המוצר הכי פופולארי

מה הישראלים קנו הכי הרבה השנה ברשת, מה הטרנד הכי חם בחברות היי טק בחו"ל, והאם בקרוב יותר אבות ישארו בבית? כלכלה בקטנה פותח את השנה בנימה אופטימית

02/01/2014
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

מהפך

האם גברים כבר מוכנים לוותר על קריירה לטובת המשפחה? בואו ונודה על האמת, אם כל הרצון הטוב והחשיבה החיובית, כרגע זה עדיין נשמע כמו פנטזיה פמיניסטית. ועם זאת, בתחילת החודש התפרסם ב"ניו יורק טיימס" מאמר על אמהות בוול סטריט, שעל מנת לקדם את הקריירה שלהן נעזרות יותר ויותר באבות שנשארים בבית כדי לעשות כביסה ולתקתק את ילדים. בדיקת שטח זריזה בישראל מגלה שגם אצלנו יש כמה צדיקים בסדום אך מדובר בגברים בודדים בלבד. אפשר להתוודע אליהם בכתבה המעניינת עקרי בית מביכים? האם אנחנו מוכנים למהפכה אבהית בעולם העבודה, שמספקת הצצה אל תוך עולמם הייחודי. מי ייתן וירבו כמוהם.

ובתוך כך, נשים באופן משמח ותקדימי ממשיכות להתמנות בארץ לתפקידים שנחשבו עד כה לגבריים במובהק. אז המון מזל טוב לרס"ן אושרת בכר שלראשונה תתמנה כקצינה לפקד על גדוד קרבי בצה"ל.

.

תעופה

שנת 2014 רק התחילה והכותרות בעיתונים בישרו לצערנו על עוד ועוד עליות משמעותיות במחירים עבור שלל מוצרים וכמעט בכל הענפים. למרות זאת, ישנה בשורה משמחת לפחות בכל הקשור לגיחות לחו"ל: על פי כל הערכות ובעקבות רפורמת השמיים הפתוחים, השנה הקרובה עומדת להיות שנת הטיסות המוזלות. כיצד אנחנו נוכל להרוויח מכך? בכתבה הבאה תוכלו ללמוד כל מה שצריך על המהפכה הקרובה וגם ליהנות מהדריך לנוסע בטיסות הלואו־קוסט. מומלץ!

.

משפט

במבט לאחור אפשר למצוא עוד חזית אופטימית אחת - מתברר שהשנה האחרונה הייתה טובה מאוד לעובד הישראלי בגזרת הפסיקות של בית הדין לעבודה. כך, למשל, הפיצוי על הטרדה מינית במקום העבודה טיפס ל-120 אלף שקל וההגנה לעובדים שחושפים שחיתויות התגברה. על עוד פסיקות חשובות אפשר לקרוא בסיכום תיקוני החקיקה של השנה החולפת בשוק העבודה של ynet.

.

עבודה

ואם אנחנו בענייני עבודה, מה הטרנדים החדשים שעלולים לזלוג אלינו מחו"ל? ובכן, יש לנו בשורות מרגיעות ובשורות רעות בעניין הזה. הטובות - מסתבר שמדיטציה היא הקפאין החדש של עמק הסיליקון והדבר הכי לוהט שחברות ההיי טק מציעות עכשיו לעובדים שלהן הוא הפסקת יוגה. וכדי שלא תישארו שאננים יותר מדי, כדאי לכם לעלעל בכתבה הבאה, הרובוטים מגיעים, והם רוצים את הג'וב שלכם, שבהחלט  עלולה לשבש לכם את הזן.

.

רשת

שנת 2013  עמדה בסימן קניות און ליין. נכון שברחבי העולם מדובר בתופעה ידועה אבל נראה שבישראל רק השנה ממש הפנמנו שעדיף לקנות בלי לצאת מהבית. תוכלו לנחש  איזה פריט היה הכי פופולארי בקרב הקהל הישראלי? באופן מפתיע, על פי eBay, המוצר המבוקש ביותר אצלנו היה שעון. עוד נתונים מעניינים תוכלו למצוא בכתבה בקישור הזה.

מה קנינו הכי הרבה? צילום: Shutterstock

והנה עוד נתון ממש מפתיע: לפי סקר שערכה חברת התשלומים ברשת פייפאל 11% ממבצעי הקניות ברשת עושים זאת בעודם עירומים לחלוטין! מה שמעלה את השאלה הבאה: מילא שאתם בוחרים לשבת כביום היוולדכם מול מסך המחשב, אבל איך ולמה בדיוק מסרתם את האינפורמציה הזאת במסגרת הסקר? האמת, נשמע חשוד ולא ממש אמין.

.

טכנולוגיה

חיכיתי וחיכיתי והנה סוף סוף אפליקציה לפולניות כמוני שמעדיפות לשבת לבד בחושך: חוקרים באוניברסיטת טוקיו פיתחו תוכנת מציאות מדומה, שיכולה להפוך פרצוף כועס למחייך. לכתבה מצורף סרטון שמסביר איך העניין הזה עובד והחוקרים אף מבהירים שהטכנולוגיה עשויה להיות יעילה במקומות כמו תאי מדידה בחנויות. ובקיצור – הנה עוד שיטה טכנולוגית מתוחכמת שנועדה בסופו של דבר לגרום לנו להוציא עוד כסף לקניות.

סוף שבוע נעים!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה