הבלוג של יובל ששון

לעבור את המחסום

מטפל בגישה פרגמטית המשלבת כלים ופעולות כאן ועכשיו, אבחון דפוסי ההתנהגות של המטופל והמקום ממנו הם נובעים .בוגר מכללת "אייסיס" לפסיכודרמה בשלוב אמנויות, בעל תעודת יעוץ חינוכי ותואר שני בחינוך.

עדכונים:

פוסטים: 64

החל ממאי 2014

ללא שם

הכח שאנחנו נותנים לסובבים אותנו, ההקשבה שלנו לדעות של אחרים ובעיקר האמונה שהאחרים יודעים טוב יותר מאיתנו, ואם הם מתנהגים בצורה מסוימת אז בטח הם יודעים/מבינים משהו שאני לא מצליח לראות, כל אלה מביאים אותנו פעמים רבות לבחור דרכי התנהגות ופעולה שאינן מתאימות לנו.

דוגמאות? בבקשה

-          בחורה בסוף שנות העשרים לחייה, סטודנטית באחד מבתי הספר לעיצוב, לא מעיזה להציג את הרעיונות והעבודות שלה בפני הכיתה והמרצים. תמיד העבודות של שאר הסטודנטים מדהימות, והם תמיד נורא מוכשרים, ואילו היא נמצאת שם רק בחסד. בכלל לא משנה שהיא התקבלה ללימודים על בסיס תיק עבודות שבנתה בעצמה וכשהיא סוף סוף מציגה רעיון או עבודה היא זוכה לשבחים. המציאות לא תבלבל את ההרגשה שלה שהיא לא ראויה.

-          הוא בן 32, חי עמוק בסצינת הדייטים התל אביבית. כל חבריו יודעים איך לגשת לבחורה במועדון או בפאב, יודעים איך לנהל עימה שיחה, יודעים לשחות בביצה הזאת. הוא מצד שני, מרגיש מאוד לא נח בתוך העולם הזה, תחושת זיוף חזקה מציפה אותו בכל פעם שהוא יוצא למועדון, והמילים נעלמות במפגש עם מישהי שמוצאת חן בעיניו. אבל למרות הידיעה הפנימית הברורה שלהתחיל עם בחורה במועדון/פאב זאת לא הדרך שמתאימה לו, הוא לא מוותר על זה “כי ככה כולם עושים”.

-          חייל שעומד בפני שחרור מצה”ל בקרוב. החלום שלו הוא למצוא עבודה באחת העמותות לטיפול בבעלי חיים ובמקביל נרשם והתקבל ללימודים בפקולטה לחקלאות. חבריו ובני משפחתו לוחצים עליו לקחת שנה הפסקה, לנסוע לטייל בעולם, לבלות ולחגוג את השחרור שלו. מבחינה כלכלית אין כל קושי והוא יכול לאפשר לעצמו לבחור כל דבר.  הלחץ הבלתי פוסק נותן בו את אותותיו. התחושה הפנימית, שאולי כולם יודעים יותר טוב ממנו מה נכון בעבורו,  יוצרת אצלו תסכול עמוק, חוסר בטחון בתהליך קבלת ההחלטות ואי ודאות לגבי הרצונות שלו.

האנשים הרחוקים מאיתנו שהם אנו נתקלים ואליהם אנו משווים את עצמנו, אנחנו לא מעניינים אותם וחשיבות דעתם היא כקליפת השום. האנשים הקרובים אלינו, כוונתם טובה. הם רוצים בהצלחתנו, והם מייעצים לנו מתוך ההתנסות האישית שלהם בחיים וההכרות שלהם עימנו. אך צריך לזכור, שלא תמיד הדרך שלהם מתאימה גם לנו. הדרך של כל אחד ואחת מאיתנו היא ייחודית. ולפני שמקשיבים לעצות מסביב, חשוב שנקשיב לקול הפנימי שלנו, לתחושה שמסמנת לנו אם אנחנו בכיוון הנכון.

יובל ששון

מטפל בפסיכודרמה

052-2441810

[email protected]

עוד מהבלוג של יובל ששון

בלי ציפיות

שישה סוגי גברים שלא כדאי לפתח ציפיות לגביהם בכל הנוגע לזוגיות: זה שמחכה לך כל חייו – תלות ורכושנות גורמות מהר לתחושת מחנק. העסוק  - הוא לא יכול להניח את הנייד  בצד, כנראה שתמיד תהיי מספר שתיים. לא מתקשר ומרבה לאחר –...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אמת לאמיתה - שלושה מצבים בתחילתו של קשר בהם האמת מועילה הרבה יותר ממה שאפשר לחשוב.

שקרים.  כולנו חוטאים בזה. בדרך כלל ממש בקטנה, שקרים לבנים כאלה, הרבה פעמים זה עוזר לנו להסתדר בכל מיני מצבים, אבל יש מצבים שאולי עדיף לומר את האמת. לפני הדייט - הצהרת כוונות – כדאי שהצד השני ידע מה המטרה לשמה התכנסנו. אם...

השנה זה יקרה

השנה זה יקרה, כל מה שלא קרה עד כה. אני אעבור דירה, אמצא עבודה, אחליט מה אני רוצה ללמוד, תהיה לי זוגיות. נקודת המוצא אומרת כן. רצוי ואף כדאי שכל הדברים האלה, ששנה אחרי שנה אני אומר/ת אותם לעצמי, אכן יקרו. זה מה שאני רוצה בחיים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה