הבלוג של יוליה פריליק ניב

yuliap

אמא של יונתן, מאיה ונועם, נשואה לעדו, עיתונאית על גבול הגרפומנית, עורכת ב"מסע אחר" במשך יותר משש שנים בעברי, וכיום עיתונאית ועורכת עצמאית

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מאוקטובר 2012

כדרכן של פיקנטריות המערבות נשים, חופשת לידה וקריירה, גם הדיווח על מנכלי”ת בית הנשיא, אפרת דובדבני, מרעיש עולמות. דובדבני, כך לפי הדיווחים שלה עצמה, התייצבה לישיבה חשובה שעות ספורות לאחר שהביאה לעולם את צאצאה השלישי. מאז היא המושמצת התורנית, ולידה נראית מריסה מאייר כאם השנה.

דובדבני אף התייצבה להגן על עצמה בבית דין של מטה, דהיינו באחת מתוכניות הבוקר, והסבירה את חשיבות הפעולה שלה. אתרי האינטרנט והרשתות החברתיות העלו אמירות נוקבות ונזיפות, שנכתבו רובן ככולן בידי נשים ואמהות, על הבחירה השגויה של דובדבני, לדעתן. אבל בעצם מי אתן שתחליטו בעבור מישהי אחרת מה נכון או לא נכון? לא על הזכות לבחור בעבור עצמנו נלחמו נשים?

אם נעצור לרגע את הלינץ’ התורן ונחשוב, נבין שכל משפטי השדה האלו מהווים נסיגה עצומה בעבור נשים, הרבה מעבר לבחירה האישית והנקודתית של דובדבני. במילים אחרות – צאו לה מהרחם. ההחלטה שלה היא בראש ובראשונה שלה וזו מהות הפמינזם – הזכות לבחור.

נשים בכל העולם נלחמו ונלחמות על עקרון בסיסי אחד – הזכות לבחור. זכותה של כל אישה לבחור אם לצאת בראש משלחת חלל למסע בין כוכבים למשך שנים או להישאר בבית ולהכין קציצות. זכותה של כל אישה על גופה, על דעותיה, על עקרונותיה ועל בחירותיה. גם של דובדבני, שביכרה לצאת מכותונת בית היולדות לכמה שעות וללבוש את חליפת המנכלי”ת.

לא אחת אני שומעת נשים, בכל הגילים ומכל מיני תחומים, מכריזות בקול ובגאון שהן “לא פמיניסטיות”. אך ההכרזה הזו היא לכל הפחות טפשית, שכן פמיניזם הוא הזכות שלך כאישה לבחור את מהלך חייך ולא לתת לגבר\ים, למוסכמות חברתיות ואף לנשים אחרות לשלוט בהם. להיות פמיניסטית זה לא אומר לשרוף חזייה, לגדל שפם או לנהוג במשאית. זה אומר שיש לך את הזכות להחליט איך ייראו חייך, האם תטפחי קריירה משגשגת או תבלי עם הילדים מבוקר עד ליל בין הסירים והכביסות.

האם הייתי עושה כמוה? אין לי מושג כי עדיין לא כיהנתי כמנכלי”ת של בית הנשיא (מי יודע מה צופן העתיד…), אבל אני סבורה שזה ענייני הפרטי-משפחתי ולא נחלת “הליגה לדיכוי נשים”.

עוד מהבלוג של יוליה פריליק ניב

תצוגה מקדימה

די להורות הרופסת!

הורות רופסת (הסבר בהמשך) היא בעיני אחת הצרות הגדולות של האנושות בעידן המודרני, לא פחות. סליחה על ההתחלה הדרמטית ועל ההכרזה הפומפוזית, אבל בפתחה של התקופה הסוערת של השנה,...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

"שף תאכל": ביס מאסיה, ביס מאמריקה

יש לנו חולשה לאסייתיות, ולא, זה לא מה שאתם חושבים. אנחנו פשוט אוהבים אוכל אסייתי טוב ונאמן למקור עד כמה שאפשר וזה לא קל. למה לא קל? חומרי הגלם רבים לא תמיד נגישים במטבחי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

את יכולה לעשות הכל (כמעט)

היום הזה התחיל בדברים שחייבים לעשות - ביקור במוסך (יש רעשים באזור הגלגל מצד ימין, תודה ששאלתם) וגיחה שבועית ללשכת האבטלה (סליחה, התעסוקה, מיתוג זה האלוהים החדש). ואי שם באמצע היום קיבלתי שיחת טלפון מעניינת בנוגע לעבודה....

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה