הבלוג של זכי חרוב

zakiharuv1

זכי חרוב הוא בעל רקע מקצועי אקדמי מתחומי הטיפול, הרווחה והניהול, ובעל ניסיון רב בהקמה ובהפעלה של מסגרות רווחה. בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת חיפה ניהול מוסעות ילדים ונוער בחוג למדעי ההתנהגות באוניברסיטת... +עוד

זכי חרוב הוא בעל רקע מקצועי אקדמי מתחומי הטיפול, הרווחה והניהול, ובעל ניסיון רב בהקמה ובהפעלה של מסגרות רווחה. בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת חיפה ניהול מוסעות ילדים ונוער בחוג למדעי ההתנהגות באוניברסיטת ת"א השתלמויות בריאות הנפש במסגרת הצבא. קורס מנהיגות חינוכית בביה"ס למנהיגות חינוכית מנדל בירושלים. לימודי פסיכותרפיה בגשטלט, בביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת"א. בעל תואר שני בחוג לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת אריאל.

עדכונים:

פוסטים: 41

החל מדצמבר 2018

מאת: זכי חרוב, מנכ”ל ארגון שחר

הקמנו את ארגון שחר שירותי אומנה על מנת שנוכל להתפתח לעולם טוב יותר ולא לעבוד ב”עבודת קודש”.

לפי חוקי היקום, כל יצור מתוכנת לתרום את חלקו למען עולם טוב יותר, למעט בני אדם שיש להם יכולת לבחור בין טוב ורע.
תאים בגוף או בטבע, צמחים ובעלי חיים מתוכנתים לתרום את חלקם לסביבה והתפתחות היקום עפ”י תוכנית מובנית מראש ללא יכולת בחירה. כל יצורים החיים והצומחים, מזינים את עצמם ועוסקים בנתינה. למשל העץ ניזון מהאדמה ומביא פרות ליקום.
לבני האדם, לעומת יצורים אחרים ביקום, יש בינה ושכל ולכן צריך ללמד אותם להזין עצמם ולתת את חלקם ליקום.
אם לרגע נתבונן בחוקי היקום נוכל ללמוד בקלות כמה עקרונות בסיסיים שיכולים לסייע לנו לחיות בתחושה טובה יותר.
ניקח את העיקרון של עץ, לפי חוקי הטבע העץ מתקיים כל עוד מצליח לגדול משנה לשנה יותר ולהעניק מעצמו יותר פרי. אם זה לא קורה, סימן שהעץ חולה או במשבר וזקוק לתמיכה או שהעץ מפסיק לגדול, מתחיל להתייבש עד שמת. וזה מה שקורה לנו בפועל כבני אדם, ברגע שאנו מפסיקים להתפתח ולתרום מעצמנו לסביבה, אנו “מתכווצים ונעלמים”.

לפי הכלל הבסיסי הזה, גם בני אדם צריכים להתפתח משנה לשנה יותר ולהעניק מעצמם יותר ליקום, למשל: העיקרון הבסיסי שלנו בארגון שחר, כעוסקים בטיפול בילדים, מתבסס על כך שאנחנו כעובדים סוציאליים, מטפלים, מחנכים צריכים כל הזמן להתמקצע ולהתפתח על מנת שנוכל לגדול בידע מקצועי ולהעניק לכמה שיותר ילדים את הטיפול הטוב ביותר, כלומר לתת יותר פירות כמו העץ שגודל משנה לשנה.
עבודתו של העובד הסוציאלי שמטפל באדם הנזקק ברגע זה לשירותים שלנו דומה לתרומתו של מהנדס אשר מתכנן לנו בתים ומבנים שונים ותורם לאיכות חיינו ונוחיותנו. כולנו תורמים להתפתחות היקום, כל אחד בדרך שונה, אולי עם אחריות אחרת.
לסוג הנתינה והשירותים שאנו מעניקים יש הקשר לעיקרון הפשוט של הבורא, שהקיום שלנו מתבסס על הזנה עצמית ונתינה ליקום.

אם נלמד ונטמיע את העיקרון הזה, יקרו לנו כמה דברים נפלאים:
• נלמד להזין את עצמנו, כמו כל יצור ביקום, במזון מותאם ובריא, באהבה, בערך עצמי, בביטחון עצמי.
• נלמד שתפקיד שלנו זה לגדול יותר, מיום ליום, בהשכלה, בזוגיות, בהורות, בחברות, במקצוע שלנו ובעוד תחומים נוספים.
• נלמד שהתפקיד שלנו זה לתת את הפירות שיש לנו ליקום. כל אחד ואחת מאתנו ייתן את סוג הפרי שגידל כאדם. יש כאלה שהפרי שלהם, זה רפואה והם יתנו מעצמם פרי הריפוי, יש כאלה שיהיו עובדי ניקיון והם יתנו מעצמם ניקיון ואיכות חיים (בבתי חולים, ניקיון אפילו מציל חיים מזיהומים) ויש כמונו למשל, שלמדו עבודה סוציאלית, הפרי שאנו יכולים להעניק זה לסייע לבני אדם לחזור למסלול חייהם כפי שראוי להם ועוד אין סוף פירות שיש ביקום לאין סוף סוגי בני אדם.

לסיכום נאמר, אם אנו רוצים לגדול בעולם טוב יותר, זה באחריות שלנו כי כשלמישהו רע בסביבה שלנו הדבר משפיע גם עלינו. לזה קוראים ערבות הדדית. לכן בורא עולם העניק לנו ולכל ייצור ביקום אפשרות נתינה על מנת שנוכל לעשות טוב ולחזור לגן שכולו עדן, חשוב לבחור בטוב, גם מפרי החיים ולא רק מפרי הדעת.

54277961_2130542120405755_3027193396620951552_n

עוד מהבלוג של זכי חרוב

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 12 months

שאלנו הורי אומנה, מדוע בחרו להיות משפחת אומנה?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=mjiorJHUYas]...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

פורסם לפני 12 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה