כך מצעים איכותיים משפיעים על איכות השינה

רבים מחפשים באופן טבעי מצעים איכותיים ונעימים, אך אינם יודעים כי קיים קשר הדוק בין איכות המצעים והשינה עצמה. הנוחות והמגע על העור הם הפרמטרים על פיהם יחפשו את המצעים החדשים, כאשר מעבר לכך מדובר באלמנט בר השפעה של ממש על שנת לילה טובה בכל לילה.

 4 דרכים בהן מצעים מסייעים לשינה טובה 

  • אוורור במהלך הלילה – מצעים איכותיים מסייעים לגוף להתאוורר גם כשהוא מכוסה וגם תחת שמיכה כבדה. חשוב לציין כי אוורור הגוף הוא קריטי, שכן כך נמנעת זיעת לילה והריחות הרעים שהיא מביאה איתה. ככל שהמצעים איכותיים יותר כך הם ישפיעו לטובה על איכות השינה. 
  • טמפרטורה תקינה – לצד האוורור, חשוב לשמור על טמפרטורת גוף תקינה ומאוזנת. אם חם לנו מידי או קר מידי, הגוף לא מצליח להגיע למצב של שינה עמוקה. כך, במקום להיטען באנרגיות לקראת היום שלמחרת, הוא משקיע אנרגיה בניסיון להירדם ולווסת את הטמפרטורה.  
  • אסתטיקה – אין מה לעשות, כולנו אוהבים חדר שינה נעים ואסתטי! לכן, הנטייה היא תמיד לבחור מצעים שעושים לנו טוב בעין, מעלים חיוך ואם אפשר גם משתלבים עם העיצוב הקיים בחדר. ובכלל, בואו נשים את הדברים על השולחן – הרבה יותר כיף להתעורר לחדר מעוצב ויפה.  
  • ללא גירויים – הדבר האחרון שתרצו הוא לפתח אלרגיה לבד מסוים באמצע הלילה. ככל שתקפידו לבחור מצעים איכותיים מבדים כגון כותנה או סאטן, כך תירדמו מהר יותר והעור יגיד לכם תודה. בדים שאינם איכותיים עלולים לגרום לגירויים בעור, כפי שאתם ודאי יודעים וזוכרים מאותן פעמים בהן רכשתם חולצות ומכנסיים מבדים שאינם איכותיים. אינכם רוצים זאת בלילה.  

כיצד לבחור נכון? 

נציג חברת דארלן אומר לנו שברור עד כמה מצעים הם קריטיים לאיכות השינה, כדאי להבין איך לבחור אותם. בראש ובראשונה חשוב לשים לב להרכב הבד, שכן ישנם בדים איכותיים ונושמים יותר מאחרים. נכון שלרוב המחיר שלהם יהיה גבוה יותר, אך התמורה בהתאם. בנוסף, חשוב לוודא כי מידות המצעים תואמות את המיטה שלכם. אין דבר מבאס יותר מלהתחדש במצעים איכותיים ולגלות שהם לא מתאימים למיטה שלכם, ואז לריב עם המוכר בחנות שמסרב להחליף כי כבר הוצאתם את הסט מהאריזה שלו.  

בהקשר האסתטיקה, תמיד מומלץ לבחור סט התואם את הצרכים שלכם. אם הנכם ישנים לבד או מסתפקים בשמיכה אחת כזוג, סט של 4 חלקים יעשה את העבודה. אך אם שניכם זקוקים כל אחד לשמיכה משלו, אל תתפשרו על פחות מסט של 5 חלקים. כך, המיטה תהיה אסתטית ותואמת מבחינת צבעים.  

ודאי לא חשבתם שתצטרכו להשקיע כל כך עבור מצעים נכון? אך עם זאת, מדובר בהשקעה שתחזיר את עצמה בכל בוקר בו תתעוררו מלאים באנרגיות, אחרי לילה של שינה איכותית ומצוינת ללא הפרעות. אל תתפשרו על השינה שלכם!