שאלות ותשובות לגבי לימודי תואר שני?

אחרי שהשלמתם את לימודי התואר הראשון בהצלחה, מאוד יכול להיות שאתם שוקלים להמשיך באקדמיה ולהירשם ללימודי תואר שני (MA).

סטודנטית

אחרי שהשלמתם את לימודי התואר הראשון בהצלחה, מאוד יכול להיות שאתם שוקלים להמשיך באקדמיה ולהירשם ללימודי תואר שני (MA).
לפני שאתם עושים את הצעד הזה, יכולות לעלות לא מעט שאלות בנושא – אז בכדי להקל עליכם ולסייע לכם לקבל את כל התשובות, להלן השאלות הנפוצות וכמובן, גם התשובות:

מהם תנאי הקבלה לתואר שני?
תנאי הקלה לתואר שני יכולים להשתנות בהתאם למסלול הלימודים וכמובן, גם למוסד הלימודים. ברוב המקרים תנאי הקבלה יהיו ממוצע בגובה של מעל 80 בלימודי התואר. מעבר לכך, במקרים מסוימים יהיו גם תנאי קבלה נוספים כמו: מבחן gmat, בחינת מתא"ם וריאיון קבלה.

כמה זמן אורכים לימודי תואר שני?
ובכן, ברוב המקרים לימודי תואר שני נמשכים כשנתיים כאשר כל שנת לימודים מתפרשת על פני 3 סמסטרים – ברוב המקרים הלימודים יהיו פעמיים בשבוע, בימים קבועים.
יחד עם זאת, יש גם תוכניות לימודים גמישות יותר, אשר מיועדות לאנשים עובדים ויכולות להתארך מעבר לזמן הזה..

מהם מסלולי הלימוד לתואר שני?
מסלולי הלימוד לתואר שני הם רבים ומגוונים ובמגוון רחב של תחומים ובין היתר: פסיכולוגיה חינוכית, משפטים, מנהל עסקים, ייעוץ ופיתוח ארגוני והרשימה עוד ארוכה..
חשוב לציין שרשימת האפשרויות מתארכת בכל פרק זמן – ולכן, ההמלצה היא לערוך היכרות עם כל האפשרויות הרלוונטיות – האופציות שיש להן קשר או זיקה לנושא הלימודים אותו בחרתם לתואר ראשון, או תחום אשר יכול להרחיב את הכלים והמידע אותו אתם מחזיקים ברשותכם.

מה עלות שכר הלימוד בלימודי תואר שני?
נכון לשנת 2023 עלות שכר הלימוד לשנת לימוד בתואר שני עומדת על סכום של – 14,474 ₪.
כאן חשוב לציין כי גובהו שכר הלימוד מתעדכן משנה לשנה ותבסס על שיקולים שונים של המל"ג.
יחד עם זאת, חשוב לציין שיש היצע רחב של מלגות המיועדות עבור סטודנטים המבקשים להתחיל בלימודי תואר שני. במקרים רבים המלגות יכולות לכסות את מלוא גובה שכר הלימוד – ולכן, כדאי ומומלץ לחפש את כל המידע והפרטים הרלוונטיים לגבי המלגות האופציונאליות ולפעול על מנת לנסות ולקבל אותן.

סטודנטית

היכן ניתן ללמוד לימודי תואר שני?
בדומה לתואר ראשון גם את לימודי התואר השני ניתן לעבור באחת מהמכללות האקדמיות ברחבי הארץ – ישנן לא פחות מ-48 מכללות אקדמיות, אשר חלק גדול מהן מציעות גם את האפשרות ללימודי תואר שני במסלולים שונים.
כמובן, שאפשרות נוספת היא ללמוד תואר שני באחת מעשרת האוניברסיטאות ברחבי הארץ.
חשוב לציין, שלא כל מוסדות הלימודי מציעים את כל מסלולי התואר השני המוצעים מהסיבה הזאת, כדאי להבין תחילה מה אתם רוצים ללמוד ובשלב הבא לבדוק אלו מוסדות אקדמיים מציעים את המסלול המבוקש.

איך להחליט אם לפנות ללימודי תואר שני?
התשובה לשאלה הזאת תלויה למעשה במה אתם רוצים ומתכננים לעשות בעתיד. לדוגמא, יש תחומי עיסוק כמו פסיכולוגים לדוגמא, אשר מחייבים השלמת לימודי תואר שני, כחלק בלתי נפרד מתנאי הקבלה.
לכן, כדאי שתשקלו את כל האפשרויות שלכם, את סיכוי הקבלה שלכם לעבודה המבוקשת ובהתבסס על כל הפרמטרים הללו תוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

לסיכום, לימודי תואר שני יכולים להרחיב את האופקים שלכם ולפתוח לכם צוהר לעיסוק בתחומים נוספים.
אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי תואר שני, חשוב שתחילה תאספו את כל המידע לו אתם זקוקים ורק לאחר מכן, תקבלו החלטות מושכלות ונבונות לגבי שאלות כמו: האם ללמוד לתואר שני? ובאיזה מסלול לימודים כדאי לכם לבחור?