ארבע סיבות שבגללן כדאי לכם לרכוש רכב חשמלי משפחתי

בעוד שהמכוניות החשמליות כובשות את ישראל, רבים עדיין אינם מכירים את היתרונות של המנוע החשמלי. אם יש לכם משפחה גדולה ואתם בדיוק מתלבטים לגבי החלפת המכונית, לפניכם ארבע סיבות שבגללן ממש כדאי לכם לעבור ממנוע בנזין זולל דלק, למנוע חשמלי שקט וחסכוני.

שומרים על עולם ירוק יותר

המצאתן של המכוניות החשמליות נבעה תחילה מן המקום שרצה לשמור על כדור הארץ וכל החי בו. שרפת הדלק של מנועי הבערה הביאה עלינו זיהום אוויר המתבטא בהרס לא רק של בריאותנו, אלא גם של הסביבה שבה אנו חיים, האוויר שאותו אנו נושמים והמים שאותם אנו שותים, כאשר איתנו נפגעים גם בעלי החיים, הצמחייה הקיימת ואף האוזון. הבחירה ברכישת רכב חשמלי משפחתי מסייעת לתרום לעתיד טוב ונקי יותר גם כיום ובוודאי שבעתיד. בזכות ההבנה בחשיבות שיש בהגנה על הסביבה, המדינה מקדמת מגוון הטבות היתנות לאלו הרוכשים רכב חשמלי.

מטעינים ונוסעים

אחד היתרונות הבולטים של רכב חשמלי הוא האפשרות להטעין אותו בקלות. בניגוד למנוע בערה שבו עליכם להגיע אל תחנת הדלק, לעמוד בתור, לנשום אדים רעילים ולשלם הון לא מבוטל, עם מנוע חשמלי אתם יכולים לשכוח מכל הצרות הללו וליהנות מנוחות שאין שנייה שלה.

רכישה של מכונית חשמלית מאפשרת לכם להטעין אותה באמצעות עמדת טעינה פרטית ממש בחנייה הביתית שלכם. כדי למלא את הסוללה באופן המיטבי, מומלץ להטעין את הסוללה מספר שעות. תוכלו לעשות זאת בזמן שאתם ישנים ובבוקר להיכנס לרכב מוטעם שמוכן לנסיעה כל מקום שתחפצו להגיע אליו.

אם אין לכם אפשרות להתקין עמדה ביתית אל חשש, כיום ניתן להטעין את הרב החשמלי גם בחניונים של מקום העבודה, כך שבזמן שאתם במשרד הסוללה שלכם נטענת לאיטה. ואם אין לכם עמדות טעינה כאלו, תוכלו תמיד להטעין בעמדות טעינה שפרושות ברחובות השונים וגם במתחמי קניות רבים אם הם קרובים למקום עבודתכם.

חוסכים בהוצאות באופן משמעותי

אומנם רכישה של רכב חשמלי לא תוזיל את עלותו הכללית, אך ההוצאות הנלוות לרכב אינן מסתכמות אך ורק ברכישתו אלא גם באחזקתו. כאן נציין כי ההבדלים באחזקה של רכב חשמלי אל מול רכב בעל מנוע בנזין הם מהותיים ביותר.

החל ממחיר האגרה המשתלם ביותר שהוא מופחת באלפי שקלים מול רכבי הבנזין, דרך עלות החשמל מול הדלק, שהוא הרבה יותר זול באופן ניכר וכלה בתיקוני הרכב ובביקורים במוסך שנדרשים באופן פחות תכוף כיוון שהמנוע הוא חשמלי ואין בו חלקים נעים, שנוטים להתבלות יותר כפי שקורה ברכבי בנזין. דבר שמוביל להוצאות נוספות במוסך. בנוסף לכל אלו גם הדרישה לטיפול תקופתי ברכב חשמלי עומדת על 35,000 ק"מ ביחס לרכב בנזין הנדרש בבדיקה זו בכל 15,000 ק"מ. לכן אין כל ספק שבכל הקשור לענייני התחזוקה, רכישתו של רכב חשמלי בהחלט משלמת הרבה יותר.

ביצועים מרשימים בגזרת הרכבים החשמליים

המנוע החשמלי מפתיע בביצועיו המרשימים, שכן הוא מציג ביצועים מעולים אל מול מנוע הבערה המוכר והרגיל. מנועים חשמליים מעניקים שליטה מצוינת ברכב, יציבות בכביש, הם ניחנו בהאצה מהירה ביותר ויתרונם הרב הוא ניצול האנרגייה לטובת הנהג ברכב. בשל הניצול הנכון של האנרגייה הזו אתם יכולים לנסוע בבטחה ולחסוך טעינה שאין בה צורך. כמו כן אם יש לכם משפחה גדולה תוכלו בקלות למצוא רכב משפחתי חשמלי בעל 7 מקומות שיוכל להכיל את כולם בנוחות רבה ובו תוכלו לנסוע יחד לכל מקום שתחפצו.