הבלוג של טיפי מציפי

zlivneh

ציפי ליבנה היא אחות מוסמכת ומומחית להתמכרות לסוכר. ציפי פיתחה שיטה מיוחדת לגמילה מסוכרים המבוססת על המחקרים העדכניים ביותר ומדעי המוח הנקראת "שיטת ה-י.ע.ד.". שיטה ייחודית זו כבר הוכחה כיעילה עבור עשרות אנשים שנעזרו... +עוד

ציפי ליבנה היא אחות מוסמכת ומומחית להתמכרות לסוכר. ציפי פיתחה שיטה מיוחדת לגמילה מסוכרים המבוססת על המחקרים העדכניים ביותר ומדעי המוח הנקראת "שיטת ה-י.ע.ד.". שיטה ייחודית זו כבר הוכחה כיעילה עבור עשרות אנשים שנעזרו בה כדי להגמל מסוכרים וקמחים ולרדת במשקל. מטרת התכנית היא לחיות ב"משקל בריא ובראש חופשי" מהמחשבות האינסופיות סביב האוכל. ציפי עורכת סדנאות קבוצתיות, ומלווה יחידים וזוגות בתהליך ייחודי כדי לאכול בצורה נבונה לכל החיים.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מפברואר 2019

 

עוגיפלצת מרחוב סומסום היה דמות שבלט לי מאד בילדות והרגשתי הזדהות עמוקה איתו. למה, אתם שואלים? כי עוגיפלצת משוגע על עוגיות. השאלה היא האם האהבה שלו למתוקים כבר הפכה לאובססיה של ממש? האם עוגיפלצת מכור לסוכר?

 

עוגי מבלה כל יום, כל היום, בחיפוש אחר עוגיות. אין רגע שהוא לא חושב על סוכר ומה הוא יכול לשים בפה. כשהוא לא מוצא את המאכל האהוב עליו, הוא מוכן להסתפק במה שיש, אפילו דברים שאינם לכאורה ראויים למאכל, כמו אבנים.

 

לאחרונה, עוגיפלצת נהיה מודע להרגלי אכילה בריאים ובנוסף לעוגיות הוא אוכל ירקות ופירות, אבל בסוף הוא תמיד חייב משהו מתוק, כמו עוגייה. עוגי אוכל את מכל מה שבא ליד בבולמוס, מהר, תוך כמה שניות ועד שלא נשאר דבר. העור שלו הפך לגוון חולני כחול, העיניים שלו בולטות, והדיבור משובש. עוגיפלצת לא בדיוק מודע לחומרת המצב, וכמו הרבה מכורים מתכחש למצבו. ככה הוא וזהו. האבחנה ברורה -  עוגיפלצת מכור קשה.

 

צחוקים בצד, ההתמכרות לסוכר היא דבר אמיתי, ששכיחותה הולכת ועולה בעקבות מאכלים מתועשים עתירי סוכר שמן ומלח.

 

המכורים לסוכר עסוקים במחשבות טורדניות על משקל ודימוי גוף ומאבדים שליטה על הכמויות שהם אוכלים. הם ממשיכים לאכול למרות שזה כבר מזיק להם (לדוגמא חולה סוכרת שממשיך לאכול מתוקים), אך הם לא מסוגלים להפסיק. איבוד השליטה מחמיר עם הזמן, ויכול להוביל להשמנה. חשוב לציין שלא כל השמנים מכורים לסוכר, ולא כל המכורים לסוכר שמנים.

 

המכורים לסוכר מתביישים מזה שאין להם “כוח רצון” ואז הם זוללים כשהם לבד, בסתר. זלילות אלו מלוות בהלקאה עצמית ורגשי אשמה. לפעמים, אחרי זלילה כזאת הם מחליטים שהם “לוקחים את עצמם בידיים” ומתחילים דיאטה. אולם, הכמיהה והמחשבות האובססיביות גוררות אחריהן עוד סבב של זלילה שמביא לעוד יותר בושה, רגשי אשמה, ייאוש, וחוזר חלילה.

 

צריך להתייחס להתמכרות לסוכר ברצינות. בדומה להתמכרויות אחרות, צריך קודם כל להיגמל מה”סם”. בהתמכרות לסוכר הכוונה היא להימנע ממאכלים עתירי סוכר ופחמימות “לבנות”, וממאכלי בולמוס אחרים.

 

לרבים זאת משימה קשה, ולכן כדאי לבקש עזרה מקצועית.

 

 

ציפי ליבנה, אחות מוסמכת, מטפלת בהתמכרות לסוכר, עורכת סדנאות קבוצתיות ותכניות אחרות לגמילה מסוכרים, ומרצה לקהל הרחב.

 

מייסדת “ציפי ליבנה – משקל בריא וראש חופשי”. כנסו לאתר zlivneh.com

cookie monster free_small

 

עוד מהבלוג של טיפי מציפי

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי בסלונה!

מה לי ולאכילה נבונה? לפני כשנתיים, הבת שלי הציעה לי לכתוב בלוג על פרוייקט החיים שלי, "אכילה נבונה" וההתמכרות לסוכר. בתור אחת שמרגישה שליחות בנושא הזה נעניתי בחיוב. אני מודה לה על היוזמה ועל ההזדמנות שנפתחה בפני אז עם עיתן...

תגובות

פורסם לפני 8 months

האם זה נכון שנעים מת מזמן?

כשהגעתי לארץ בתור עולה חדשה, לקח לי זמן להבין את המשפט "נעים מת מזמן". מיהו נעים הזה שכולם מדברים על מותו? היום המשפט הזה פחות בשימוש, וכשמדובר על אוכל, נדמה שנעים חי ובועט. אינספור פעמים שמעתי אנשים מספרים שהם אכלו למרות...

תגובות

פורסם לפני 7 months

ההבדל בין דיאטה לבין אכילה נבונה

פסח ואכילה נכונה – לפעמים נדמה שהם שני מונחים מנוגדים. כשמדובר על אימוץ הרגלי אכילה בריאים, פסח זה מתכון לאסון. יציאה מהשגרה, אוכל לא רגיל, סעודות גדולות, טיולים, ומלא ממתקים וממלחים, לא בדיוק מספקים את התנאים האידיאליים,...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה