הבלוג של Yuval Erel

הבלוג של יובל אראל

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מינואר 2012

מייסא דאו, היא הזוכה בתחרות השירים השנתית של Muzik, לבונטין7, 28.05.2013. כל הדיווחים, תמונות, צלילים וראיון עם מייסא – הבלוג של יובל אראל.

מייסא דאו, זוכת התחרות. צילום: יובל אראל

מייסא דאו, זוכת התחרות. צילום: יובל אראל

תחרות השירים ליוצרים ישראלים צעירים של בית ספר הגבוה ליצירה והפקת מוזיקה – Muzik התקיימה אמש במועדון לבונטין 7 במעמד צוות שופטים שכלל את  שילה פרבר, ערן צור וצוות נציגי LIPA – המכון לאמנויות בליברפול מיסודו של פול מקרטני!

בקיץ הקודם התארח הבלוג בפסטיבל שערכו בוגרי בית הספר בסוף השנה, במהלכו הציגו הסטודנטים את יצירותיהם המקוריות. ביניהם התבלטה ואף ניתן לאמר קוצרת הצלחה  הזמרת היוצרת לונא אבו נסאר. השנה התקיימה תחרות במסגרתה נתנה הזדמנות לתלמידי מגמת זמר יוצר להציג את כישרונותיהם, הן ככותבים – מלחינים והן כמבצעים. הפורמט של התחרות הוא אינטימי – זמר ומלווה – וזאת על מנת לאפשר לזמרים את ההזדמנות להציג את השיר באופן “נקי” , ללא מסננים של עיבוד והפקה.

במהלך התחרות, בה נטלו חלק, על פי סדר הופעתם –  שרון אברהמי, יפתח גילבר, נועם טביב, לי אלר, מייסא דאו, רותם זילברברג, סול סלמון, דרור לביא, סיוון בן נון, ג’וזפין שניידר ויפעת לוינזון, הוצגו כשרונם ויכולתם המגוונת של היוצרים – מבצעים הצעירים בשלל סגנונות ושלל שפות, רוק, פולק, פאנק ועוד התערבבו בעברית, אנגלית, ערבית , שוודית ורוסית.

ניתן לאמר כי הלימודים בבית ספר Muzik מהווים למעשה את האנטי תזה לחלום הריאליטי של כוכבים הנולדים בשבריר שניה, שלוש שנות לימוד וטיפוח מקצועי במסלול זמר – יוצר, מובילים את הסטודנטים לעולם היצירה המוסיקלית, בדרך הנכונה, מלמטה, מהיסודות ועד לחשיפה דוגמת התחרות שהתקיימה אמש. אזכיר בקצרה כמה מבוגרי בית הספר שכבר פרצו אל התעשייה והעשייה המוסיקלית – סיסטם עאלי, עדי אולמנסקי, רועי ירקוני, אבישי אפרת, רותם אור, סטלה גוטשיין, Man 25, סבאיה, Service Lab, לונא אבו נסאר, נערות בבל ועוד..

פרס למקום הראשון, מלגת לימודים. צילום: יובל אראל

פרס למקום הראשון, מלגת לימודים. צילום: יובל אראל

את המקום הראשון בתחרות קטפה ובצדק, מייסא דאו, ערביה מחיפה המתגוררת כעת ביפו לצורך לימודיה שבצעה את השיר – “מספיק – كفى”, שיר מחאה על המצב בארץ. במהלך שיחה עימה לאחר שנודע על זכייתה אמרה מייסא לבלוג כי היא שמחה על זכייתה ועוד בשיר שבוצע בשפה שאיננה מוכרת ומקובלת לרוב המשתתפים והשופטים, לא נותר אלא לאחל למייסא בהצלחה במסלול בו בחרה – מוסיקאי יוצר ומבצע.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהתחרות.

וידיאו

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

עוד מהבלוג של Yuval Erel

תצוגה מקדימה

חגיגת העליצות של מונטי פיורי - Monti Fiori Allegro

מופע השקה לאלבום השלם של להקת מונטי פיורי "אלגרו", מועדון בארבי ת"א 17.05.2012, 23:00 אורחים ריף כהן, אפרת גוש, ספי ציסלינג ואייל תלמודי. חגג, רקד, צילם ומדווח – יובל אראל. אמש, אחרי החגיגה הגדולה שחברי ...

המתוק של ורד פיקר

מתוך מופע השקת אלבום בכורה "או שזה מתוק", ורד פיקר, תאטרון תמונע, 26.11.2012, אורח - יהונתן גפן. נכח, צילם, תיעד, התענג ומדווח - יובל אראל. ורד פיקר, תמונע. צילום: יובל אראל ...

תצוגה מקדימה

אסף ונדב מגיעים לזאפה תל אביב

אסף שלם ונדב הופמן מגיעים לראשונה לזאפה תל אביב להופעה מיוחדת עם הרכב מלא, ביצועים מרגשים לקלאסיקות ישראליות ושירים חדשים. 18.03.2012 22:00. היה צילום ומדווח - יובל אראל. כתבה נרחבת אודות מופע קודם של הצמד בבלוג של יובל אראל - ...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה