הדרך שלך להבטיח עתיד יציב ומלא סיפוק ועשייה – תעודת הוראה

נשים וגברים רבים בטווח רחב של גילאים מחפשים כיום אחר "כיוון" – תחום להתמקצע בו כך שמצד אחד יבטיחו לעצמם פרנסה מספקת ויציבה ומצד שני יעסקו מדי יום במשהו מעניין ובעל ערך. עבור כל מי שנמצאים בסוג כזה של תהייה וחיפוש אחר כיוון מקצועי להתמחות בו, מומלץ בחום לבחון את תחום החינוך ובפרט את המסלול ללימודי תעודת הוראה.

 

 

נשים וגברים רבים  בטווח רחב של גילאים מחפשים  כיום אחר "כיוון" – תחום להתמקצע בו כך שמצד אחד יבטיחו לעצמם  פרנסה מספקת ויציבה ומצד שני יעסקו מדי יום במשהו מעניין ובעל ערך. עבור כל מי  שנמצאים בסוג כזה של תהייה וחיפוש אחר כיוון מקצועי להתמחות בו, מומלץ בחום לבחון את תחום החינוך ובפרט את המסלול  ללימודי תעודת הוראה.

מדוע דווקא תחום החינוך מהווה כיוון מומלץ כל כך עבור כל מי  שמתלבטים בנוגע לעתידם  המקצועי ומה היתרון שמעניקה תעודת הוראה במסגרת העיסוק בתחום זה?

למה לפנות דווקא לעולם החינוך?

ישנן כמה סיבות מצוינות להמליץ דווקא על עולם החינוך ככיוון להתפתחות אישית ומקצועית, בניית קריירה ומציאת תעסוקה יציבה וארוכת טווח. הסיבה הראשונה היא כאמור היציבות התעסוקתית המאפיינת תחום עיסוק זה. בשנים האחרונות (ובעצם מאז ומעולם) תמיד קיים ביקוש גבוה למורות ומורים, החל מגילאי הגן והגיל הרך וכלה בתיכונים  ובמסגרות חינוך  אחרות. אל מול כל הזעזועים הבלתי צפויים  במשק הישראלי בשנים האחרונות (קורונה, מלחמה…), התעסוקה בחינוך תמיד נשארת יציבה  ואנשי חינוך מקבלים  משכורת לאורך כל השנה, ללא יוצא מן הכלל.

היצע התעסוקה הזה גם מתפרס על כל רחבי המדינה – יתרון משמעותי נוסף עבור מי שמעוניינים למצוא עבודה בסמוך למקום המגורים שלהם. אך היתרון המשמעותי  שבפנייה לעולם החינוך הוא כמובן האופי עצמו של עיסוק זה – נשות ואנשי חינוך מבלים את יומם עם ילדים או בני נוער צעירים, וזוכים להעביר להם ידע ולהכיר להם את העולם, להקנות להם ערכים ולקחת חלק פעיל ומתמשך בעיצוב פני דור העתיד של ישראל. זו זכות גדולה ועשייה יומיומית מלאת סיפוק ותחושת שליחות. מאפיין שכזה קשה מאוד למצוא בתחומי עיסוק רבים אחרים…

מה יתרונה של תעודת הוראה?

ניתן לעסוק בחינוך  במגוון צורות, אך עבור מי שמעוניינים להשתלב בעולם החינוך הפורמלי ליהנות מהכנסה  יציבה וגם להתקדם לאורך זמן מומלץ בחום ללכת ללמוד באחד ממסלולי הלימוד לתעודת הוראה.

את תעודת ההוראה מקבלים בוגרי תואר ראשון המשלבים לימודי תעודת הוראה  במהלך התואר, או ללומדים במסלולי הסבת אקדמאיים לחינוך.

לפרטים נוספים אודות תוכניות הלימוד השונות בתחום החינוך הכנסו לאתר מכללת אורנים בכתובת

https://www.oranim.ac.il/sites/heb/pages/default.aspx