וואטס אפ אמא

היי ממושקה, זאת שרוני, ( עם סמיילי בסוף כמו שאני רשומה בפלאפון שלך), מצטרפת לקבוצה?

סתם אמא.. אחד באפריל עוד רחוק וכבר אני עובדת עלייך.. אין לי וואטס אפ, אפילו אייפון או סמארטפון אין לי עדיין, ( צוחקת על זה עם הבנות שלך, הן בטח שמחות כי יש מקום אחד שבו אני לא חופרת להן..), אבל יש לי 'סמארט הארט', לא כמו שלך, אבל דומה, כמעט.

הלב החכם הזה שלך שהכל ידע, הכל, גם את האמת וגם את הכביכול. שמעולם לא הפסיק לפעום בקצב לבי, אפילו כשראיתי במו עיניי בדיוק מתי הופיע קו הדממה, שהשתיק את המכשירים כולם ועורר כאבים מרבצם.

אבל די, אמרנו שהיום לא בוכות, נכון? הנה אני שומעת את הצחוק המתגלגל ואת הר' הגרונית שלך כשאת קוראת לי לילדה 'שרררוני…', אחחח הקול שלך.. 'צלצולי פעמונים', לא מהשיר של אהובה עוזרי .. אלא של אסתר עופרים, שכמה אהבת להאזין לקולה ולשיר עמה דואט. מוסד מהלך לשירי ארץ ישראל הטובה את היית, במילים ובלחן מדוייקים שרת, פעם בקול ראשון ובפעם בקול שני חד פעמי.

לאן שאנחנו לא עוברים את עוברת איתנו, זה כל כך חזק שלפעמים זה מרגיש כאילו לא באמת הלכת אלא רק שינית פרספקטיבה, נמאס לך להיות כל הזמן עם רגליים על הקרקע, רצית להסתכל על כולם מגבוה, 'לעוף על עצמך'..חחח.. אבל האמת היא שכולם עפו עלייך.

רצינו השנה לארגן לכבודך ערב שירה בציבור, עם האנשים והשירים שאהבת והיו המונים כאלו. הצלחתי לסגור בשבילך את 'בית העם' בעיר, 'בית העם'  שהוקם לזכרו של 'הנדיב', איזה מקום מתאים מזה יש  לערב בשבילך? אבל לא יצא לפועל, את בטח יודעת למה, ראית הכל.. אבל היי רגועה, זה יקרה, אולי נחכה לאביב אולי ליום הולדתך בקיץ, הליין אפ מוכן, צריך רק למצוא מקום ומועד מתוזמן.

בשבוע שעבר חלמתי שאני מקיצה משינה ושני היהלומים הזוהרים בטבעת שלך שעל אצבעי נעלמו ואינם, ביעתתי, התעוררתי, מיששתי והנה הם שם. 'מה פירוש?' שאלתי את אחותי והיא ענתה 'תביאי ילד'. צחקתי, (בכל הזדמנות אני צוחקת, ככה מנצחת הכל). תדעי לך שזאת התשובה של אחיות שלי כמעט לכל שאלה עכשיו- 'תביאי ילד'.

אני יודעת.. יודעת שגם את נורא רוצה וגם אני, אל דאגה, הכל בשליטה. את מכירה אותי, יש מטרה, מסמנת ושועטת. אני בשלב הסימונים אוטוטו בשעטה. את תדעי ראשונה.

מה עוד? כל כך הרבה עוד אמא ולא רוצה להאריך מידי, רק לומר לך שהכל טוב, באמת. כמו שאת תמיד אמרת ויצרת מציאות שבה הכל טוב גם כשקצת פחות. יש לי מלא פרוייקטים בכתיבה, אמא, את מיטב הכתוב בפיד בפייסבוק, (לכל מיטב יש גם שוליים), אני קוראת ומשלימה בלילה כשבאים שוב נדודי הכתיבה. כותבת 'ספר חיים' מרגש ומעניין במיוחד לאישה, שידה בכל ויד כל בה, ממש ככה. אולי אברח לכמה ימים לצפון, אמצא קצת שקט והשראות להשלמות. עוד סיפור בדרך ועוד הרבה 'מילים טובות' ופרוייקטים מרתקים.

לספר שלך, צריכה למצוא זמן ומקום של כבוד, התיקייה כבר מוכנה ויש גם מבוא ופתיחה ויש אותך, תמיד, גם כשאינך.

לא מזמן ספרה לי אחותך הקטנה היקרה מלכה שכשהיית כבת- 17, מידי ערב לפני שיצאת לבלות היית עומדת מול המראה בחדר, מאפרת את פנייך היפות, מצטעצעת ומתגנדרת וכמובן שרה, כשהיא יושבת על המיטה וצופה בך. כותבת לך את מילות השיר שמא את לא זוכרת את המילים, (למרות שאין סיכוי), אולי גם אין לך גישה בגוגל לחיפושים, מה לעשות לא תמיד יש בונוסים מאלוהים.

מה נבקש, ילדתי הקטנה,
ועל מה, כן על מה נחלום?
על שובך יונים שם בקצה הגינה
וגג רעפים לו אדום.
על שובך יונים שם בקצה הגינה
וגג רעפים לו אדום.

שו שו שובך יונים
לו היה לנו מול חלוננו,
והיינו אז שנינו פחות בודדים,
נאהב זה את זו כשתיים יונים,
כשתיים יונינו.

שוב לא נאמר, היער שותק,
האביב על ביתנו פסח.
הנה למולנו הומה ושוקק
השובך שלי ושלך.
הנה למולנו הומה ושוקק
השובך שלי ושלך.

שו שו שובך יונים
לו היה לנו מול חלוננו,
והיינו אז שנינו פחות בודדים,
נאהב זה את זו כשתיים יונים,
כשתיים יונינו.


בוקר יאיר את ביתנו הדל,
נשחר את פניו צוחקים,
נטבול מחדש בבושמו של הטל,
נקשיב להמית היונים.
נטבול מחדש בבושמו של הטל,
נקשיב להמית היונים.

שירי לי אמא. לחייך.

[youtube 5nVHKuYE1jo nolink]