הבלוג של טיפי מציפי

zlivneh

ציפי ליבנה היא אחות מוסמכת ומומחית להתמכרות לסוכר. ציפי פיתחה שיטה מיוחדת לגמילה מסוכרים המבוססת על המחקרים העדכניים ביותר ומדעי המוח הנקראת "שיטת ה-י.ע.ד.". שיטה ייחודית זו כבר הוכחה כיעילה עבור עשרות אנשים שנעזרו... +עוד

ציפי ליבנה היא אחות מוסמכת ומומחית להתמכרות לסוכר. ציפי פיתחה שיטה מיוחדת לגמילה מסוכרים המבוססת על המחקרים העדכניים ביותר ומדעי המוח הנקראת "שיטת ה-י.ע.ד.". שיטה ייחודית זו כבר הוכחה כיעילה עבור עשרות אנשים שנעזרו בה כדי להגמל מסוכרים וקמחים ולרדת במשקל. מטרת התכנית היא לחיות ב"משקל בריא ובראש חופשי" מהמחשבות האינסופיות סביב האוכל. ציפי עורכת סדנאות קבוצתיות, ומלווה יחידים וזוגות בתהליך ייחודי כדי לאכול בצורה נבונה לכל החיים.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מפברואר 2019

בן אדם הוא חיה חברתית. אחד ממנגנוני ההישרדות שהתפתחו אצל בני האדם, הוא לחיות בחברותה. אנו בנויים לחפש חברה כי זה מעלה את סיכויינו לשרוד. המשמעות היא שהחברה מכתיבה לנו בהרבה תחומים בחיינו. הסביבה משפיעה על מה שאנחנו מאמינים, על הלבוש, על קודים של התנהגות, וכמובן על האוכל שאנו אוכלים.

כשעליתי מקנדה, חברה מבית ספר לאחיות הזמינה אותי לשבת. היא ממוצא תימני. בקושי יכולתי לאכול אצלם – הכל היה חריף נורא. אפילו החביתה ביום ראשון בבוקר הייתה חריפה! בחיים לא נתקלתי בחביתה עם חריף. בחיים לא הייתי כל כך רעבה בשבת כמו באותה שבת עם המשפחה התימנית הנחמדה ומכניסת האורחים. רציתי לאכול את החריף כמו כולם אבל לא הייתי מסוגלת.

היום הסביבה שלנו רוויה במאכלים מתועשים והיפר-טעימים, ומאכלים  אלו הפכו להיות הנורמה. בעזרת תעשיית המזון, התרבות מכתיבה היום שאוכלים בכל הזדמנות חברתית. חגיגה זאת עוגה, ומי שלא אוכל פרוסה לא חוגג במובן מסוים. טיול זה חטיפים. קפה בא עם עוגיה. פרס לילד זה ממתק. בישיבה יש כיבוד, ועוד ועוד.

המציאות המצערת היא שמי שמחליט לאכול בריא, כלומר אוכל ללא סוכרים וללא קמחים לבנים (כולל עמילנים), ולאכול אוכל שאינו מתועש, הופך להיות חריג. הסביבה שלנו הפכה להיות עוינת לאכילה בריאה. מי שאוכל בריא מוציא את עצמו מן הכלל במובנים מסוימים. מצד אחד זה מבאס. מצד שני, בתור אחת שכך אוכלת, זה מביא “לפנים” את המציאות העגומה. המון אנשים אוכלים בצורה שמזיקה לבריאות ותרבות האכילה שלנו מקשה עלינו לשמור על תזונה נבונה. מסביבי אני רואה כל הזמן אנשים עייפים, עצבניים ומחפשים משהו מתוק. כן, לתרבות האכילה הזאת יש קשר. כאן יש יתרון גדול באכילה בריאה. מי שמוותר על סוכרים, קמח לבן ואוכל מתועש, מוצא לרוב שהוא רגוע באופן יוצא מן הכלל, שהחשיבה ממוקדת יותר ושיש לו יותר אנרגיה, וכל זה בנוסף לבונוס בנושא  המשקל.

עוד טיפי מציפי

באהבה

ציפי ליבנה, אחות מוסמכת, מטפלת בהתמכרות לסוכר, עורכת סדנאות קבוצתיות, מלווה יחידים וזוגות בגמילה מסוכר, ומרצה לקהל הרחב.

מייסדת “ציפי ליבנה – משקל בריא וראש חופשי”. כנסו לאתר zlivneh.com

Unique_2_small

picture credit https://bit.ly/2CVN88z

עוד מהבלוג של טיפי מציפי

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי בסלונה!

מה לי ולאכילה נבונה? לפני כשנתיים, הבת שלי הציעה לי לכתוב בלוג על פרוייקט החיים שלי, "אכילה נבונה" וההתמכרות לסוכר. בתור אחת שמרגישה שליחות בנושא הזה נעניתי בחיוב. אני מודה לה על היוזמה ועל ההזדמנות שנפתחה בפני אז עם עיתן...

תגובות

פורסם לפני 8 months

האם זה נכון שנעים מת מזמן?

כשהגעתי לארץ בתור עולה חדשה, לקח לי זמן להבין את המשפט "נעים מת מזמן". מיהו נעים הזה שכולם מדברים על מותו? היום המשפט הזה פחות בשימוש, וכשמדובר על אוכל, נדמה שנעים חי ובועט. אינספור פעמים שמעתי אנשים מספרים שהם אכלו למרות...

תגובות

פורסם לפני 7 months

ההבדל בין דיאטה לבין אכילה נבונה

פסח ואכילה נכונה – לפעמים נדמה שהם שני מונחים מנוגדים. כשמדובר על אימוץ הרגלי אכילה בריאים, פסח זה מתכון לאסון. יציאה מהשגרה, אוכל לא רגיל, סעודות גדולות, טיולים, ומלא ממתקים וממלחים, לא בדיוק מספקים את התנאים האידיאליים,...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה