הבראנץ' הסודי של עתליה

הרבה ארוחות בוקר טובות יש בישראל, אבל בראנץ' כמו של עתליה, שהייתה קונדיטורית בארקדיה וכעת מגישה מעדנים במרפסת בעין כרם, אין

15/06/2011
חגית אברון קבלו עדכונים מחגית
  • RSS
» חגית אברון

חיפשנו מקום לחגוג בו אירוע מיוחד. יום הולדת בנות עגול כזה, שכאילו לא עושים ממנו עניין, אבל הוא טומן בחובו סיפור גדול. חלק רצו לסגור "פרייוט" משמים באחת המסעדות במרכז, אחרת הציעה לבלות שישי בטל בספא ומישהי נועזת במיוחד רצתה טיול סוסים עם נומרולוגית לסיכום האירוע. בסוף הוחלט על חגיגה סולידית של בראנץ' שמיימי שמתחבא מאחורי שער כחול בבית פרטי בעין כרם. זה היה בינגו ועשר בנות יצאו מאושרות.

ועכשיו התיאור: רבות הן ארוחות הבוקר המפתות ברחבי ישראל, אבל הבראנץ' של עתליה הוא ללא ספק מעולם אחר. עתליה, ששימשה כקונדיטורית במסעדת "ארקדיה" הירושלמית, שבה לארץ לאחר טיול ארוך במזרח הרחוק ופתחה את מרפסת ביתה הצופה על צריחי הכנסיות של הכפר לארוחות בראנץ'.

התפריט משתנה לפי מצב השוק והרוח, אך בסיסו כולל מיני לחמים מצוינים שאת כולם היא אופה במו ידיה, פוקצ'ה חמימה ונפלאה, מיני מלוחים צבוטים, מאפניס, עוגות, מאפי שמרים, לחמניות סקונס בריטיות המוגשות עם ריבות תוצרת בית וזאת היא רק ההתחלה. בשולחן הארוך והערוך במופתיות מונחים בחגיגיות שפע של סלטים מרתקים, קישים כפריים מהסוג המוגש בפונדקי פרואבנס וכמובן גם גבינות טובות מהשוק, חביתות זהובות שוליים, מטבלים ועוד המון הפתעות לפי מצב רוחה של השפית הצעירה. אם תיקחו בחשבון את כמות ואיכות המזון , את אוויר ההרים הצלול ואת הנוף הניבט מהחלונות, תגלו כי מדובר באחת האפשרויות הנפלאות לבילוי בנות או זוגות של שישי או שבת בבוקר. לפני או אחרי ארוחת הבוקר אפשר להצטרף לטיול מודרך בעין כרם היוצא בשעה 1000 בבוקר מכיכר המעיין, וגם חשוב שתדעו שלמרגלות המרפסת היפה, יש לעתליה גם צימר יפהפה בו ניתן לבלות לילה באהבה.

פנקס כתובות:

הבראנץ' של עתליה –בהזמנה מראש בלבד. אפשר גם להזמין ארוחות ערב או צהרים מיוחדות באמצע השבוע. טלפון .0524755167 .

לאתר של חגית אברון
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

  • תמונה אישית yaels 15/06/2011

    וואו! נראה פשוט נהדר! יש מצב שאקפוץ…

בחזרה למעלה