הבלוג של Yuval Erel

הבלוג של יובל אראל

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מינואר 2012

מופע משותף לנינט טייב עם מאיה בלזיצמן, אקוסטי, אינטימי ומרגש. רביעי, 30.07.2014. מועדון אוזן בר. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל. 

נינט. צוללות, אוזןבר. צילום: יובל אראל

מתוך החשיכה האיומה העוטפת אותנו בימים האחרונים נחשפה קרן אור מוזיקלית המעפילה לפסגות הרגש והעונג כאשר שתי מוזיקאיות, יוצרות, מבצעות, מהמוכשרות שקמו בשנים האחרונות, מתאחדות ומגישות במשותף אסופת שירים בעיבוד אקוסטי רגיש ומיוחד.

נינט טייב ומאיה בלזיצמן משתפות פעולה כבר מספר שנים במסגרת סיבובי ההופעות והקלטות אלבומיה האחרונים של נינט. החל מהאלבום “Sympathetic Nervous System” ודרך סיבוב ההופעות שליווה את האלבום “כל החיות ידעו”.

משתפות פעולה, נינט ומאיה. צילום: יובל אראל

על נינט אין צורך להרחיב בתיאור, אני אפילו לא שולח אתכם לגגל או לחפש ישירות בבלוג עצמו אחר המושג “נינט”, מהמאמי הלאומית ליוצרת שנויה במחלוקת הפכה בעבודה סיזיפית אט אט לאחת הרוקריות המשובחות שממלאות את מועדוני הרוק הנכונים ברחבי הארץ, נינט כבר מזמן איננה צריכה להוכיח את יכולותיה וכשרונה המדהימים כל פעם מחדש בחיפושיה אחר גבולות מוזיקליים נוספים לטייל אליהם, מתארחת על בסיס כמעט קבוע בהופעות של אמנים נוספים כסוג של הדובדבן המשובח יותר מעל העוגה המוזיקלית.

מאיה בלזיצמן, צ’לנית מוכשרת שהחלה את הרומן עם הצ’לו הצמוד כבר בגיל שבע, המלווה רשימת פרויקטים מוזיקליים מהמוצלחים בארץ ביניהם עבודה עם ולצדם של מוזיקאים כיוני בלוך, כנסיית השכל, דויד ברוזה, מוש בן ארי, דני סנדרסון, נורית גלרון, רוקפור, אפרת גוש, מירי מסיקה, שילה פרבר וכמובן באלבומיה של נינט, הפתיעה במקביל עם מופע אישי שהפך לאלבום במסגרתו העניקה פרשנות אישית מרגשת לשירים מוכרים של להקות רוק ישראליות שפעלו בתחילת שנות התשעים והופיעו במועדון רוקסן.

בלזיצמן, צוללות, אוזןבר. צילום: יובל אראל

הכימיה הבימתית ביניהן תמיד הייתה חזקה והחיבור המוזיקלי מתהדק עוד יותר כאשר מאיה בלזיצמן מצטרפת לשורה הקדמית עם נינט לסבב הופעות תחת הטייטל “צוללות”, סבב הכולל שורת מופעים, כמה מהם בוטלו לאחרונה בשל הנחיות פיקוד העורף, במהלכם אף צפוי מופע “360″ מעלות במועדון הבארבי בספטמבר הקרוב לאחר שהשתיים תחרושנה את הארץ.

אמש, המה מועדון אוזן בר עד אפס מקום, לא רק שהאולם המוארך התמלא בשורות של כסאות מהבמה ועד המדרגות, גם אולם ההקרנות הצמוד לצד הבמה התמלא, ישובות על הרצפה, ניצבות בכל אחד מפתחי האולם ואף על הבר, עשרות אם לא מאות נשים מכל הגילאים, נערות עד כאלו שהשיבה זרקה בשערן, לצד מספר נמוך יותר של גברים ונערים הבהירו כי בימים טרופים ונוראים אלו, המופע הזה הנו לא רק קרן אור ופינה של שפיות, אלא מעבר לכך.

במהלך המופע התייחסה נינט למצב ואמרה כי זה בכלל לא מובן מאליו בימים הקשים הללו, והיו לנו לבטים אם לעשות או לא לעשות את המופע והגענו למסקנה שמוזיקה זה חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, כמו שלצערה הדברים הכואבים שקוראים עכשיו זה חלק בלתי נפרד מהחיים, נינט הוסיפה ואמרה כי היא מקווה שהקהל הגיע להופעה לא כדי לברוח אלא באמת כדי לחיות. לקראת סופו של המופע ציינה כי היא מקדישה את המופע והשירים לחיילים הצעירים במערכה.

נינט ומאיה, צוללות, אוזןבר. צילום: יובל אראל

הרעיון של מופע אקוסטי איננו המצאה של נינט ומאיה, האיכויות המדהימות במופע שכזה הוכחו כבר לפני שנים כאשר תחנת הטלויזיה המוזיקלית MTV  יצאה עם ליין ההופעות המשודרות בביצועי UnPluged שאחת הגדולות והחשובות ביניהן הייתה ההופעה של להקת נירוונה עדיין עם קורט קוביין חי ושר, כיום ניתן לאמר כי כל אמן מוזיקאי יוצר המחשיב עצמו לאמיתי מנסה את המסלול האקוסטי כחלק מדרכו ותעודת הזהות שלו,

בסבב הנוכחי של נינט היא אכן הרימה את הכפפה באלגנטיות מרשימה לכדי ביצוע משותף, נטו ללא התערבות אלקטרונית או גיבוי של הרכב מוזיקלי העומד מאחור, ל 15 שירים מתוך הצעה ל – 17 מהאסופה הכוללת ממיטב שיריה המוכרים של נינט עם הנגיעות של מאיה בפרשנות, עיבוד והפקה, היה זה מסע אקוסטי וווקאלי חושפני אינטימי ונטול דיסטנס של השתיים שהפך לרגע קסום ומלא צבע בימים של עננים אפורים וכותרות שחורות.

ליין אפ: יחפה, כל הלבד, Drowning, Something is in, ארבע המיתות, דופק, בשקט הזה, כשאתה כאן, Crazy ,icu, פרויקט, עושק, לא יכולתי. הדרן: ים של דמעות, הכל יכול לקרות.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

לחצו לצפייה בפליי ליסט מלא מהמופע

embedded by Embedded Video

 

עוד מהבלוג של Yuval Erel

תצוגה מקדימה

חגיגת העליצות של מונטי פיורי - Monti Fiori Allegro

מופע השקה לאלבום השלם של להקת מונטי פיורי "אלגרו", מועדון בארבי ת"א 17.05.2012, 23:00 אורחים ריף כהן, אפרת גוש, ספי ציסלינג ואייל תלמודי. חגג, רקד, צילם ומדווח – יובל אראל. אמש, אחרי החגיגה הגדולה שחברי ...

המתוק של ורד פיקר

מתוך מופע השקת אלבום בכורה "או שזה מתוק", ורד פיקר, תאטרון תמונע, 26.11.2012, אורח - יהונתן גפן. נכח, צילם, תיעד, התענג ומדווח - יובל אראל. ורד פיקר, תמונע. צילום: יובל אראל ...

תצוגה מקדימה

אסף ונדב מגיעים לזאפה תל אביב

אסף שלם ונדב הופמן מגיעים לראשונה לזאפה תל אביב להופעה מיוחדת עם הרכב מלא, ביצועים מרגשים לקלאסיקות ישראליות ושירים חדשים. 18.03.2012 22:00. היה צילום ומדווח - יובל אראל. כתבה נרחבת אודות מופע קודם של הצמד בבלוג של יובל אראל - ...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה