הבלוג של הבלוג של צילה

zila

בלוג בו תמצאו - סקירת מוצרים, מתכונים, השקות, מבצעים, לייף סטיל, נופש וחופשות טעימות וטעמים, ריחות וקולינריה והחשוב ביותר ציון מקומות נגישים ועד כמה הם נגישים וקצת מהחיים האישיים שלי ולו כדי שתוכלו להכיר את הפרסונה... +עוד

בלוג בו תמצאו - סקירת מוצרים, מתכונים, השקות, מבצעים, לייף סטיל, נופש וחופשות טעימות וטעמים, ריחות וקולינריה והחשוב ביותר ציון מקומות נגישים ועד כמה הם נגישים וקצת מהחיים האישיים שלי ולו כדי שתוכלו להכיר את הפרסונה מאחורי ההמלצות וקצת ביקורת על החברה בה אנחנו חיים. אמא של, אשתו של, הבת של ואזרחית של מדינה שעדיין לא עושה מה שצריך עבור האזרחים, ותואר בקרימינולוגיה שלא ממש עזר לי למצוא עבודה במדינה טרופה בה ההנגשה מיותרת לדידם של הרבה שיושבים בכנסת

עדכונים:

פוסטים: 213

החל מאוגוסט 2013

3

לפני הכל אביא את הגוגל דודל, כל כך התאמצו להביא את האישה החזקה, מדהימה, חכמה, וואנדר וואמן. אבל מכל זהשכחו להביא את האישה האמא. כן, מעל הכלל האישהה היא אמא !

 

לכבוד יום האישה הבינלאומי, חשוב להבין ולהכיר בכך שגם כיום מצבם של הנשים אינו אידיאלי ורחוק מלהיות כזה. בעודנו ניצבים בפתחו של האלף השלישי, הנשים עדיין נחשבות נחותות יותר. יהיו מי שיזדעקו ויגידו שהמצב אינו כזה, אולם ברשימה זו אמנה מספר מצבים, אשר עצם היותם נכונים, אמורים לגרום לנו לתהות על מהותו של חוק הזדמנויות שוות בעבודה ועל מעמד האישה באופן כללי.

עוד מימי איש המערות, חלוקת התפקידים בשבט הייתה ברורה: האישה בבית (או במערה), אחראית לטיפול בילדים ולבישול והגבר אחראי להביא אוכל. הגבר היה יוצא וחוזר רק לאחר שצד את החיה המתאימה, להאכיל את כל הפיות בבית. גם כיום החלוקה הברורה הזו ממשיכה. למרות היותנו נאורים יותר, עדיין החברה ממשיכה לחיות על פי הסדר הפטריארכאלי, האישה בבית והגבר מביא כסף ומחליט את ההחלטות.

לפי ההלכה היהודית, ישנה חלוקה ברורה בין תפקידי הגבר והאישה. תפיסה זו מציבה את האישה בעמדה נחותה יותר ונמנעת כל אפשרות לשוויון בין המינים. תפקידה העיקרי של האישה, הוא ללדת ילדים על מנת לקיים את מצוות “פרו ורבו”. בניגוד לעבר, כיום יש שליטה לנשים על הילודה וניכר שינוי מסוים בנורמות החברתיות. כיום ישנה מגמה ברורה של חלוקת נטל בעבודות הבית, אם בזכות הטכנולוגיות החדישות ואם בזכות פתיחותו של הגבר אשר אינו רואה באישה כמשרתת.

לאחר שהתגברנו כחברה והצלחנו לגלות פתיחות רבה יותר, אנחנו ניצבים בפתחו של מאבק חדש. מאבק זה הינו מאבק על הישרדות. עם התקדמות העולם הטכנולוגי, משפחה אינה יכולה להתקיים מהשכר שהגבר מביא הביתה. כאן האישה ניצבת בפני בעיה: היא אמורה לקיים את תפקידה המסורתי, אך גם חייבת לצאת לעבודה. בפני האישה היציאה לעבודה אינה קלה כלל וכלל. כאשר היא חוזרת לילדים בתום יום עבודה, מתחילה אצלה המשמרת השנייה. מרוץ נגד הזמן הכולל בישול, כביסות, מתן תשומת לב לילדים ולבעל ועוד ידה נטויה.

מחקרים מראים שמעטות הנשים אשר מגיעות לתפקידי מפתח בשרות הציבורי. עם כל הפתיחות וחוק הזדמנויות שוות בעבודה, עדיין אישה המבקשת למצוא לעצמה מקום עבודה שייתן לה את האפשרות להתקדם ולהתפתח, תיתקל בקשיים לא קלים. גם אישה שהגיעה כבר לתפקיד מרכזי במקום מסוים, לא תוכל להמשיך ולטפס הלאה. מצב זה מכונה אצל הסוציולוגים “תקרת הזכוכית”.

כפי שכבר כתבתי, הגברים מהווים חלק לא מבוטל בתפקידי מפתח ברוב מקומות העבודה. גבר יטה לקדם חברים שלו למשרות מנהלים וכו’ ולא ישאף לקדם אישה. דבר זה נובע בעיקר משום שהגבר לא רוצה שאישה תהיה מעליו בהיררכיה וכביכול תיתן לו הוראות. כמו כן, אותם אנשים הממונים על קידומים בעבודה יטו לקדם את מעגל החברים הקרובים ביותר. באותו מעגל חברים יהיה לנו קשה למצוא ולו אישה אחת.

במשך הזמן, החברה הגיעה להישגים מרחיקי לכת בהגברת המודעות הציבורית לקידום מעמד האישה וחקיקה בנושא. ההישג העיקרי הוא שכיום אישה מודעת לכך שאי שוויון קיים בחברה והיא פועלת לשינוי הסטאטוס החברתי הזה.

עוד מהבלוג של הבלוג של צילה

תצוגה מקדימה

קפה לואיז - משהו קטן וטוב בקריית מוצקין

  בשכונה שקטה בקרית מוצקין, ברחוב ורד  26  נמצא הסניף החדש והכשר של קפה לואיז. לא זו בלבד שהסניף כשר הוא כולל אוכל בריא צמחוני וחלקו טבעוני. קפה לואיז - חווית לקוח המשלבת מסעדה, בית קפה, מעדניה ובריאות. חייבת להודות...

תצוגה מקדימה

יום המשפחה - כשהמשפחה מצליחה לנצח את הכל

יצאנו מהפגישה עם הרופא, אחרי שהסביר הכל, לא מספיק שהסביר, אלא גם תלה את הצילומים על לוח הניאון והראה לנו, לשי ולי, בדיוק מה הבעיה, איפה היא נמצאת ומה יעשו בניתוח. ישבתי שם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

עוגה לימונית

התקשרו חבר'ה וביקשו שתחממו מים לקפה כי הם תוך שעה אצלכם ? לא קרה כלום, המתכון הבא לעוגה לימונית תפור בדיוק למיקרים כאלה. אז איך ? ככה בדיוק : 3 ביצים כוס סוכר שמנת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה