חדש, חדיש ומחודש

שש אפליקציות חדשות ומחודשות מציעות לכם עדכון שוטף מכל העיתונים, הרשתות החברתיות והבלוגים החביבים עליכם, בנושאים המעניינים אתכם ובפורמט המותאם למכשיר שבו אתם מחזיקים

15/12/2011
לירון יעקובי מרקוס קבלו עדכונים מלירון
  • RSS
» האפליקציה של גוגל. חמה מהתנור

עיתונים מסורתיים נערכו והודפסו שעות רבות לפני שהגיעו לידי הקוראים. התכנים היו אחידים עבור כל הקוראים וכך גם פורמט הדפים. עיתונות דיגיטלית התקדמה ואפשרה לנו להתעדכן בחדשות בזמן אמיתי, להגיב באמצעות טוקבקים, להפיץ כתבות מעניינות לחברים ולגשת לכל אלה משלל מכשירים - נייחים וניידים.

הדור הבא כבר כאן - אפליקציות יעודיות מאפשרות לכל אחד ליצור לעצמו מגזין בהתאמה אישית, תוך שליטה על המקורות והתכנים. העיתון החדש שלכם יתאים עצמו למכשיר שבידכם ולסיטואציה שבה אתם צורכים את התכנים - הצצה לתכנים דרך הסמארטפון כשאתם עסוקים, וחוויה עשירה ומלאה דרך הטאבלט כשאתם רובצים על הספה בסלון, נינוחים, מוכנים לצרוך תכנים עתירי מדיה ומפורטים.

האפליקציות מתחברות לרשתות החברתיות שבהן אתם פעילים ומייעדות לחברים שלכם שני תפקידים: החברים הם פילטר מצוין, הם יעזרו לאפליקציה לסנן תכנים פחות חשובים ולזהות את אלה שרלוונטיים לכם, אישית. בנוסף, החברים מהווים "מגבר" לתכנים חשובים. התכנים שיצרו שיחה, משכו תגובות ושותפו, הם אלה שבמרכז תשומת הלב, ולפיכך סביר שגם עבורכם יהיו מעניינים.

האפליקציות מבטיחות שלא תחמיצו את מה שהחברים שלכם משתפים. מכורי פייסבוק? אל דאגה, הפוסטים שכתבו החברים שלכם משולבים באפליקציה כחלק מהתכנים.

האפליקציות לומדות את העדפותיכם ואף מסוגלות לנחש מה אתם אוהבים (לפי דפוסי שימוש ונתונים שנלקחים ממקומות שונים. התוכן של הפרופיל שלכם בפייסבוק, למשל, כולל פירוט של המוזיקה אליה אתם מאזינים, הסרטים שאהבתם, ספרים ותחביבים, מספק לאפליקציה לא מעט פרטים).

מגזין "ווירד" ציטט את מנכ"ל פליפבורד שהיטיב להגדיר את המטרה של אפליקציות אלה: "התאמת מה שקורה בעולם למה שקורה בעולם שלכם". האפליקציה שלו אכן עושה זאת באופן מרשים.

השבוע חשפה גוגל את אפליקצית החדשות האישית שלה, וכמה מהשחקנים הבולטים בתחום לא נשארו מאחור והשיקו גרסאות חדשות המאפשרות חוויה מותאמת לא רק לטאבלטים, אלא גם לסמארטפונים בעלי מסכים קטנים.

איך מתחילים?

ריכזנו עבורכם את הרידרים המובילים. אחרי הורדת האפלקציה תתבקשו להגדיר מהן הרשתות החברתיות בהן אתם פעילים ומהם התכנים בהם אתם מתעניינים. המגזין האישי שלכם מוכן, וידאג להיות תמיד מעודכן. בכל רגע תוכלו כמובן לבחור תחומי עניין נוספים.

Flipboard

אחת האהובות עלינו. מתממשקת בקלות לרשתות החברתיות המרכזיות ומציעה חוויה ויזואלית טובה וממשק מותאם לגודל המסך. השבוע הושקה גירסה ייעודית לאייפון, שבה הדפדוף מתבצע מלמטה למעלה כמו בפנקס קטן ועשיר בתמונות. אם אתם מורידים רק אחת - תורידו את זו.
אייפון ואייפד - כאן מורידים (חינם)

Flud

האפליקציה מאפשרת לכל אחד ממשתמשיה ליצור פרופיל אישי ולהפוך לסלב חדשות. תוכלו לעקוב אחר אתרי חדשות או הבלוג של החברה המתלהבת שלכם ולשתף את אלה הלאה דרך כפתור הלב.
אייפון ואייפד - כאן מורידים (חינם)


Google Currents

חמה מהתנור, מבית גוגל. מאפשרת בחירה מצויינת של תכנים ממגוון רחב (מאד) של מקורות ומארגנת אותם בצורה מוצלחת. אהבתם את הכתבה? תוכלו להמליץ עליה בגוגלפלוס בקלות. זמינה גם לאנדרואיד, סוג של יתרון.
אייפון ואייפד - כאן מורידים (חינם)
אנדרואיד - כאן מורידים (גם חינם)

Pulse

חדשות ממגוון מקורות ורשתות, מוצגות על פני מערכת צירים: הציר האנכי מציג את המקורות השונים ואילו האופקי את הכתבות השונות מתוך אותו מקור. אפליקציה ויזואלית ונעימה לשימוש התומכת במגוון פלטפורמות. מומלצת בחום.
אייפון - כאן מורידים (חינם)
אייפד - כאן מורידים (כן, גם)
אנדרואיד - פה (גם)
ואפילו יש גירסה לקינדל. תותחים.

Zite

גם כאן מגדירים תחומי עניין והאפליקציה מייצרת מגזין אישי. החברה מבטיחה ללמוד מהרגלי השימוש שלכם (ולא תהסס לשאול האם נהניתם מהכתבה שקראתם) ולעדכן את המגזין בהתאם. החוויה כאן פחות מלהיבה גרפית והחיבור לרשתות חברתיות לוקה בחסר.
אייפון ואייפד - כאן מורידים (חינם)

Hitpad

חברה ישראלית שמבטיחה לעדכן אתכם בכל מה שבאזז. האפליקציה מרכזת חדשות וכן תכנים מפייסבוק וממיינת אותם לערוצי מידע. זמינה בינתיים רק לאייפד.
אייפד - כאן מורידים (חינם)

לבלוג של לירון יעקובי מרקוס
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה