לתפארת מדינת סופרלנד

"הסופרלנד הקטן ששוכן בראשון לציון אינו אלא מראה של הסופרלנד הציוני". ניר גונטז' על הקשר בין רוני מיילי, לונה פארק עם ימים לערבים בלבד, ומדינה שלמה שחיה בפיצול אישיות

30/05/2013
ניר גונטז קבלו עדכונים מניר
  • RSS

אנחנו העם הנבחר. הקמנו מדינה.

לא סתם מדינה. מדינת-על. מדינה עם טכנולוגיית-על, וחקלאות-על, וצבא-על. אנחנו הטובים ביותר. אנחנו סופר-מדינה, ובעברית: אנחנו סופר-לנד!

ובסופרלנד שלנו אין מקום לגזענות. אנחנו זועקים כנגד כל גילוי גזענות (אנחנו קוראים לזה אנטישמיות) כנגדנו. חסר לאיזה צרפתי שיסנוט ביהודי-צרפתי ויכנה אותו "יהודי". מחשבי-על מיד ינטרו את התקרית ויוסיפה אותה לסטטיסטיקה הנוראה של הגזענות (אנטישמיות אנחנו קוראים לה). יש לנו לובי עצבני בכל יבשת. פעם בכמה חודשים העיתונים בסופרלנד שלנו מדווחים "על עליה במספר התקריות על רקע אנטישמי" (גזענות קוראים לזה).

הבעיה עם מערכות העל שלנו לניטור מקרי גזענות (אנטישמיות אנחנו קוראים לזה) שהן חד-כיוונית. הן מעולות בניטור, שיווק וטיפול בגזענות, אבל רק בזו שמופנית כלפינו. הסופרלנד הקטן ששוכן בראשון לציון אינו אלא מראה של הסופרלנד הציוני. אנחנו גזענים. אזרחי הסופרלנד-היהודי לא סובלים את האחר.  לא אוהבים שחורים (ולא חשובה אם הם בצבע מוקה או קפה). לא אוהבים רוסים. לא אוהבים "פרענקים". לא אוהבים "מזרחיים", לא אוהבים ערבים. לא נוצרים ולא מוסלמים. ישנם ארגונים שיעשו הכל בכדי לחבל בחתונה שבין היהודי לבין בת דת אחרת.

אנחנו לא נלך לחוף-ים "שמלא בערבים". לא נשב בפארק ליד "חבורת רוסים". הסופרלנד של ראשון לציון - כחברה למטרות רווח - פשוט זיהה את הבעיה ונתן לה פתרון. מנהלי הסופרלנד הזה יודעים שמשפחות שלמות, אולי כמו משפחת מיילי מ"האח הגדול", עשויות לבקש החזר-כספי לאחר בילוי במקום כי "הוא היה מלא בערבים".

הגזענות היא תכונה טבעית. בקרב השבטים הנידחים בברזיל, או אפילו בקרב בעלי החיים ניתן למצוא גילויי גזענות. בעלי החיים ואנחנו בתוכם מתוכנתים לפחד, לחשוש ולהגן על עצמנו מפי האחר והזר. האנושות המערבית מנסה להפטר מהתכונה הזו. סחתיין, אני בעד. אפילו "הריגשי" שאנחנו, תושבי הסופרלנד הציוני, מגלים בכל פעם כשלאיזה "סלב" הוליוודי נפלטת הערה גזענית (אנטישמית) כנגדנו- הוא טבעי. הלא טבעי, הצבוע והמתחסד הוא השילוב של השניים: היינו הבהלה שלנו לנוכח כל גילוי זעיר של גזענות (אנטישמיות) כנגדנו מול שויון הנפש שלנו מה"מיילי" הקטן שבתוך כמעט כל אחד מאתנו.

אז איך זה שאנחנו כל כך רגישים לגזענות (אנטישמיות) כלפינו אבל כל כך גזענים בעצמנו? לאלוהים הפתרונים.

מ"עיר השעשועים" המפעילה את הסופרלנד, הלונפארק והצאפרי נמסר:

"ברובם המכריע של ימות השנה, הסופרלנד פתוח לקהל הרחב, כמובן ללא כל הבדל בין מגזרים שונים באוכלוסיה. בחודש יוני, בתי ספר שונים מבקשים לערוך בסופרלנד אירועים לרגל סיום שנת הלימודים. הנהלת הסופרלנד קיבלה בקשות של בתי ספר יהודים וערביים כאחד, לקיים את האירועים בימים נפרדים. רק אתמול, למשל, התקבלו שתי הזמנות מבתי ספר ערביים, בהן התבקשנו באופן מיוחד כי האירוע יהיה סגור לבתי ספר ערביים בלבד, ללא בתי ספר מהמגזר היהודי. בקשות דומות הגיעו גם מהמגזר היהודי. בקשות אלה הגיעו נוכח העובדה שמדובר בקהל של תלמידי תיכון וחטיבות ביניים, באירועי "סוף שנה" קבוצתיים, דבר שהוביל למתח ואלימות בין קבוצות תלמידים שונות ממגזרים שונים. מדובר בפארק שעשועים ויש חשיבות מיוחדת לשמירה על הסדר ולמניעת אירועי אלימות בפארק.

לכן, הנהלת הסופרלנד התחשבה בבקשות שקיבלה, ובחודש יוני 2013 נקבעו כמה ימים בודדים נפרדים לבתי ספר ממגזרים שונים. יחד עם זאת, הנהלת הסופרלנד רגישה מאוד לרצונם ולתחושותיהם של כל המבקרים. לכן, תיערך בימים הקרובים בדיקה מחודשת של ההחלטה להענות לבקשות בתי הספר לקיים ימים נפרדים".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה