המדריך המלא לניקוי חלונות יסודי

החלונות שלנו בבית הם הצוהר שדרכו אנו יכולים להביט החוצה. חלונות נקיים הם הכרחיים לשם אווירה נעימה בבית. אור השמש שחודר פנימה או יום קיץ משגע עם שמים תכולים בלי אף ענן. מי שאוהב דווקא את עונת החורף נהנה להביט בגשם הדופק על החלון, מטפטף, מנקה את הרחוב ומשאיר ריח נפלא באוויר. לא פעם החלונות שלנו מתלכלכים באבק, גשם שניתז עליהם, טביעות אצבעות של בני הבית ובפרט אם יש בו ילדים קטנים ועוד. כדי שתוכלו לנקות את החלונות שלכם כראוי, אספנו עבורכם מספר טיפים מפורטים שבסופם תיהנו שוב מחלונות סופר נקיים.

מנקים את החלונות בעצמכם

ניקוי חלונות באופן עצמאי מצריך מכם לא פעם כוחות רבים כדי לפרק את החלון שזו האופציה האידיאלית מכולן. אם אין באפשרותכם לעשות זאת תוכלו להיעזר באחת מן האפשרויות הללו:

  • חלונות גדולים – מומלץ להיעזר במקל של מטאטא או טלסקופ לניקוי חלונות. שניהם יוכלו להגיע עם המטלית לגובה ולמרחק הנדרש לשלם ניקוי החלון באופן יסודי.
  • סולם ביתי – מי שאינו סובל מפחד גבהים, יכול לעלות על הסולם ולנקות את החלונות בקלות.

אם אתם צריכים להסיר מדבקות מהחלון, מומלץ להיעזר עם סכין גירוד בשם “סקרייפר” שאינה שורטת את החלון כפי שעלול לקרות אם תשתמשו בסכין רגילה ותנסו להסיר איתה את המדבקה. תוכלו להתיז על גבי המדבקה חומר של מסיר שומנים שיסייע בהורדתה עם הסקרייפר.

מתי צריך לנקות את החלונות?

את החלונות אפשר לנקות בכל עונות השנה ולכל אורכה. מומלץ לנקות את החלונות במינימום כשש פעמים בשנה, כדי להימנע מאבנית וצריבות – לכלוך שנמצא זמן רב על החלון או פסי גשם וכדומה.

באילו חומרים מומלץ להשתמש לניקוי החלון?

אנו ממליצים להשתמש בציוד לניקוי חלונות הכולל את ספוג הפלא, מים וסבון, מטלית מיקרופייבר, מברשת כמו ראש של מטאטא, מגב. נרחיב על כך מעט:

  • ספוג הפלא- הסיבה שאנו ממליצים להשתמש בספוג הפלא היא משום שהוא מסייע להסיר מהחלון שאריות שלדבק, סיליקונים שונים ואף שומנים קשים. נציין כי מומלץ שלא להשתמש בסקוטש כלים רגיל אשר עלול לשרוט את החלון.
  • סמרטוט מיקרופייבר – זהו הסמרטוט היחיד שאינו משאיר סיבים על גבי החלון והוא מתאים מאוד לניגוב קל. אם אתם זקוקים להסיר לכלוך גדול או שאתם רוצים לבצע ניקוי ייסודי יותר מומלץ להיעזר במגב.
  • מטאטא – אם החלון שלכם מאוד מאובק ואתם לא רוצים להרטיב את כל האבק עם חומרי הניקוי וליצור ממנו בוץ, תוכלו לטאטא את החלון לפני שאתם מתחילים בניקוי עם חומרים רטובים.
  • ספריי חלונות או סבון כלים – אם אתם מנקים את החלון עם מטלית מיקרופייבר או עם מגבות נייר מומלץ להשתמש בספריי חלונות. לעומת זאת אם אתם מנקים ניקיון יסודי ונעזרים במגב מומלץ לנקות את החלון עם מים וסבון אשר מוריד שומנים ולכלוך מהחלון.

איך אפשר למנוע סימנים של שטיפה?

כדי למנוע סימני שטיפה על החלון יש לנגב את החלון היטב עם המטלית ובמידת הצורך לנגב אותו שוב. חשוב לנקות את החלון במהירות ויעילות כדי שהחומר או הנוזל לא יתייבשו וישאירו סימן. כמו כן חשוב מאוד לעבוד עם החומרים הנכונים לפי המטרה שלכם. כדי לשמר את המראה הנקי והמבריק של החלון שלכם תוכלו לרכוש חומר דוחה אבק שעוזר למנוע את ההצטברות האבק על החלון.

ניקוי רשתות

הדרך הטובה ביותר לנקות את הרשתות על החלונות שלכם היא להסיר אותן ולשטוף אותן היטב עם צינור מים או באמבטיה. אם אינכם יכולים לעשות זאת, תוכלו להיעזר בדלי מים ומטלית רטובה ופשוט לנגב את האבק מהרשתות באמצעות המטלית.