דרושה: אמא

גילי קצנלנבוגן מצא עצמו בתפקיד שדכן מסוג חדש: יאללה בנות, מי רוצה להכיר הומו מהמם ומצליח, למטרת הבאת ילד משותף לעולם?

01/05/2012
גילי קצנלנבוגן קבלו עדכונים מגילי
  • RSS

יש ימים שאני ככה יושב עם עצמי וחושב למי אני עוזר היום. ככה אני , את הסיפוק הגדול שלי אני מקבל כשאני באמת מצליח לעזור. לפני שבוע פלוס מינוס ישבתי לי מול המחשב ושוטטתי בבקשות ופניות שמגיעות אלי. בעיקר מאנשים שנתקעו באמצע הדרך בזוגיות, בקריירה ועם עצמם. כולנו עוברים כאלו תקופות.

וכבר כמעט ננעלתי על בקשה אחת ופתאום באמצע הקריאה דינג דונג צלצל לי מהמחשב והגיעה קריאה שונה ובקשה לעזרה מהסוג שעוד לא קיבלתי. הפניה היתה מבחור שהציג את עצמו באופן מאוד מאוד כללי ורק שאל אם אפשר שאעזור לו מבלי לחשוף את זהותו ופרטיו האישיים   וכשהבהרתי שאין לו אפילו ממה לחשוש הוסיף וכתב: "יש לי תחושה, מתוך כל מה שאני קורא ועוקב אחריך, שאתה תהיה זה שיוכל לעזור לי בחיבור המאוד מאוד מיוחד הזה ולמצוא לי את האחת".

הוא רוצה שאעזור לו למצוא את המשהיא המדהימה להביא איתה ילד או ילדה לעולם.

עד כאן סבבה נכון? אז רגע, רגע...אני עוצר לשנייה לתת עוד טיפל'ה רקע: הבחור בעברו הלא מאוד רחוק שירת כקצין לוחם מצטיין באחת היחידות הכי הכי הכי בצה"ל, אחר כך הצטיין בלימודים באחת האוניברסיטאות הכי הכי הכי בארה"ב ובעולם ואז חזר לארץ והיום בעמדת מפתח בחברה שבתחומה היא אחת המובילות בעולם. ובנוסף לכל (תשבו, שלא תפלו מהכסא) הוא נראה מ-ע-ו-ל-ה, ספורטאי מצטיין ומלא שמחת חיים. אתן בטח שואלות את עצמכן איך בחור כזה לא מצא מישהי והתחתן כבר והביא ילדים לעולם? אז זהו שהפרט הכי מורכב כאן ועם זאת הכי חשוב הוא זה: לפני כמה שנים הבחור התחבר לאמת שלו, ואחרי שיצא עם הרבה בחורות מקסימות החליט מה שידע על עצמו עוד מגיל ממש צעיר, שהוא כבר לא יכול לחיות בשקר הגדול ויצא מהארון.

בצהרי יום שבת האחרונה קבענו שנפגש, אני והוא. אמרתי לו שיגיע בשתיים וחצי ככה, ונשב על הבאר בשילה בתל אביב, כי לי בכל מקרה חשוב היה לראות אותו בתלת מימד, להתרשם מי הוא הבחור המצטיין הזה. והוא נכנס לשילה ובום - אשכרה מה שדמיינתי. גבר גבר, בלי שום ניואנסים נשיים. אני מדגיש כאן שאין לי חלילה כלום נגד קוצי מוצי וכאלה ואני אפילו חבר ממש טוב של כמה, אבל בכל זאת אחרי שפגשתי בו אמרתי לעצמי ככה בלב, ראבאק...זה גבר שבאמת כל אישה היתה רוצה לצידה. ואתם יודעים מה? גם כל גבר, כי אחד כזה יוציא אותך מכל צרה בחיים עם הרקע הנסיון והחוכמה שלו. האיש מלא חיים, חייכן, עיניים שמחות, בעל חוש הומור, חכם, אתלט, בחור ערכי ומותק אמיתי. נראה לי שכיף לחיות איתו ולצדו.

הוא בחר בי כמתאים למצוא לו את האחת המאוד מאוד מיוחדת וגם הגדיר לי על הדרך שחשוב לו שגם תראה טוב וגם תהיה בנאדם וגם חכמה וזורמת וגם תל אביבית, ולא מעל גיל 40.

זהו אתגר לא פשוט על הנייר, שהרי לא מדובר בשידוך רגיל. המורכבות כאן היא בהחלט גדולה. ומורכבות זה אני, כי אם לא היה מסובך זה לא היה מעניין ומאתגר, אז קפצתי למים או יותר נכון לפייסבוק ובתיאום מוחלט עימו סיכמנו שאני מעלה קמפיין קטן ופונה לחברות שלי ולחברים בפייסבוק להפיץ את הבשורה. יש לי 5,000 חברים ואלף שבעים ושבעה עוקבים נכון לרגע זה. כך שבתור התחלה זה סבבה.

חשבתי שאני אעלה פוסט ויגיעו אלי חמש או שש פניות. תוך חצי שעה הגיעו בערך 30 פניות, ונבהלתי קצת...והופתעתי הרבה, ואמרתי ככה לעצמי נו טוב, אז עכשיו אני גם צריך לעשות סינון ראשוני.

הבחור שלנו הוא תל אביבי, וחשוב לו גם מאוד כפי ששציינתי כבר שהמיועדת תהיה מאיזור המרכז עם עדיפות גדולה לתל אביב, מה שהקל עלי את מלאכת הסינון הראשונית. אז סיננתי ישר 15 ונשארתי עם 15, שמתוכן שלש נראו לנו במיוחד, והוא יצר עמן בקשר. עם שתיים מהן הוא כבר נפגש: האחת נראתה לו מאוד, אבל משהו אמר לו שהוא לא משוכנע במאת האחוזים והוא רוצה עוד לבדוק; השנייה, לדעתו, עדיין לא לגמרי סגורה על עצמה, ורוצה שנה על מנת ללכת לפי ה"אולד סקול" ולנסות למצוא זוגיות נורמאלית.

ואני משקיף בדריכות מהצד ונהנה מאוד ממה שאני למד. דבר ראשון: האיש מאוד החלטי ונחוש ואני בטוח שאנחנו נמצא את האחת. הנעל של סינדרלה ככה בהרגשה שלי כבר מונחת אצלי ביד ואוטוטו נמצא גם את הרגל שתנעל עליה בול. ועוד דבר שגילינו, הוא ואני, שיש לנו את אותו הטעם בנשים.

לשנינו גם חשוב שהנשים שלנו יהיו עצמאיות ופעלתניות כאלו שיש להן תחומי עניין והן יוצאות מהבית עם חיוך כל בוקר. יש כאן משהו מאוד מעניין, המון פסיכולוגיה והתאמה.

אגב, כמה מאלו שהשיבו לי עשו זאת לא בשבילן אלא בשביל חברה שלהן, והשביעו אותי בספר הספרים  שאסור שהחברה תדע  לעולם שהן פעלו מאחורי גבן ושאני אמצא כבר את הדרך להגיע אל ההיא איכשהו. היו כאלה שכאשר שמעו שהעלם יצא מהארון (פרט שלא חשפתי מיד) הפנו לי את הגב במהירות ואמרו בנימוס מופתע כזה: "לא, לא, לא, יאבאלה' מלח מים מלח מים, מה פתאום? תודה, תודה - אבל אם יש לך את אותו האחד רק סטרייט, אז סבבה".

וכמה דווקא אמרו שהן מאוד פתוחות לשתף פעולה ולהפגש עם הגבר המהמם הזה.

יש לי כאן זכות מאוד גדולה להשתתף בתהליך מרתק שבסופו של דבר יוולד או תוולד או יוולדו יצורים מהממים שיביאו המון המון שמחה ואור  לעולם ולהוריהם. היו לי כבר כמה שידוכים בעבר שאפילו הובילו לחתונות ובזכותי הישירה-עקיפה נולדו להם במזל ממש טוב כבר 8 נשמות מתוקות ומדהימות וזה כיף גדול.

והנה אנחנו כאן עדיין מחפשים ועדיין לא מצאנו את האחת הממש  מיועדת.

אז בואו נהיה רגע פרקטיים ונגש לעניין עצמו:

אם אחרי שקראתן את כל הסיפור בא לכן להיות חלק ממנו - פנו אלי. אולי אתן חושבות עכשיו על החברה הטובה שלכן שפיספסה כבר את הקרון האחרון ברכבת ועייפה מכל הדייטים וממה שיש לעיר וליקום להציע לה; ואולי אתן עצמכן במקום הזה ובאמת באמת באמת קיבלתן את ההחלטה המאוד בשלה שלמה ומוחלטת להביא ילד או ילדה לעולם ולחלוק את זה עם בנאדם ערכי מוצלח ומדהים. ועם זאת לא לחלוק איתו קורת גג אחת שזה, בואו נגיד את האמת -  גם יתרון שהרבה היו חולמות עליו אחרי כמה שנות נישואין.  תרגישו חופשי לפנות אלי באישי לאינבוקס בפייסבוק שלי ואקשקש איתכן קצת לראות אם מתאים לכן שנתקדם הלאה, ותוכלו להמשיך מולו, לבדוק אם הוא מתאים ואם נוצרה הכימיה שבלעדיה לא שווה כלום.

אדגיש שוב שנושא המגורים במרכז מאוד חשוב מאוד חשוב.

ולסיכום מילה קטנה כזו אישית שלי אליכן ואל עצמי: מעולם לא תארתי שהפוסט הבא שלי כאן בסלונה יהיה בנושא הזה ולבטח שלא אני אהיה חלק ממנו. ראיתי סרטים דקומנטריים ותוכניות שמתעסקות בנושא כמו כולנו כאן. עם זאת החיים מזמנים לנו הזדמנויות מופלאות ומאפשרים לנו להיות חלק ממסע, גם אם המסע שייך לזוג אחר. נפלה לידי הזכות הגדולה להיות חלק מהמסע הזה,וכשאני מציע וממליץ לך, האחת, להצטרף ולחבור לתהליך, רק אם את באמת משו-משו, סגורה הרמטית על עצמך ועל ההחלטה, קפצי על העגלה ותפסי אותה בשתי ידיים איתנות.

כי את יודעת מה יכול לקרות? מקסימום זה יצליח! ואז תהיי המאושרת באדם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה