בדיוק מה שהיינו צריכים - שוק צפון החדש

שוק צפון החדש שנפתח ברמת החייל הוא בדיוק מה שהאזור הזה היה צריך - מקום אחד מרוכז שאפשר לממש בו את כל הפנטזיות הקולינריות, או סתם לשבת לקפה ואסקפיזם

02/02/2016
שלי ניידיץ קבלו עדכונים משלי ניידיץ
  • RSS

שוק צפון. בשורה לתושבי ועובדי האזור. צילום: מיכל יפה

כשהייתי קטנה, אמא שלי, ילידת צרפת עם כל הגינונים הנלווים, לימדה אותי שצריך לאכול קצת מכל דבר. "ככה הצרפתים אוכלים", היא נהגה להסביר, "ובגלל זה הם לא משמינים".

שוק צפון החדש, שנפתח לפני כשבועיים ברמת החייל בצפון תל אביב, מתבסס, במודע או שלא, בדיוק על הקונספט הזה; מתחם אחד מקורה שיש בו קצת מהכל בתמהיל קולינרי מגוון - מטבח יפני, בר דגים, ממלכת חלבה, מקדש שכולו תה, ירקות ופירות אורגניים, שמני זית, חומוסיה, מאפים ולחמים, בירה, גלידה, מיצים טריים, בורקסים, והכל, א-פרופו צרפתים, באנינות טעם ועל בסיס חומרי גלם טריים ואיכותיים במיוחד.

חומרי גלם טריים ואיכותיים. צילום: מתן כץ

מסעדות ידועות שלחו לכאן זרועות והציבו את ה"מיני-מי" שלהן, מיקרו שלוחה של מסעדת האם; מיאזקי - האסיאתית המהירה של טאיזו, פרונטו קיוסקו - דוכן איטלקי מבית פרונטו, כתר המזרח, שיצא מגבולות אבן גבירול והוסיף לסניף החדש דוכן חצילים ייחודי, דוכן של ג'מס, מפעל הבירה והמסעדה, שמציע מנות בשריות לצד בירות טריות וג'וסו, מותג המיצים של רותי רוסו, שהביא איתו את הצבעוניות והאסתטיקה המוכרת.

פרונטו קיוסקו. צילום: מיכל יפה

בסיור טעימות ראשוני בעיקר הופתעתי לטובה, כי מה כבר אפשר לחדש בצ'יפס? עד כמה בירה יכולה להיות טעימה? ולמה שאני אבוא במיוחד לקנות חלבה?

אז זהו, שהצ'יפס של רוטיסרי (תפו"א ובטטה) הוא אחד הטובים שטעמתי וגם הטורטיות טעימות להפליא. הגבינות של מעדניית ג'קו קנטי נהדרות, הבירה הטרייה של ג'מס באה כל כך בטוב, במיוחד באמצע יום עבודה, והכבד הקצוץ שלה, שמוגש על טוסטונים חמים, שווה גיחה במיוחד.

shuk_tzafon_carrots1

שווארמת-ים של בר דגים, נתחי דגים בפיתה, היא חתיכת יציאה מקורית, החלבה של "ממלכת החלבה" לגמרי ראויה לממלכה משלה, חליטת'ה, בוטיק-בר שמתמחה בתה, שלוחה של בית התה הירושלמי, הוא חידוש מרענן והעוגות של מאפיית הבוטיק לחמנינה יוציאו גם מכם אנחות הנאה מתוקות.

המאפים של לחמנינה. צילום: מיכל יפה

מאחורי היוזמה עומדים מיכל אנסקי ורועי חמד, ממקימי ויזמי שוק האיכרים בנמל ת"א ובמקומות נוספים בארץ. המקום, שמשתרע על פני 1,600 מ"ר וכולל כ-500 מקומות ישיבה, מציע, מלבד האפשרות לעשות שוק ולקנות פרחים הביתה בימי חמישי, גם ארוחות צהריים מלאות לעובדים באזור עתידים ורמת החייל, מקום בילוי לשעות הערב ותעסוקה למשפחות ולילדים במהלך סוף השבוע.

שוק צפון. צילום: מתן כץ

אם לשפוט לפי העומס בשבועיים הראשונים לפתיחתו, שוק צפון הוא בדיוק מה שהאזור הזה היה צריך - מקום אחד מרוכז שאפשר לממש בו את כל הפנטזיות הקולינריות, לטעום קצת מכל דבר, או סתם לשבת לקפה ואסקפיזם. תמיד טוב.

>> כל הפרטים על שוק צפון ושעות פתיחה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה