סוגי תפרים במכונות תפירה

הבנת סוגי התפרים במכונות תפירה היא חשובה מאוד לכל מי שרוצה לרכוש את המכונה המתאימה לצרכים שלו. סוגי התפרים משפיעים על האיכות, העמידות, היופי והפונקציונליות של היצירות שנוצרות במכונה. כל סוג תפר מתאים לסוג אחר של בד, עיצוב, תפקיד וסגנון. לכן, יש להכיר את האפשרויות השונות שיש למכונה, ולבחור את המכונה שמציעה את התפרים הרלוונטיים והמועילים למטרות שלכם. כך נוכל להנות ממכונת תפירה שתשרת אותנו בצורה הטובה ביותר.

freepik

 

סוגי תפרים במכונות תפירה

את סוגי התפרים במכונות תפירה ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות:

 1. תפר עיקרי / ראשי – תפר המשמש לתפירה של כמה חלקים יחד, ליצירת מוצר שלם.
 2. תפר דקורטיבי – תפר זה משמש ליצירת עיצובים על הבד, כגון קווילט (עבודת טלאים), רקמה, וכו'.

סוגים של תפר עיקרי:

 • תפר ישר – תפר זה הוא התפר הפשוט ביותר והוא משמש לרוב לתפירת שני חלקים יחד. התפר מורכב ממספר תפרים קצרים, מקבילים זה לזה.
 • תפר זיגזג – תפר זה משמש לתפירה של שני חלקים יחד, במיוחד אם הבד גמיש. התפר מורכב ממספר תפרים קצרים, המחוברים יחד בצורת זיגזג.
 • תפר דמוי אוברלוק – תפר המשמש לגימור קצוות הבד, כדי למנוע מהם להיפרם. התפר מורכב ממספר תפרים קצרים, המחוברים יחד בצורת גלים.
 • תפר תפירה סתומה – תפר זה משמש לתפירה של שני חלקים יחד, במיוחד אם הבד דק או עדין. התפר מורכב ממספר תפרים קטנים, המחוברים יחד בצורה הדוקה.
 • תפר תפירה כפולה – תפר דומה לתפר תפירה סתומה, אך הוא מורכב משני תפרים נפרדים, המחוברים יחד. התפר משמש ליצירת תפר עמיד במיוחד.

סוגים של תפר דקורטיבי:

 • תפר רקמה – תפר זה משמש ליצירת עיצובים על הבד, באמצעות שימוש במחט מיוחדת ובחוטי רקמה.
 • תפר קווילט – תפר המשמש ליצירת שכבות של בד, המחוברות יחד באמצעות תפר זיגזג.
 • תפר תפירה עילית – משמש ליצירת עיצובים על הבד, באמצעות שימוש בסליל חוט עליון בצבע שונה מהחוט התחתון.
 • תפר תפירה פנימית – משמש ליצירת עיצובים על הבד, באמצעות שימוש בסליל חוט תחתון בצבע שונה מהחוט העליון.

חשוב לציין כי בחירת התפר המתאים משתנה בהתאם לסוג הבד, לצורך התפירה ולסגנון האישי של המתפרה.

מכונות תפירה למתחילים ומתקדמים.

בכל הקשור לאיזו מכונת תפירה מומלצת, התשובה המיידית היא – בהתאם לאופי השימוש של התופר.ת. כאשר אתם מעוניינים ברכישת מכונת תפירה למתחילים או מתקדמים הטוב ביותר לעשות הוא לשאול את המוכרן על המלצתו. כך או כך להן כמה נקודות להתאמה מושלמת בבחירה:

 • תקציב: מכונת תפירה אינה עניין זול מה גם שאתם לא רוצים להחליף אותה לאחר תקופה קצרה ולכן כדאי לדעת כי מכונה טובה לשימוש תופר.ת. מתחיל.ה הינו כ – 1500 ₪ וצפונה. כמובן שניתן לרכוש מכונה יד 2 טובה בעלות פחותה.
 • סוג המכונה: מכאנית או אלקטרונית. מכונת תפירה מכאנית שמתאימה יותר לשימוש מתחיל, מופעלת באופן ידני ולכן גם עלותה פחותה מהאלקטרונית שמגיעה עם מגוון תכונות המקלות על התופר.ת. כמו השחלת חוטים אוטומטית, תפרים מובנים וכו'.
 • קלות ההפעלה / השימוש: לכל תופר.ת. מתחיל מומלץ לבחור במכונה פשוטה להפעלה להכרת התכונות הנילוות בצורה פשוטה וקלה יותר.

בנוגע לסוגי התפרים שיש במכונות לתופרים.ות מתחילים.ות נראה לרוב תפרי בסיס כמו תפר ישר, תפר זיגזג ותפר דמוי אוברלוק. כל שאר התפרים יהיו למתקדמים יותר ובמכונות תפירה מתקדמות יותר.

בחברת הירשנזון משווקים מגוון רחב של מכונות תפירה לכל הרמות, הן מתחילים, חובבנים, מקצוענים. אנו עובדים עם מיטב המותגים של יצרני מכונות התפירה והציוד הנילווה המובילים בעולם כמו למשל: ELNA, GRITZNER. תעשיתיות – PFAFF, TYPICAL, VETRON, ZOJE, VMA, GLOBAL

הירשנזון מכונות תפירה

אחת החברות המובילות את עולם התפירה בישראל. מעל 70 שנה של ניסיון בתחום מכונות התפירה הציבו את החברה כאוטוריטה בתחום זה. רבים ממעצבי האופנה בישראל רכשו את מכונות התפירה שלהם מאיתנו, כמו גם מוסדות לעיצוב אפנה כמו ויצו חיפה, שנקר, בצלאל ועוד, נעזרים בנו ובמכונות התפירה שלנו בכיתות הלימוד האקדמיות שלהם.

באתר ניתן להתרשם מהמבחר הרב של מכונות התפירה שלנו, הביתיות, התעשייתיות והממוחשבות.

זקוקים.ות לייעוץ? הכוונה? הדרכה? נשמח לסייע לכם.ן בכל הקשור כמו גם להתאים את המכונה הטובה ביותר לאופי התפירה שלכם.ן. בקרו באתר שלנו