איך להכין את הביקיני לגוף שלי

שמתם לב שכל מגזיני האופנה מספרים לנו כיצד להכין את גופנו לביקיני, אבל לא מספרים למעצבי האופנה כיצד להכין את הביקיני לגופנו? הדס בשן החליטה לשנות את זה, בשם ההדדיות

12/05/2013
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS

לתעשיית האופנה שלום,

מה ניש? איך המרגש? נהנים מהקיץ? אני כן, מאוד. חיכיתי לו הרבה זמן. מתה כבר ללכת לים, להרגיש את הרוח החמה מלטפת את גופי, להכנס אל המים הנעימים, לשתות בירה אל מול הגלים המתנפצים. אבל כמובן, לא אעשה זאת לפני שאציץ בקולקציות בגדי הים שהכנתם לי השנה. אסתובב בחנויות, אסתכל על הקמפיינים, אתייעץ עם חברות - הכל עד שאמצא את הביקיני שיקח אותי לים. זה לא פשוט, ונהיה מסובך יותר משנה לשנה - אחרי הכל, כבר מזמן עברתי את גיל 30 ואת הקילוגרם ה-50, לא נכנס כאן למספרים המדויקים, אבל אני בטוחה שהם לא בדיוק מה שחשבתם עליו כשתכננתם את הקולקציה שלכם. אבל היי, זאת אני. אני מרגישה איתי די טוב ברוב ימות השנה, אבל חייבת להודות שבימים האלה שלפני הטבילה הראשונה, אתם מצליחים קצת לדכא אותי.

אחד משיאי הטקס השנתי, הוא כל הכתבות שאני קוראת במגזיני האופנה: איך להכין את גופי לביקיני. אני מתעמקת בהן ומפנימה את המסרים. אני לא רוצה חס וחלילה להגעיל אף אחד על החוף. אז צריך לעשות כפיפות בטן, תרגילי זרועות, חייבים איכשהוא לחטב את הישבן. כדאי להשפריץ על עצמי קצת שיזוף מלאכותי, כדי לא לסנוור איש עם העור הלבנבן; ולהוריד כל שערה בגופי שאיננה על הראש. אה, את הבירה הזו שפנטזתי לשתות על החוף? דחוף, להחליף במים מינרלים. אף אחד, כך מספרות לי הכתבות, לא רוצה לראות את בטן הבירה שלי משתפלת בזמן שאני ממתינה לשקיעה.

מתוך אתר האופנה CurvyKate

אתם יודעים מה? בסדר. זכותכם לדרוש ממני מאמץ, ולו מינימלי, כדי ללבוש את בגדי הים היפים שאתם מעצבים. אחרי הכל, השקעתם בהם זמן ומחשבה. מצד שני, גם אני השקעתי לא מעט בגוף הלא-מושלם שלי, ואני חושבת שהגיעה העת לדרוש הדדיות: לפחות פעם אחת, קבלו ממני הוראות. איך להכין את הביקיני לגוף שלי, של חברות שלי, ושל מאות מיליוני נשים סביב העולם שלא נראות כמו בר רפאלי.

אז הנה, בבקשה:

1. אני מבקשת קצת יותר בד בחלק התחתון. התחתונים החמודים הקטנים האלה עם הקשירה בצד, הם לא ממש אני. אני מעדיפה תחתון מסיבי יותר, כזה שיכול טיפה לטשטש את הבטן התחתונה ואפילו לאפשר לי לנשום חלק מהזמן ולא להכניס את הבטן בכל רגע ורגע. אבל זה לא רק אני עם שומניי המחפירים -  גם אחיותיי הרזות ממני יודו לכם על הכפלת הבד בחלק התחתון. יש גבול לכמה שיער ערווה אנחנו מסוגלות להוריד. נכון, הדוגמניות שאתם עובדים עמן עושות לייזר בכ-ל הגוף, אבל לנו אין כסף או זמן בשביל זה, ולמען האמת? זה נראה לנו מיותר. אנחנו נשים ולא ילדות, והשיער הזה הוא חלק מהגוף שלנו. אה, ואם אפשר שהתחתון יכסה לנו את התחת, זה בכלל יהיה מהמם.

2. הייתי שמחה לחזייה רצינית. לא משולשים ולא סטרפלס, אלא חזייה תומכת ומחמיאה, כזו שיכולה לשאת בתוכה שדיים אמיתיים ולא שני ניצנים שובבים. מצטערת, החזה שלי איננו "שובב". הוא חזה של אישה, והוא זקוק לתמיכה. לא בא לי לדאוג כל הזמן שמא פטמה סוררת תצא בזמן שאני משחקת מטקות, אז תשקיעו בי ברזלים וקונסטרוקציה פנימית. חברות עם חזה הקטן משלי מתלוננות בדיוק על ההיפך: למה דווקא להן אתם מכניסים ריפודים שהן לא צריכות? זה לא נוח ולא כיף. ואנא, ותרו לנו פעם אחת על הפרנזים, עיטורי העור והמלמלות. הציצי שלנו איננו אהיל דקורטיבי.

אחת שלא פחדה שתקפוץ לה פטמה. מרילין מונרו (צילום: gettyimages)

3. חיסכו ממני את ההמלצות השקריות על בגד הים השלם. הוא לא מחמיא לי, מעולם לא החמיא ולא יחמיא. הוא גורם לי להראות שטוחה, כבדה ומבוגרת. אני אוהבת ביקיני. אני רוצה לשחרר את הבטן שלי, לא לכלוא אותה בתוך בד לא נוח. אותו הדבר תקף לגבי כל הטריקים שממציאים מדי שנה, כמו ה"טנקיני" ה"מכנסון" ושאר ירקות.

4. אל תדחפו לי מוצרים שאני לא צריכה. אני לא מעוניינת בפראו החגיגי שלכם ובחלוקים השקופים עם ההדפסים המנומרים. יש לי אחלה לונגי מהודו שקניתי בחצי רופי, ושלל שמלות משוק בצלאל - לים אני באה כדי להוריד בגדים, לא ללבוש עוד ועוד שכבות. אני רוצה להשתזף ולשחרר את הגוף, ומגיע לי לעשות זאת לא פחות מאשר לבחורות רזות.

5. התקינו בחנויות שלכם תאי הלבשה מרווחים, שבהם אוכל להביט בגופי בפרטיות ולא להדס סביב זרים במצבי הפגיע. הנחו את המוכרות שלכן להיות רגישות וסבלניות, ולא סתם לדחוף לי את הדגמים שחייבים לעוף. ואם אפשר, דאגו שיהיו לכם מוכרות המייצגות יותר ממבנה גוף אחד, מבינות בעצמן את האתגר שלי - ויכולות לייעץ בהתאם.

6. תכניסו לעצמכם לראש: אני לא צריכה להכין את הגוף שלי לביקיני. אני לא חייבת דבר לאיש. הביקיני נועד לשרת אותי, ולא להיפך. עצוב לי לחשוב כמה חברות שלי, רזות וחטובות ממני, לא לבשו בגד ים כבר שנים, רק כי העיצובים שלכם משפילים אותן. אנחנו הלקוחות. אתם הייצרנים. בואו תייצרו לנו משהו טוב, ולא רק מודלים בלתי אפשריים לחיקוי.

שלכם בהערכה רבה,

הדס
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה