כך תהפכו את פינת האוכל לפנינת הבית שלכם

חמדריך המלא לעיצוב פינת האוכל אצלכם בבית. סוגי הכיסאות ושולחנות האוכל.

 

פינת האוכל היא הפינה החשובה ביותר בבית, היא זו שבה מתכנסים כל בני המשפחה לארוחת בוקר, צוהריים וערב, לארוחות שישי וארוחות חגיגיות. אפשר להכין עליה שיעורי בית או עבודות למשרד, והיא יכולה להיות מקום לצייר בו עם הילדים בזמן איכות משותף. אבל איך מתחילים לחפש? למה חשוב להתייחס לפני שקונים? איך מחליטים על שולחן מלבני או עגול? והאם לקנות סט תואם של כסאות לפינת האוכל או דווקא לעצב פינה אקלקטית? אספנו כמה נקודות שיעשו לכם סדר לפני הרכישה של הרהיט הכי פופולרי בבית.

"כמה אנשים תהיו?" בחירת גודל השולחן

גודל השולחן הוא פונקציה התלויה גם בגודל החלל וגם בצרכים האישיים שלכם. באשר לעיצוב, ההיגיון הפשוט אומר- ככל שהחלל גדול, כך שולחן גדול בהתאם יביא למראה הרמוני יותר. מעבר לצורה, חשבו ברמת התוכן- איך ייראו החיים סביב שולחן האוכל הזה? נסו לדמיין את שגרת האוכל סביבו: האם אתם נוהגים לשבת לאכול עם צלחת אוכל ששמתם לעצמכם מהשיש במטבח? או שאולי אתם אוהבים לארח עם מגוון כלי הגשה שמונחים עליו? האם הייתם רוצים לארח אצלכם את הסדר מידי שנה, או להזמין חברים לארוחות ערב חגיגיות? כל אלו משתנים שיש להתחשב בהם טרם אתם בוחרים את גודלו. לחללים קטנים במיוחד יתאימו פינות אוכל קומפקטיות לשני אנשים אשר מצד אחד מתחשבות באילוצי המרחב, ומן הצד שני מאפשרות לכם את אורח החיים שתרצו ליצור לכם עם מרחב אכילה מסוגנן.

כיסאות תואמים או לא תואמים? זו השאלה!

פינות אוכל בלי כיסאות לא שוות הרבה. בחירת כסאות לפינת האוכל היא בחירה שיש להתייחס אליה ברצינות, שכן הם מהווים מרכיב עיקרי ביותר. טרנד לוהט של השנים האחרונות הוא שילוב בין כיסאות בסגנונות שונים, כשכל כיסא בצבע שונה עם ריפוד אחר ועם משענת בסגנון משלו, נוצרת פינת אוכל שיקית ואקלקטית שאי אפשר למצוא אף בית אחר. עם זאת, חשוב שיתקיים קשר לקו העיצובי של השולחן. לכן, גם אם תבחרו בכיסאות מסוגים שונים, שימו לב לחבר ביניהם ברמת הצבע, הצורה או החומר ובכל מקרה דאגו שיהיו נוחים.

אם מגוון הצורות והצבעים מבלבל אתכם ואתם רוצים ליצור מראה אסתטי, הרמוני ונעים, שקלו לבחור בכיסאות אוכל תואמים להשלמת מראה הפינה. מלבד היתרון הוויזואלי שיש בבחירת סט שלם, ישנו היתרון הפרקטי: פינות אוכל המעוצבות מראש כך שהמושבים יתאימו לשולחן ולהיפך, מתוכננות כך שהישיבה תהיה נוחה, פשוטה וקלה ומרווחת דיה. אם אינכם רוצים להתעסק בהתאמת פריטים בכל פעם מחדש, פשוט רכשו ערכה שלמה ותסגרו פינה.

אבירי השולחן העגול או המרובע?

נקודה מיוחדת להתייחסות בתכנון פינות אוכל, היא צורת השולחן. שולחנות עגולים או אובליים אומנם פחות נפוצים ברוב הבתים שכן הם דורשים חלל גדול יחסית. עם זאת, הם מציעים כמה יתרונות ייחודיים שלא נוכל למצוא אצל אף שולחן מרובע. היתרון הראשון הוא האווירה המשפחתית והאינטימית שנוצרת רק סביב שולחן עגול, כל העיניים יכולות להיפגש, ויש תחושה קרובה יותר. יתרון נוסף הוא שניתן בקלות יחסית לצמצם או להרחיב את מספר הכיסאות (במיוחד אם הוא נפתח) מבלי לפגוע בתחושה הקרובה.

הנדסת חומרים: מאיזה חומר כדאי שיהיה השולחן?

ובכן, התשובה תלויה בטעם האישי שלכם ובצרכים הפונקציונליים שלכם. אם יש ילדים קטנים בבית, כדאי יהיה לבחור בכזה שיהיה עמיד וקל לניקוי כמו פורניר מעץ קשה או מלמין. אם תרצו שיהיה קל ונוח להזיז אותו ממקום למקום כדאי שיהיה מפלסטיק איכותי או עץ קל, ואם אתם חובבי קלסיקה גם ציפוי זכוכית חלבית יכול להתאים.