הבלוג של זאתי מהפרברים

זאתי מהפרברים

עומדת בפקקים, מסיעה לחוגים, פולה כינים, מטפחת הפרעת אכילה. מנסה לכתוב, מחפשת משמעות, מחפשת אהבה.

עדכונים:

פוסטים: 52

החל ממרץ 2013

פרנסוס על גלגלים ספר כייפי באריזה ורודה ואופטימית שמשלב פמיניזם והומור.

10/04/2015

פרנסוס

אי אפשר שלא להשתמש בביטויים כמו:  משובב-נפש ו/או קורת-רוח כשכותבים על הספר פרנסוס על גלגלים.

פרנסוס על גלגלים מאת כריסטופר מורלי, זאת מעשיה טובת-לב וטובת-מזג, על איכרה רווקה בגיל העמידה, שחיה עם אחיה הסופר, בחווה בניו אינגלנד בתחילת המאה-העשרים. בעוד שהאח אנדרו מק’גיל, כותב ומבלה בטרקלינים של מו”לים, האחות הלן מק’גיל, צריכה לתחזק ולתפעל חווה שלמה.

יום אחד מגיע לחווה רוג’ר מיפלין, רוכל שמוכר ספרים מדלת לדלת. בגחמה של רגע, הלן מחליטה לקנות ממנו את הקרון עמוס הספרים שלו, לנטוש את חייה המשמימים ולצאת להרפתקה.

וכך היא כותבת:

“מזמור לאישה (שמנה) בגיל העמידה שהתאהבה

הו אלי, מודה אני על ששלחת הרפתקה גדולה זו בדרכי! מודה אני על שיצאתי ממדבר הבתולות הזקנות, בראותי את הוד האהבה הגדולה ממני עצמי! מודה אני על שלימדתני שבחישה, תפירה ואפייה אינן כל שהחיים מזמנים לי.”

 

הסופר כריסטופר מורלי נולד ב-1890 בפנסילבניה והיה עורך בהוצאת ספרים. הוא ייסד מועדוני קריאה רבים ביניהם:Book-of-the- Month-Club

בשנת 1917 עבר לפילדלפיה והיה לעורך הראשי בעיתון :Ladies Home Journal

באותה שנה פרסם את הספר פרנסוס על גלגלים.

פרנסוס על גלגלים דן בהומור ובאופטימיות בנושאים שנחשבים כבדים, כמו פמיניזם,  עצמאות לנשים וחופש האדם, והוא מספק חווית קריאה מענגת.

 

פרנסוס על גלגלים, מאנגלית יהונתן דיין.

195 עמודים, הוצאת זיקית, מחיר אחיד: 50 ₪.

,

 

עוד מהבלוג של זאתי מהפרברים

הודעה נמסרה למשפחה

ותתפלאי איך זה שהשמש ממשיכה לזרוח כל בוקר ובאוטו יגמר המצבר והווישר הימני ימשיך לחרוק ומה לעזאזל את אמורה לעשות עם כל הבגדים האלה שלו? שחלקם עוד שוכבים בסלסלה של הכביסה המלוכלכת ולא היה לך אומץ לכבס, כי הריח...