בדרך לרמה שתיים, או איך לגרום לזה לקרות.

לרגל הפוסט ה-50, 10 אמירות,( 50 זה לא ספוילר זה כבר הסיפור כולו), על 'הבחורה מרחוב שרלוט' מאת דני ואלאס.

בחורה עם מחשב נייד

לרגל הפוסט ה-50, 10  אמירות, ( 50 זה לא ספוילר זה כבר הסיפור כולו), על 'הבחורה מרחוב שרלוט' מאת דני ואלאס.

אפשר לאגד כספרון משעשע ולקרוא בו בטיסה הבאה שלכם לחופשה, לעסקים, לסקס בשירותים של המטוס, (אתגר לא פשוט), או, לשמור כרשימת טיוטא מומלצת על מסך המחשב /שולחן העבודה. למי שיציץ מובטח חיוך עם קריצה, צחוק משחרר מועקה ומידי פעם קלישאה ובצידה תובנה, ( שהרי כל הקלישאות סופן להתאמת).

1. ג'ייסון פריסטלי, ( לא הגולדן בוי מהסדרה האלמותית בוורלי הילס 90210 ואני בכלל העדפתי את הביץ' בוי, דילן), כותב שנון ומבריק ב'חינמון' סוג Z  'לונדון עכשיו', שעזב משרה כמורה בכדי להטביע חותם באייטמים מזדמנים בעיתון כושל.

2.  מירב זמנו, מדלג ג'ייסון בין תסכול, על אושרה הקוסמי של חברתו לשעבר וארוסה החדש, המרוח על קירות הפייסבוק, (ששום 'איגנור' או 'דליט' לא יוכלו למחוק מקירות ליבו), לבין משחקי וידאו עם דב שותפו וחברו הטוב, בדירתם שמעל חנות משחקי הוידאו של דב. מקום שכוח אל ואנשים שלכולם נדמה כבית זונות.

3. יום בהיר אחד, (יותר אותנטי לומר 'קודר' כשהלוקיישן הוא לונדון), נתקל ג'ייסון בבחורה ברחוב שרלוט ומבטו מרותק אליה. אך לפני שהוא מספיק לצעוד לכיוונה על קבי ליבו השבור, היא נעלמת ברכבה אל אופק כלשהו.

4. למרות עננת הפספוס, מתברר שקיימת אפשרות לאיפוס, עם המצלמה החד פעמית שהותירה אחריה העלמה מרחוב שרלוט. מצלמה שיכולה להיות המפתח ל'קליק', לחיבור אפשרי,להפיכת מקריות לתזמון הגורל?!

5. האם המצלמה החד פעמית היא האלגוריה המתבקשת להזדמנות חד פעמית לשנות את מסלול חייו של ג'ייסון ידידנו הכותב? הוא מחליט לפתח את התמונות בעידודו הטרחני של דב, חברו ההזוי, שעל אף ולמרות, מתגלות עצותיו במהלך הסיפור כחכמות ומחכימות. שמא, יש שם משהו בתמונות שיעזור לו למצוא אותה לפני שהכרכרה תהפוך שוב לדלעת..

" אלה תצלומים ראויים לשמם. תצלומים מהחיים. רגעים מאושרים, או מיוחדים..חייבים לתכנן אותם. כי הרגעים אוזלים בהתמדה. הרגעים תמיד אוזלים".

6. היתקלות נוספת עם אבי, בחורה צעירה, ציפור חופשייה אך פיקחית ואסופה היטב באישיותה, שמביאה משב חוכמה, אלכוהול ומוסיקה מרענן לחייו של ג'ייסון.

7. לעיתים, אפשר ואפילו רצוי להרשות לעצמך להיות האקר ו'לפרוץ' לחייו של מישהו אהוב בכדי לעזור לו לראות את מה שלכאורה נעלם מעיניו, אך למעשה ברור מאליו. לעזור לו להגיע למקום של מימוש אמיתי. מימוש מתוך בחירה, מתוך חופש. כמו שעשו ג'ייסון ואבי האחד לשני.

8. האם מצאתם את ה'דג הפנימי' שלכם? רמז : קשור בהתמקדות בדברים הנכונים, בתיקון סדרי עדיפויות מעוותים. צריך לדעת לחפש, לדעת להסתכל.

( לפרטים נוספים : עמ' 150-151 בספר).

9. "פרי הצ'קטה שעל האדמה שייך לכולם, אך זה שעל העץ שמור לאחת שיודעת לטפס". פתגם מסורתי של שבט השונה, זימבבואה.

10. תרגום בשפה שנונה ורהוטה של אסף כהן.

תאחזו ברגע, אל תתנו לרגע לחלוף, תגרמו לזה לקרות. הנה השלמתם את רמה אחת במשחק. אתם בדרך לרמה שתיים..

שלכם,

שרון.