הבלוג של Yuval Erel

הבלוג של יובל אראל

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מינואר 2012

מופע השקת אלבומה השלישי של עלמה זהר – “לחם,אהבה”, מועדון זאפה ת”א, 13.01.2014. אורחים – גבע אלון, קרולינה. מדווח, מצלם, מתעד – יובל אראל.

עלמה זהר, לחם, אהבה, השקה. צילום: יובל אראל

עלמה זהר, לחם, אהבה, השקה. צילום: יובל אראל

עלמה זוהר , על זמרת יוצרת מקומית, הנוגעת בתחום הפולק רוק ישראלי, אחת שההצלחה האירה לה פנים, אחת שישבה במקום לא רע בכלל בחברת תקליטים מיינסטרימית, אחת ששיריה הפכו ללהיטים בפלייליסט, אחת שחתכה בעצמה, עזבה את המטריה, הבית המוזיקלי ויצאה לדרך חדשה ועצמאית.

כן, עלמה זוהר, מי שהשיקה בשנת 2008 את אלבום הבכורה “דברי”, שהפך תוך זמן קצר לאלבום זהב עם שלל שירים מאוד מאוד מאוד מושמעים, מי שהספיקה להשיק שנתיים אחרי אלבום נוסף ואז החליטה לנטוש את הכל, לעזוב את “לב גרופ מדיה” ולנסות בדרך עצמאית ליצור ולהפיק אלבום חדש.

עלמה וגבע, לחם, אהבה. צילום: יובל אראל

עלמה וגבע, לחם, אהבה. צילום: יובל אראל

ועלמה פנתה באמצעות אתר גיוס ממון המונים HeadStart אל קהל הגולשים במהלך הקיץ האחרון וההצלחה שברה שיאים, מיעד מטרה של 70 אלף שקלים שנדרשו עד הצבת עותקי האלבום בחנויות, הקהל הניח בקופה יותר מ 82 אלף שקלים, בניתוח אחוזי מדובר בהצלחה של 118 אחוז, גם נדבן מדהים היה שם, אחד הגולשים הניח חבילה מדהימה של 20 אלף שקלים!!!

אבל עזבו את הקטע הזה של גיוס הכסף, וההישגים של עלמה בתחילת הדרך, אתמקד באלבום החדש, שיצא לפני חודש – “לחם, אהבה”, השם קצת מעלה אסוציאציות של “לחם, עבודה”, סלוגן הפגנות פועלים בשנות השישים של המאה שעברה אבל שתי המילים הללו נשזרות באלבום בשני שירים, לחם – בשיר מנגנים בלילה, אהבה – בשיר אצא אל השדה. עלמה אומרת בעצמה – לחם, אהבה הנו סיפור על שני אנשים צעירים ואוהבים, שמנסים להקים לעצמם בית באמצע המקום המטורף הזה, שנלחמים על שני הדברים שאי אפשר לחיות בלעדיהם – לחם ואהבה. זהו הסיפור האישי שלה.

אמש, במועדון זאפה תל אביב, שהיה מלא מפה לפה בקהל שהגיע לחגוג יחד עם עלמה את השקת האלבום, החגיגה הרשמית, הבנתי מדוע עלמה הצליחה בדרכה החדשה, העצמאית, כאשר החליטה להשיל מעליה את המעטפת של חברת התקליטים וללכת בדרך עצמאית, כי לעלמה יש קבלות, כי לעלמה יש שורה מכובדת של הצלחות, בשירים, במופעים, בקהל קבוע המגיע עימה שוב ושוב, כי שיריה אינם משעממים, ולא לשניה, כי היא יודעת לשזור את הצלילים, המנגינות והתמלילים במלאכת אומנות היוצקת גוון ישיר, פשוט, לא מתנשא, לא מתחכם יתר על המידה, נוסך תחושת אמינות, גם ברוב מלל בין שיר לשיר, כנהוג בהופעות מעין אלו, כאשר כוכב הערב מנסה להתחבר יותר לקהל, לא היה משום “חפירה”, הסיפורים, המסרים היו קצרים, מחוייכים אבל ענייניים, הזמן שהוקדש למופע נתן לקהל ולי ביניהם להתענג על השירים, החדשים לצד הוותיקים, השלאגרים לצד הניסיונות החדשים, לגעת בגוונים אחרים ולשוב אל אותו מסלול בטוח של הרוק העממי, הפולק הישראלי, קאנטרי מישהו אמר לי, הסיפורים המונחים בין המנגינות, מגוונים, נושאים שונים, אהבה, תשוקה, יחסים בין גבר לאשה, אושר, תקווה, מסע, חוויה, זיכרונות, מטענים רגשיים, תובנות, עמידה על המשמר, הומניות, חרדות, חכמה, פרידה, תפילה, אמונה. כל אותם דברים קטנים בחיים המקשרים ומחברים בין הבריות, משרים אמינות ונותנים למאזין את התחושה שהוא חלק מהסיפור עצמו.

עלמה וקרולינה, לחם אהבה. צילום: יובל אראל

עלמה וקרולינה, לחם אהבה. צילום: יובל אראל

את כל אלו הגישה עלמה זהר כשהיא מלווה בטריו  – אסי איילון בגיטרות והפקה מוזיקלית, עדי הר צבי בגיטרת בס וערן פורת על התופים, מארחת עימם על הבמה את גבע אלון, גיבור גיטרה ורוק פולק מקומי שהוא שותף מוזיקלי בדרכה של עלמה, וכן את קרולינה, המשתפת פעולה עם עלמה באלבום בשיר “אתמול”.

embedded by Embedded Video

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של Yuval Erel

תצוגה מקדימה

חגיגת העליצות של מונטי פיורי - Monti Fiori Allegro

מופע השקה לאלבום השלם של להקת מונטי פיורי "אלגרו", מועדון בארבי ת"א 17.05.2012, 23:00 אורחים ריף כהן, אפרת גוש, ספי ציסלינג ואייל תלמודי. חגג, רקד, צילם ומדווח – יובל אראל. אמש, אחרי החגיגה הגדולה שחברי ...

המתוק של ורד פיקר

מתוך מופע השקת אלבום בכורה "או שזה מתוק", ורד פיקר, תאטרון תמונע, 26.11.2012, אורח - יהונתן גפן. נכח, צילם, תיעד, התענג ומדווח - יובל אראל. ורד פיקר, תמונע. צילום: יובל אראל ...

תצוגה מקדימה

אסף ונדב מגיעים לזאפה תל אביב

אסף שלם ונדב הופמן מגיעים לראשונה לזאפה תל אביב להופעה מיוחדת עם הרכב מלא, ביצועים מרגשים לקלאסיקות ישראליות ושירים חדשים. 18.03.2012 22:00. היה צילום ומדווח - יובל אראל. כתבה נרחבת אודות מופע קודם של הצמד בבלוג של יובל אראל - ...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה