כמה יפה פורחת הלילך

ברקע מתנגן לו השיר 'פרח הלילך' בקולה האלמותי של חווה אלברשטיין. זה השיר שעשה לי פליי בלב, כשראיתי את לילך זרצקי, (29), בחלון הבלקוני של בוטיק הפרחים הנייד שלה ולא רק בגלל שהיא יפה כמו הלילך, אלא בזכות היותה אחת מאלו שמגשימים חלומות, לא רק חולמים אותם. היא מעוררת השראה ומהריאיון איתה זיהיתי היטב שהיא תפריח שדות של הצלחות. ובפראפרזה למילות השיר: אינני יודעת לומר אחרת- כמה יפה פורחת הלילך. קבלו את לילך עם Liliz- בוטיק פרחים נייד הראשון והיחיד מסוגו בארץ.

ברקע מתנגן לו השיר 'פרח הלילך' בקולה האלמותי של חווה אלברשטיין. זה השיר שעשה לי פליי בלב, כשראיתי את לילך זרצקי, (29), בחלון הבלקוני של בוטיק הפרחים הנייד שלה ולא רק בגלל שהיא יפה כמו הלילך, אלא בזכות היותה אחת מאלו שמגשימים חלומות, לא רק חולמים אותם. המודל העסקי של הבוטיק הנייד של לילך, יזמית בתחילת דרכה, המתבסס על עסקי מובייל מחו"ל, הוא מודל בתנועה, יש לה הרבה תחנות בדרך הארוכה ושמישהו ינסה לעצור אותה. היא מעוררת השראה ומהריאיון איתה זיהיתי היטב שהיא תפריח שדות של הצלחות. ובפראפרזה למילות השיר: אינני יודעת לומר אחרת- כמה יפה פורחת הלילך. קבלו את לילך עם Liliz- בוטיק פרחים נייד הראשון והיחיד מסוגו בארץ.

IMG-20140418-WA0002

ספרי קצת על עצמך, מאיזה רקע מקצועי את מגיעה?

למדתי מדעי החיים בפקולטה לחקלאות ברחובות. תמיד חשבתי שאעבוד עם בעלי חיים ובסוף, הלימודים דווקא הסיטו אותי למסלול של עבודה עם צמחים. לפני שהחלטתי על הקמת העסק, עבדתי בטיפוח עגבניות בחברה חקלאית גדולה. הרגשתי שאני חייבת לחזור לעסוק במשהו יצירתי ולהקיף את עצמי ביופי. העבודה עם הפרחים עונה על כל הציפיות, כאשר הבונוס הגדול ביותר הוא האינטראקציה החיובית והשמחה עם האנשים סביב הפרחים. האתגר שבהקמת עסק ראשוני ויחודי מסוגו משך אותי מאוד, אבל הדבר הראשון שהיה לי ברור הוא שאם אני עושה זאת, זה יהיה רק בדרך שלי, בדיוק כמו שחלמתי.

מאיפה הרעיון לבוטיק פרחים נייד?

כסטודנטית עבדתי כשוזרת ומוכרת פרחים ולאחר שסיימתי את הלימודים האקדמיים והתחלתי בעבודה בתחום, התגעגעתי מאוד לעבודה עם פרחים. עם הזמן הכיוון הלך והתבהר, תוך כדי ארוחה משפחתית עלה הרעיון לבוטיק פרחים נייד ומאז לא יצא לי מהראש. בכל רגע פנוי דמיינתי את משאית הפרחים שלי, תכננתי אותה לפרטי פרטים ואספתי רעיונות ממקורות השראה. ואז החל החלק המעשי של הקמת Liliz- בוטיק פרחים נייד כשבסוף התהליך, עמדה בחניה משאית צבעונית מלאה בפרחים עם בחורה אחת מאוד מרוצה.

IMG-20140509-WA0012

מה מיוחד בבוטיק הפרחים הנייד שלך?

בוטיק הפרחים הנייד הוא הראשון והיחיד מסוגו בארץ, מדובר ממש בחנות פרחים על גלגלים שעומדת בכל הסטנדרטים של חנות פרחים איכותית ומקצועית גם מבחינת מגוון הפרחים שהיא מציעה. מעבר לבידול של ניידות הבוטיק,  משאית הפרחים שלי שואבת השראה בעיקר מחו"ל ומביאה סגנון צעיר מקורי ועדכני שמתכתב עם לייף סטייל אופנתי ואומנותי. משלב הקונספט ועד הפרחים עצמם, אין בבוטיק שום דבר דומה לחנות השכונתית המנומנמת שאנשים מכירים. סגנון השזירה שלי הוא טבעי, שופע ואופנתי, לא מסורתי ו'מהונדס'. אין לי קטלוג מוכן מראש, אני יוצרת זרים וסידורים שפוגשים את צורכי וטעם הלקוח, אפשר לקרוא לי גם 'שוזרת החלומות'. אני מנסה לעשות דברים קצת אחרת ולהשקיע בפרטים הקטנים. במקביל, אני מנסה להחזיר את התחושה הנוסטלגית של מכירת פרחים אישית מקומית, להכיר את הלקוח ולפתח איתו שיחה בכדי להבין מה הצורך שלו. זר פרחים לחמותך לא זהה לזר פרחים שתביא לארוחה אצל חברים או לאהובתך.

מה המודל העסקי של בוטיק הפרחים הנייד?

המודל נסמך על עסקי מובייל מחו"ל, אך גם שם, עסקים ניידים שלא בתחום האוכל הם תופעה חדשה בנוף, כך שאני בניתי וממשיכה לבנות את המודל תוך כדי תנועה, (תרתי משמע). בניית המודל דרשה תחקיר מעמיק, מכיוון שאין מודל דומה בשוק המקומי ואני יזמית בתחילת דרכי. זה עסק דינמי ויש לי עוד הרבה שפנים בכובע להמשך.

IMG-20140414-WA0007 (1)

איך אנשים מגיבים לבוטיק הנייד? זה בטח לא דבר שרואים מידי יום.

כבר בתחילת הדרך העובדה שאני נוהגת על רכב גדול משכה הרבה תשומת לב בדרכים,  אך מרגע שהמשאית מותגה ועוצבה והתמלאה בפרחים צבעוניים, זה השלים את התמונה, ועדיין אין סוף למבטים הסקרנים. התגובות מפתיעות אפילו אותי, אף אחד לא נשאר אדיש. אנשים מסובבים ראש, ניגשים עד המשאית בכדי להחמיא על היוזמה והביצוע. כולם מציצים פנימה בחיוך ומפרגנים מאוד לעובדה שמדובר ביזמית מקורית וצעירה.
IMG-20140415-WA0001 (1)

באילו אזורים את מסתובבת עם הבוטיק הנייד ומתי?

קניית פרחים לשבת היא מנהג ישראלי קבוע אצל רבים, בכדי לענות על הצורך הזה, בוטיק הפרחים הנייד נוסע במסלול עם מספר תחנות עצירה בשכונות מגורים בעיקר באזור המרכז, במתחמים סמוכים לאזורי חניה במרכז העיר, ( היכן שאנשים יעצרו בדר"כ בכדי לקנות פרחים לשישי). אני מגיעה עד אליהם ובעצם משלימה עבורם את ההכנות לסופשבוע שאינו מושלם בלי זר פרחים בבית. בימי חמישי Liliz  מגיעה למתחמי עסקים והייטק ומציעה שירות לעובדי המקום ממש תחת המשרד, בדרכם הביתה לסופשבוע.

בנוסף,  אני גם מציעה שירותי עיצוב פרחים לאירועי בוטיק פרטיים ועסקיים. בין לקוחותיי, מלונות בוטיק, בתי אופנה ומסעדות בעלי מנוי חודשי או מודולרי לסידורי פרחים. ניתן להזמין את Liliz גם לאירועים פרטיים / חתונות ולהפתיע את האורחים עם משאית פרחים בכניסה.

ניתן ליצור קשר עם לילך בטלפון: 052-8389286

או דרך עמוד הפייסבוק: Liliz בוטיק פרחים נייד

 ואיך אפשר לסיים בלי השיר?

[youtube GEBMh5Kmyvw nolink]