הבלוג של יובל ששון

לעבור את המחסום

מטפל בגישה פרגמטית המשלבת כלים ופעולות כאן ועכשיו, אבחון דפוסי ההתנהגות של המטופל והמקום ממנו הם נובעים .בוגר מכללת "אייסיס" לפסיכודרמה בשלוב אמנויות, בעל תעודת יעוץ חינוכי ותואר שני בחינוך.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל ממאי 2014

אמא שהתקשרה אלי השבוע עם הסיפור הזה: בתה, בת 34, רווקה, בתפקיד ניהולי באחד הבנקים הגדולים, גרה בדירת שני חדרים בגבעתיים שקבלה בירושה ולא הייתה לה זוגיות מעולם. לשאלתי על האפשרות של טיפול השיבה האם שבתה “לא מאמינה בטיפול”.

אורח החיים המודרני משאיר לנו מעט מאוד זמן לדאוג לעצמנו. תמיד יש לנו מה לעשות, פגישה, סידורים, שיחת טלפון דחופה, נסיעות, וגם… לאסוף את הילדים, לקחת אותם לחוגים, לרוץ עימם לרופא, לארח חברים שלהם, וגם… חשבונות לשלם, ללכת לבנק/לדואר/לעירייה/משרד הרישוי וגם… חדר כושר, בריכה, הליכה, לימודים, שמחות משפחתיות, התחייבויות חברתיות… זה פשוט לא נגמר.

אז מתי כן אנחנו דואגים לעצמנו? זה התפקיד המרכזי של המטפל. לאפשר למטופל סוג של התבוננות פנימית, התייחסות לרצון, שאיפות, מאוויים, קשיים , חסימות וכדומה. תפקיד המטפל הוא לא לנהל את החיים של המטופל, אלה לבחון אותם יחד עמו תוך כדי שימת לב לדפוסי התנהגות שחוזרים, עקרונות ואידאות שמנחים אותו ולנסות לבחון את האפשרויות בהתאם למקומות שהמטופל רוצה להגיע אליהם.

אני לא מאמינ/ה בטיפול. איך מישהו שלא מכיר אותי יכול לדעת עלי יותר ממה שאני כבר יודע/ת? חבל על הכסף, זה רק מסבך אותך יותר ובסופו של דבר יש לך יותר שאלות ממה שהיו לך בהתחלה אני מפחד שהטיפול/מטפל ישתלט לי על החיים.

אז מי צריך טיפול? כולם ואף אחד. אנשים נורמטיביים שמגלים שחייהם לא הולכים בדיוק במסלול שהם ציפו לו – בלימודים, בעבודה, ביצירת קשר, הקמת משפחה – ושלא תמיד יש להם את היכולת לשנות זאת. טיפול זה לא שאלה של אמונה, זה ניסיון למצוא דרך חדשה להתפתחות. יש כאלה שיכולים לבד, וטוב שכך, אבל אלה שמתקשים ומרגישים את התקיעות ואת עצמם הולכים במעגל ללא מוצא, אולי כדאי לפנות לעזרה.

יובל ששון

מטפל בפסיכודרמה

052-2441810                                                  [email protected]

https://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7%95%D7%91%D7%9C-%D7%A9%D7%A9%D7%95%D7%9F-%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C-%D7%91%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%93%D7%A8%D7%9E%D7%94/122533981167811

עוד מהבלוג של יובל ששון

בלי ציפיות

שישה סוגי גברים שלא כדאי לפתח ציפיות לגביהם בכל הנוגע לזוגיות: זה שמחכה לך כל חייו – תלות ורכושנות גורמות מהר לתחושת מחנק. העסוק  - הוא לא יכול להניח את הנייד  בצד, כנראה שתמיד תהיי מספר שתיים. לא מתקשר ומרבה לאחר –...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אמת לאמיתה - שלושה מצבים בתחילתו של קשר בהם האמת מועילה הרבה יותר ממה שאפשר לחשוב.

שקרים.  כולנו חוטאים בזה. בדרך כלל ממש בקטנה, שקרים לבנים כאלה, הרבה פעמים זה עוזר לנו להסתדר בכל מיני מצבים, אבל יש מצבים שאולי עדיף לומר את האמת. לפני הדייט - הצהרת כוונות – כדאי שהצד השני ידע מה המטרה לשמה התכנסנו. אם...

השנה זה יקרה

השנה זה יקרה, כל מה שלא קרה עד כה. אני אעבור דירה, אמצא עבודה, אחליט מה אני רוצה ללמוד, תהיה לי זוגיות. נקודת המוצא אומרת כן. רצוי ואף כדאי שכל הדברים האלה, ששנה אחרי שנה אני אומר/ת אותם לעצמי, אכן יקרו. זה מה שאני רוצה בחיים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה