הבלוג של יעל רותם

מה הסיפור שלך?

מנחת הסדנה - מה הסיפור שלך? התפתחות אישית דרך סיפורים www.your-story.co.il

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מנובמבר 2010

בד”כ החוויות משנות-ביה”ס נשארות חקוקות היטב בזיכרונם של אנשים. גם בשלי.

02/08/2013

 

TEACHER

בד”כ החוויות משנות-ביה”ס נשארות חקוקות היטב בזיכרונם של אנשים. גם בשלי.

לא מזמן נתקלתי בדברים שכתב אלבר קאמי למורה שלו. קאמי כתב אותם אחרי שזכה בשנת 1957 בפרס נובל בספרות.

כך כתב:

“מר ז’רמן היקר,

…”אני פונה אליך לומר לך דברים היוצאים מהלב. חלקו לי כבוד גדול מדי, שלא רדפתי ולא ביקשתי לי. אבל כשקיבלתי את הבשורה, הראשון שחשבתי עליו, אחרי אמי, היית אתה. בלעדיך, בלי היד החמה הזאת שהושטת לילד הקטן שהייתי, והדוגמה שנתת, לא היה קורה דבר מכל זאת.
זו הזדמנות לומר לך מה היית, ועודך בשבילי ולהבטיח לך שמאמציך, עבודתך והנדיבות שהשקעת בה, עודם חיים בלבו של אחד מתלמידיך הקטנים, שלמרות שנותיו לא חדל להיות תלמידך המכיר לך טובה. אני מחבק אותך בכל כוחי”. 

מרגש, לא?

איזו נדיבות גדולה  יש בדבריו. למרות שקאמי הפך לסופר משפיע מאוד עוד בחייו הוא שמר על מידת הצניעות, ובמקום להתפאר בהישגיו בחר להדגיש דווקא את החשיבות העצומה של אדם אחר בחייו – המורה הטוב שנגע בנשמתו ועזר לו.

השפעתו של מורה טוב לעולם לא יכולה להימחק

אך יש גם חוויות אחרות.  המשוררת אגי משעול, שבעצמה היתה מורה לא מעט שנים, כתבה שיר שבו היא משחזרת את זיכרונותיה מאפשטיין, המורה למתמטיקה שלה.

ממרחק הזמן ובמבט אירוני, הדברים הפוגעניים שאמר לה אפשטיין בילדותה מקבלים פרופורציות אחרות, אבל עדיין מהדהדים במציאות חייה כבוגרת.

אווזים

 השיר שזור לא רק בהומור, אלא  גם בכאב, כי מילים קשות כאלה לא נשכחות מלבו של ילד . ואני חושבת שהשיר הזה הוא לא רק הזיכרון של אגי, אלא מבחינתי גם קריאת כיוון לכל מורה או הורה. הוא מזכיר לאהוב את כל הציפורים שעל העץ.

גם את זאת שעפה אחורה.

 

אתן מוזמנות לשתף חברות!

באהבה,

יעל

עוד מהבלוג של יעל רותם

תצוגה מקדימה

אושר הוא כמו אגל טל בדשא

  מהו האושר שלכם? האם אתם מרשים לעצמכם להיות מאושרים? העצב והדכדוך הם יצורים שתלטניים בעוד שהאושר הוא חמקמק, כפי שמתואר בשיר היפה של ויניסיאוס דה מוראס: העצב אין לו סוף, לאושר יש ויש. אושר הוא כמו אגל טל בדשא, שקוף...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

כנגד כל הסיכויים

   סיפור אמיתי על אהבת-אם ועל עוצמתו של כוח נשי הימים היו ימי המלחמה הנוראה, מלחמת העולם השנייה. פניה, אישה יהודיה צעירה, יפה ואמיצה, הצליחה לברוח מוורשה ברגע האחרון לפני הכיבוש...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

אנשי הגשם

  האם אתם מכירים מראה או חברה שגורמת לכם להרגיש גרוע במיוחד?   בסטודיו בו אני מתעמלת הוכרזה מראה אחת כמראה עוינת. המתעמלות החליטו שזאת מראה שגורמת להן להראות מלאות מנתוניהן...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה