זמן להגשים עיקרון כלכך דמוקרטי ופשוט כמו שוויון בין המגדרים.
בתחום החינוך – נגישות ללימודי ליבה במגזר החרדי, למשל, הוא נושא כאוב ונדרש. נשים חרדיות לא יכולות להיבחר ולקדם לימודי ליבה למשל. אם יותר נשים ערביות, יהודיות, ומכל זרם דתי שהוא – יצאו להצביע – התוצאות יראו אחרת.
אין לנו את הפריבילגיה להתבונן מהצד ולתת לאחרים לקבוע את עתיד המדינה בה אנחנו חיות וחיים.
במדינות רבות קיים חוק הצבעה חובה וקנסות למי שלא ניגש לקלפי, או לכל הפחות אי תשלום יום השבתון לאלה שלא ממלאים את חובתם האזרחית. אלה תמריצים שיכולים להעלות את אחוז ההצבעה.
אל תתנו לרוב הדומם והאדיש לנצח את הבחירות פעם אחר פעם. צאנה להצביע!

צאנה להצביע! יעל קהת צימרמן (צילום: הנריקה צימרמן)
** הכותבת היא  פעילה חברתית, ממובילות ״רצות ומשפיעות״, סוציולוגית ויזמית עסקית, מפיקת חדשות ודוקומנטרים עם העיתונאי הנריקה צימרמן ודוברת 6 שפות