גברים, רוצים יותר סקס? תתחילו לדבר

גברים ונשים באים מכוכבים שונים, מדברים בשפה שונה, נהנים מדברים שונים. מה הפלא שאלה לא מבינים את אלה, ובעיקר כשמדובר בסקס ובשיח זוגי. איך מגיעים להבנה?

21/01/2014
ד"ר צביה גרנות קבלו עדכונים מד"ר צביה
  • RSS

בהכללה, רוב הגברים משתוקקים לסקס, רוב הנשים משתוקקות לשיח זוגי. וזה הצורך הבסיסי העיקרי שלהם. ובהכללה, רוב הגברים רואים בשיח הזוגי בעיקר מעמסה, ורוב הנשים רואות בסקס בעיקר חוויה רגשית.

כמובן שאין כאן שחור-לבן, כי גם גברים זקוקים לשיח וגם נשים זקוקות לסקס. אבל אצל כל אחד מהם מוצבים הצרכים האלה במיקום שונה על פני סולם הצרכים הרגשיים.

גברים, רוצים יותר סקס?

מה קורה מחוץ למיטה?

"תשכבי אתי", הוא מבקש, והיא זועקת: "קודם דבר אתי". ואז הוא לא מבין איך היא מצפה ממנו לחיבוק ומילה טובה אחרי שהיא דוחה לילה אחרי לילה את ניסיונות ההתקרבות שלו, והיא לא מבינה איך הוא מצפה להתקרבות במיטה כשהיא לא מקבלת שום התקרבות מחוץ למיטה. ושניהם לא מבינים שכל אחד פשוט זקוק לדבר שונה.

עם תהום כל כך עמוקה של חוסר הבנה, מה הפלא שכל כך הרבה זוגות הולכים לישון לילה אחרי לילה גב אל גב, וקמים בוקר אחרי בוקר חמוצים?

כולנו באים למערכת הזוגית עם אותם צרכים רגשיים: צורך בחיבה, בחיזור, בסיפוק מיני, בשיח זוגי, בבילויים משותפים, בנאמנות וכנות, בביטחון כלכלי, בחלוקה של תפקידי הבית, בהערכה, במרחב אישי. אבל אצל רוב הגברים ואצל רוב הנשים הצרכים האלה מסודרים בצורה שונה על גבי סולם העדיפויות.

ועם זאת שיהיה ברור: גם נשים נהנות מסקס, אבל במידה פחותה ובתנאים שונים, וגם גברים נהנים לשוחח, אבל במידה פחותה ובנושאים שונים.

איך אפשר ליהנות מסקס?

האם זה אומר שהיא צריכה לשתף פעולה בפעילות מינית גם אם אין לה חשק? או שהוא צריך לשוחח אתה על רגשות אם זה בכלל לא מעניין אותו?

אז לא, כי אם הם יעשו את זה בניגוד לרצונם הסלידה שלו משיח רגשי תגדל, והרתיעה שלה מסקס תגבר. התשובה היא במקום אחר: השניים חייבים למצוא נוסחה שתאפשר לה ליהנות מקרבה במיטה, ושתאפשר לו ליהנות מקרבה מחוץ למיטה.

אבל איך אנחנו יכולים ליהנות ממשהו שאין לנו צורך בו?

כאן נכנסת לתמונה האחריות ההדדית: הוא יקח אחריות לכך שהיא תרגיש טוב כשהיא משתתפת בפעילות המינית, והיא תיקח אחריות לכך שהוא ירגיש טוב כשהוא משתתף בשיח רגשי.

אז גברים, אתם רוצים סקס? תנו לה את הדבר שממנו היא נהנית. והיא נהנית לשוחח, היא נהנית לקבל תמיכה, והיא נהנית מאוד כשאתם יוזמים בילויים והפתעות. דברו אתה לפני ודברו אתה אחרי, הקשיבו לה, ספרו לה על דברים שחשבתם, התעניינו במה שהיא חושבת. כך תראו לה שזה חשוב לכם.

והיו בטוחים שגם אם בהתחלה היא לא תיהנה כמוכם מהפעילות המינית עצמה, הפרס של קרבה ואינטימיות ואהבה יעורר בה הנאה גם מהסקס.

ואתן נשים, רוצות לדבר אתו? הבטיחו שהשיחה לא תהפוך לעינוי.

ככה עושים את זה נכון

תנאי ראשון: דברו אתו תמיד בזמן המתאים: לא בלילה, לא כשהוא שומע חדשות, לא כשהוא צופה במשחק כדורגל, לא בזמן נהיגה, לא בעבודה. מתי כן? בררו אתו: "אני רוצה שנדבר, מתי נוח לך?"

תנאי שני: דברו אתו תמיד במידה הנכונה: קצר ולעניין. בלי חפירות, כי אחרי שני משפטים הוא בלאו הכי מאבד אתכן.

תנאי שלישי: דברו אתו תמיד בצורה הנכונה: בלי אצבע מאשימה, בלי ניתוח אופי, בלי להזכיר נשכחות, בלי לקרוע לגזרים את הוריו.

תנאי רביעי: היו ענייניות ולא תלושות. זכרו שאין לו מה לעשות עם בקשות כמו "אני רוצה חבר", "אני רוצה שותף", "אני רוצה להרגיש שאתה בשבילי". אז דברו על מה שאתן רוצות בשפה שהוא מכיר: "אני רוצה שנצא ביחד", "אני רוצה שתשתתף בתפקידי הבית", "אני רוצה ניהול כלכלי משותף". היו בטוחות אם אתן מציעות לו מיטה חמה ושיחה נעימה, הוא יתחיל לאהוב את השיח הזוגי.

כך לוקח כל אחד מכם אחריות כפולה: גם להבין את הצרכים השונים של בן זוגו ולהיענות להם, וגם להבטיח שיהיה נעים לבן זוגו להיענות לצרכים שלו. כך מתחילים לבנות הבנה, וכך מחזירים למערכת הזוגית את הניצוץ הרומנטי.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה