שלושה כישורים שאתם חייבים לרכוש בחורף הקרוב

גשום וקר, מחשיך מוקדם והכל מסביב קצת אפרפר – אין ספק, תקופת החורף יכולה להיות סיבה מעולה להמעיט ביציאות החוצה, אלא אם ממש חייבים… וזה בדיוק למה מומלץ לנצל את כל הזמן הזה בבית (או מתחת לפוך) ולעשות משהו מועיל גם עבור עצמכם. בין אם זה להעניק לעצמכם יכולת חדשה ובין אם זה לחזק תחום שאתם מרגישים כי אינכם שולטים בו מספיק. בכתבה זו אספנו עבורכם שלושה כישורים שאתם פשוט חייבים לרכוש בחורף הקרוב – כישורים שאנו משוכנעים שיועילו לכם הן בפן המקצועי והן בפן האישי. בואו נתחיל.

קרדיט -freepik

ללמוד אנגלית – אחת ולתמיד

עבודה, לימודים, טיולים, תחביבים ופנאי – אלו הם רק חלק קטן מתחומי החיים שאנגלית טובה יכולה לעזור לשדרג אותם לאין שיעור. בגדול, לכל אחד יש את הסיבות שלו ללמוד אנגלית, אבל מה שמאחד את כולנו הוא הרצון לשבור את תקרת הזכוכית, להתקדם בחיים ולהגיע להישגים משמעותיים יותר – ואין ספק שאנגלית ברמה גבוהה היא הדרך הבטוחה לשם. שימוש באנגלית בחיי היום יום הוא חלק בלתי נפרד משגרת החיים של מרבית מהישראלים בארץ – בין אם זה בפן האישי או המקצועי. לדעת שפה שנייה הוא יתרון ענק וחשוב, וכיום, ניתן לעשות זאת גם מבלי לצאת מהבית, עם קורס אנגלית אונליין שבונה את עצמו סביב הצרכים והלו"ז הייחודי שלכם, כמו למשל הקורס הבינלאומי הנודע של וולסטריט – בית ספר לאנגלית, או קורסי אונליין אחרים. גם אם סיימתם את לימודי האנגלית בתיכון בהצלחה, אין הדבר מעיד כי אתם באמת שולטים בשפה, במיוחד אם מדובר על הבנה ודיבור שוטף. זכרו – אנגלית נחשבת לקלה יותר ללמידה משפות רבות אחרות וכל יום יכול להיות ההזדמנות שלכם להתחיל ולשפר אותה!

להבין סוף סוף איך מנהלים את הכסף שלכם

אומנם אנחנו רק בחורף, אך בתקופה האחרונה יש תחושת רנסנס באוויר! מאות אלפי ישראלים התעוררו והחלו להיות מודעים הרבה יותר לכסף שלהם ומה הוא עושה. בין אם זה יוקר המחייה הלוחץ, הכמות הרבה של המידע החופשי שמסתובב ברשת ואפילו הבנקים עצמם שהחלו לנקוט בפעילות שקופה יותר – כל אלו הובילו לעניין מוגבר בעולם הפיננסיים וההשקעות. כיום, ניתן למצוא אין ספור קורסים, הרצאות, פודקאסטים והדרכות בכל הקשור להשקעות פיננסיות, שוק ההון, ניהול סיכונים, שמירה על מאזן הכנסות והוצאות תקין ועוד. להירשם לקורס שכזה באונליין מהבית זה עניין של דקות ספורות, אך זה יכול להיות אחד הדברים הכי משתלמים כלכלית שתעניקו לעצמכם בשנה הקרובה. זה הזמן לקחת את הגורל הכלכלי שלכם בידיים ולרכוש ידע תיאורטי ומעשי על הדבר החשוב לנו ביותר – הכסף שלנו 🙂

ללמוד ליצור באמצעות בינה מלאכותית ולעשות צעד אל עבר העתיד

צ'אט GPT, מידג'רני, סטייבל דפיוז'ן, דאלי ועוד רבים – הבינה המלאכותית הגנרטיבית היא כבר מזמן לא טרנד, אלא הצצה של ממש אל העתיד הקרוב. נכון, היא עדיין לא הולכת להחליף אותנו במשרה שלנו בעבודה בזמן הקרוב. לעומת זאת, אלו שידעו להשתמש בה היטב – כנראה שכן עשויים לאיים על המשרה שלכם בעתיד הנראה לעין. כך או כך, לדעת להשתמש באופן נכון וחכם בכלי ה-AI יכול להקל על שגרת חייכם באופן משמעותי, בין אם מדובר על החיים המקצועיים או הפרטיים.

כתיבת קוד, עיצוב מצגות, שיווק דיגיטלי, תיקון תקלות במחשב, עבודה עם דטאות או סתם עיצוב ברכה יפה ומגניבה ליום ההולדת של האחיין, את כל אלו אפשר לעשות בקלות ובמהירות בלתי רגילה אם רק יודעים להשתמש בכלים הנכונים ומכירים את שפת הפקודות המיוחדות. אל תחששו אם כל העולם הזה זר לכם – הבינה המלאכותית הגנרטיבית מורכבת משתי נישות עיקריות: מודל שפה (GPT ודומיו) – צ'אטבוט מבוסס בינה מלאכותית המייצר תגובות מפורטות ורהוטות כמעט בכל תחום ידע אפשרי ובינה מלאכותית ויזואלית (DALLE ודומיו) היוצרת תמונות מתיאורים והנחיות טקסטואליים. את שתי הנישות הללו ניתן להכיר וללמוד כיום באין ספור קורסים חינמיים באונליין, המותאמים לאנשים שאינם בקיאים ברזי העולם הזה ורק מעוניינים לצבור כלים וידע מעשי שיוכלו לשמש אותם לאחר מכן בשלל סיטואציות בחיים ולהקל על העבודה שלהם. רק חפשו "לימודי בינה מלאכותית" בגוגל ותראו כמה תוצאות רלוונטיות יש כיום. בהצלחה!

כאן יש תמונה smiley-woman-attending-online-class.jpg