הבלוג של עדי רימל - הפינוקים של עדי

addirimel

אמא לשלושה, קלינאית תקשורת ומבקרת מסעדות.כותבת על כל הדברים שמפנקים אותי ואת משפחתי :קולינריה, תרבות, טיולים, צרכנות.

עדכונים:

פוסטים: 139

החל מיוני 2013

לכל הורה יש את הרגע שתופס אותו חזק בשרירי הנוסטלגיה – רגע שמכה בו ברגע וגורם לו לחזור לילדות ולהיאנח. זו יכולה להיות הערה שאמר בלי משים (“כשאני הייתי בגילך לא היה לנו…”), תנועת יד שמזכירה את אמו או אביו, או סיטואציה של בנו שמדמה אחד לאחד את ילדותו שלו.
לי זה קרה השבוע כשראיתי את בתי הדר שוכבת על הספה, עם הפנים לתקרה, הגב לטלוויזיה ובידיה גיליון של “אצבעוני”. הטלוויזיה הייתה דלוקה בקול חלש שגרם לי להיאנח כמו אמי ולמלמל “אם לא רואים – למה לא סוגרים?”, אבל מה שלכד את עיניי היה הניתוק המוחלט של בתי מהעולם.

20141003_101856

העובדה שיש עיתון שמסוגל לגרום לה לשקוע בתוכו ולהתנתק מכל הגירויים החיצוניים – בדיוק כפי שעשה איתי לפני שלושה עשורים – היא לא פחות ממדהימה בעיניי.
ראשית, משום שהטלוויזיה כיום היא רב ערוצית, תלת פאזית ועל חושית. חוץ מספונג’ה המכשיר הזה – שעבר 3586 טרנספורמציות מאז שהייתי ילדה – יודע לעשות הכל. הוא יודע ללמד אותנו להכין אוכל, הוא יודע איך נראה צב ים בחלק השני של העולם, הוא יודע לספר לנו היכן ועם מי נצפתה בר רפאלי. רק דבר אחד המכשיר הזה לא יודע לעשות – הוא לא יודע ללמד אותנו לחשוב. כאן נכנס “אצבעוני” לתמונה.
העיתון הזה היה תמיד – וכיום אלפי מונים יותר – כלי חינוכי ממדרגה ראשונה, לא במובן שהוא מספק תכנים חינוכיים, אלא בהיותו זרז לבלוטת הסקרנות של הילד. הוא מגיש את הידע בצורה מרתקת כל כך שהוא שואב את הילד לתוך העולם שלו (ולא רק גורם לו לבהות, כמו שהטלוויזיה יודעת לעשות). לכן הרגע שבו הדר הקטנה שלי התמסרה ל”אצבעוני” היה בעיניי רגע של נחת ומסר של אופטימיות לעתיד החברה שלנו, כמו שכבר אמר מרק טווין: “לאדם שלא קורא ספרים טובים אין שום יתרון על פני אדם שלא יודע לקרוא”.

עוד מהבלוג של עדי רימל - הפינוקים של עדי

תצוגה מקדימה

המתוקים של פסקל

כשבוע לפני ראש השנה הוזמנתי להשקה חגיגית של ספרה החדש של פסקל פרץ רובין: "פסקל מגישה: נדוניה - הקשר העדתי המתוק". כדי לחגוג עם פסקל, הגיעו להשקה שנערכה בבית משפחת שטראוס בכפר שמריהו, חברים קרובים ואושיות מעולם הקולינריה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מאסטר וודינג - איך לא חשבו על זה קודם?

האימהות שבינינו ודאי מכירות את הפלא הזה, שכשאנחנו בהריון, פתאום אנחנו לא מחמיצות אף אושה בהריון ברחוב, פתאום נראה כאילו כל העולם ואשתו בהריון ובכלל שום דבר לא מעניין חוץ מהריון. דבר דומה קרה לי עם החתונה: מהיום שהכרזתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

סוזי סורפרייז

  נתחיל בווידוי: מי שמכיר אותי ודאי יודע שבשלנית – אני לא. טרם  נישואי, היה זה הפרט הראשון שהצהרתי בפני כל מחזר פוטנציאלי: "אם אתה מחפש אישה שתבשל לך כמו אמא, חפש אצל אחרות". למזלי, יכולת הבישול שלי, לא הייתה סוגיה שהעסיקה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה