סכסוכי ירושה בין אחים

ענייני ירושה יכולים להיות עניינים מאוד רגישים ומסובכים. לא פעם מתפתחות מריבות ויחסי איבה בין אחים, כתוצאה מחלוקת ירושה שלא עונה בקנה מידה עם רצונם.

סכסוכי ירושה בין אחים דורשים ללא ספק התערבות של גורם מקצועי ומנוסה בתחום. אם אתם מחפשים איש מקצוע שיסייע לכם להתמודד עם המצב, עורך דין לענייני ירושה וצוואה רחל שחר, היא ללא ספק המענה הטוב ביותר עבורכם.

מה גורם לסכסוכי ירושה בין אחים?

סכסוכי ירושה עם כמעט עניין שגרתי. ניתן למצוא אותם לא מעט בשל סיבות שונות, כאשר חלק מהסיבות יהיו: חוסר הסכמה על אופן חלוקה של ירושה וחלקן יכולות להיות מהותיות יותר. לעיתים יש התנגדות לצוואה על ידי אחד האחים, טענה להשתלטות על ירושה ועוד. בין המצבים הנפוצים של סכסוכי ירושה בין אחים שניתן למצוא:

מקרה שבו יש שני אחים שאחד מהם התגורר עם הוריו כמעט כל חייהם, במקרה שבו אחד מההורים נפטר, הרי שאותו אח שהתגורר עם ההורים וסייע להם, ירגיש שמגיע לו חלק גדול יותר מהירושה שכן, הוא תרם זמן רב יותר להוריו.

מקרה נוסף הוא מקרה שבו אחים מעלים טענה שאח אחר השתלט על הירושה, חי על חשבון ההורים, העביר אליו את הנכסים כאשר ההורים לא היו במצב טוב או בכשירות משפטית ועוד.

מה שחשוב לזכור הוא שסכסוכי ירושה בין אחים אינם דבר פשוט ויש לטפל בהם בצורה הטובה ביותר ועל ידי איש מקצוע שמכיר היטב את התחום ובקיא בו.

כיצד ניתן למנוע סכסוכי ירושה בין אחים?

בכדי למנוע סכסוכי ירושה בין אחים, על ההורים לעשות כאשר הם בחיים וכשירים, תכנון מסודר של ההורשה וליידע כל אחד מהילדים מה יקבל, לשמוע את דעתו ולנסות ליישב הדורים ולהגיע להסכמות עוד כאשר הם בחיים וזאת בכדי למנוע מצב של סכסוך לאחר שהם עוזבים את העולם.

גם האחים יכולים למנוע מראש סכסוכי ירושה על ידי חתימה מראש על הסכם בין יורשים עתידיים שיקבע את האופן שבו יחולק הרכוש בין האחים בעתיד. כמובן שכדאי שהאחים ידונו ביניהם על הנושא וכן ידונו יחד עם הוריהם על מנת לקבל החלטה קולקטיבית שמותאמת לכולם.

כיצד מתמודדים עם סכסוכי ירושה בין אחים?

אם לא הצליחו למנוע מראש סכסוכי ירושה והם נוצרים לאחר שאחד מההורים עוזב את העולם, כדאי לנסות הליך גישור. יחד עם זאת, אם הליך הגישור לא צלח, הרי שניתן להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, לצורך ייצוג וליווי בסוגיה העומדת על הפרק. אם אתם מחפשים עורך דין שיסייע לכם בצורה הטובה ביותר בתחום סכסוכי ירושה בין אחים, כדאי מאוד שתכירו את: עורך דין לענייני ירושה רחל שחר.