הטחינה היא האישה של החומוס ויש בה בארכה

הטחינה היא האישה של החומוס.. היא יכולה להיות זורמת וחלקה, צבעונית או לבנה, גולמית או מתובלת, העיקר שיש בה בארכה.

"אוכל זה נשמה" אומר איברהים באשיר, מנכ"ל ובעלים של רושדי תעשיות מזון, יצרנית המותג בארכה ('ברכה ושפע' בערבית). מותג טחינה ערבי אותנטי שהוא תמצית החוויה האוריינטלית לצרכן הישראלי.

"האתגר היה לקחת מוצר מסורתי, שהידע ביצורו והכנתו נשמר, כנהוג, בתוך המשפחות ולעדכן אותו" אומר איברהים, "השתמשנו במודרניזציה בכדי לשמר את המסורת".

האמירה הזו היא סיסמת היום רצוף הברכות שספינת הדגל שלו- סיור במפעל היחידי בעולם לייצור טחינה וחלבה הממוקם באיזור התעשיה אלון תבור. המפעל עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ביותר תוך שימור תהליכים מסורתיים של קליית השומשום ובזכות השילוב המדוייק והיחודי הזה, זוכה לשבחים בקרב הצרכנים הישראליים וגם ברחבי העולם.

רואים עליו על איברהים את התשוקה לאוכל, לייצור ועשייה. אם חומוס עושים באהבה אז טחינה עושים עם נשמה וזה ניכר בכל ניואנס במחוות הדיבור שלו ובתנועות ידיו, כשהוא מספר לנו את סיפורה של ה'בארכה'. בחדר שבמרכזו שולחן עמוס בכל טוב מוצרי המפעל, יושבת קבוצה מבורכת של נשים,( כיאה למותג, ברכה ושפע), שמנשנשות ומצקצקות בהנאה בזמן שאיברהים אומר לנו שה'טחינה היא האישה של החומוס' ומתאר לנו בהתלהבות כובשת כיצד הכל התחיל?

קו מוצרי בארכה של רושדי, תחילתו במיזם משותף לייצור טחינה בשנת 1984 בין משפחת באשיר, משפחה ערבית מסורתית מאום אל פאחם וחברת תלמה, מחברות המזון הגדולות בישראל.

"ייצור טחינה וחלבה בהיותם מוצר מזרחי-מסורתי, הוא לא דבר שניתן היה ללמוד באירופה, הידע בהכנה המסורתית של מוצרים אלו נשמר בתוך המשפחות ואנחנו הצלחנו להביא אותו משכם. תלמה ייצרה אריזות ושלחה לשכם. שם ייצרו את הטחינה, ארזו אותה והחזירו לתלמה", אומר באשיר שבעצמו עבד במפעל הראשון של רושדי שהוקם באום אל פאחם ולאחר מכן קבע מקומו באלון תבור. הוא מכיר כל שלב בתהליך, כל גרגר שומשום מכל 100% השומשום הטהור ממנו מורכבת הטחינה שלו עובר תחת ידיו, שכנראה באמת יש בהן ברכה.

ב- 2004 נרכשה תלמה על ידי יונילוור העולמית שהחליטה לצמצם את מניפת המותגים שלה וזה היה חלון ההזדמנות ושעת הברכה לרושדי תעשיות מזון, שרכשה את המניות לייצור מוצרי הטחינה והשיקה את המותג 'בארכה'. כיום נחשבת רושדי לחברה המומחית בעולם לייצור טחינה.

'בעורקים שלי זורם שומשום.' איברהים באשיר. צילום: אביב חופי.
שולחן הברכה והשפע עמוס בכל טוב הבארכה. צילום : אביב חופי.
רגע לפני שיושבות ונערכות לטעימות. צילום: אביב חופי.
3 סוגי חלבות: קלאסית, מסולסלת ושאמית (סורית לבנונית). צילום: אביב חופי.

השדרוג שעשתה רושדי בייצור הטחינה הוא ראשוני וחדשני, למוצר שכאמור היה מוגבל בידע וסגור בתוך המשפחות. בתהליך השדרוג פרצה את תודעת המוצר המסורתית ועדכנה אותו ברמת ייצור וניהול בינלאומית, בתקני ייצור ואייכות קפדניים ובסטנדרטים בינלאומיים בכדי לתת לצרכן את המוצר הטוב ביותר.

OPEN SEASAME -קסם השומשום  

הנכס העיקרי של המותג – 100% שומשום טהור. השומשום האיכותי מקורו בסודן ובאתיופיה. ברושדי משתמשים בזן 'חומרה' המיובא מאתיופיה ובמפעל ישנם ארבעה טועמים מומחים לטעימת שומשום שמאשרים את טיבו. השומשום גדל בתרמילים הדומים לתרמילי אפונה, אינו זקוק להרבה מים וגדל באדמות עשירות בריכוזי מגנזיום. כשבאשיר מדבר על מודרניזציה מול מסורת בתהליך הייצור, כוונתו לשימוש בטכנולוגיה מודרנית עם התאמות נכונות לשימור המסורת. כך למשל, המפעל משמר את תהליך הקלייה האיטית של השומשום הכה חשוב לשמירת האיכויות והארומה שלו. אחד המוצרים של בראכה הוא טחינה בקלייה איטית – 'שוואייה שוואייה'.

איכותי, טעים ובריא

מה אין בו בשומשום, בכוחם המיתי של הגרעינים הנחשבים לאוצר בריאותי:

הטחינה הגולמית המלאה העשויה מ 100% גרעיני שומשום, ללא תוספים וללא משמרים נחשבה מאז ומתמיד לבריאה במיוחד.

השומשום הוא מקור לשומנים עשירים בחומצות שומן בלתי רוויות המסייעות לאיזון רמת הכולסטרול בדם ולבריאות הלב.

מקור לחלבון- החלבונים מהווים 24% מגרעיני השומשום המסייעים לעיכול.

מקור לסיבים- הסיבים התזונתיים שומרים על בריאות המעי ומסייעים לעיכול. תזונה עשירה בסיבים מונעת יתר לחץ דם ועשויה לסייע במחלות לב וסוגי מחלות כרוניות.

בנוסף השומשום הוא מקור לויטמינים, מינרליים, נוגדי חימצון ועוד ועוד…

אמרנו 'שומשום, היפתח', עטינו כיסוי גוף וכובע מנופח ויצאנו לסיור במפעל.. בתום הסיור המרתק במפעל והכנסת האורחים מלאת הברכות, היה ברור שלא נצא בידיים ריקות. אריזה מהודרת ושופעת מוצרי בארכה מילאה את ידינו: טחינה גולמית 100% שומשום וטחינה משומשום מלא. שלוש אריזות בטעמים שונים מסדרת החטיפים החדשה : 'חלבה בקטנה' – קולקציית חטיפי בריאות בטעמי וניל, וניל עם פולי קקאו ופיסטוקים. ועוד אחת שלא במניין- עם שברי אגוזי פקאן. כל חטיף 99 קלוריות בלבד. בנוסף, אריזת חלבה קלאסית וניל.

הנענו ל'אל- באבור' מסעדה אוריינטלית מזרחית באום אל פאחם וסיימנו בארוחה שהמשיכה את מוטיב הברכה והשפע של היום הזה עם בשרים מעולים, סלטים פיקנטיים וכמובן הטחינה של בארכה איך לא..

טחנתי ולכן אסיים וגם אסכם: שאווייה, שאווייה, לאן אתם ממהרים.. שיהיה לכם יום מלא ברכות!

מחסן הדגימות של המוצרים הנשלחות משם לבקרת איכות. צילום:אביב חופי.
בבארכה נותנים כבוד לאורחים! צילום: אביב חופי.