הבלוג של youngmusician

מוזיקאים מתחילים

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מדצמבר 2018

בחירה נכונה של בית ספר למוזיקה יכולה להשפיע באופן ישיר על איכות הלימודים, על החוויה האישית של הסטודנט ועל אפשרויות התעסוקה. היות ומדובר בתחום רחב שבו ההכשרה היא בעלת משמעות טכנית, צריך להשקיע קצת זמן בבחירת בית הספר. במקביל, כדאי להשוות בין מוסדות הלימוד הקיימים ויש כמה פרמטרים שבהם ניתן להיעזר על מנת לעשות זאת.

בחירת בית ספר לפי אופי הלימודים ותנאי הקבלה

הפקטור הראשון שצריך לבדוק כאשר בוחרים בית ספר למוזיקה הוא אופי הלימודים. הלימודים מתקיימים במגוון מסלולים, כאשר בין היתר אפשר לבחור תואר ראשון במוזיקה, קורסי הסמכה ספציפיים, סדנאות מעשיות, מסלולים מקוצרים, לימודי תעודה או שילוב בין מוזיקה לבין תחומי אמנויות אחרים.

הפקטור השני שמומלץ לבדוק הוא תנאי הקבלה. כמובן שאין טעם לפנות לבית ספר שתנאי הקבלה שלו לא עולים בקנה אחד עם הרקע האישי, אך בעזרת בדיקה מראש של הנושא הזה ניתן לקבל אינדיקציה מסוימת לגבי רמת המקצועיות. כמו כן, ייתכן ובמקרים מסוימים יהיו שיעורי הכנה שאותם אפשר לעבור כתנאי לקבלה.

בית ספר למוסיקה

האם אתם מתכננים לימודי המשך?

תכניות הלימוד בבתי ספר למוזיקה כוללות לימודים עיוניים ומעשיים. אם רוצים לבחור בצורה נכונה את בית הספר, צריך לברר באיזה תכניות לימוד מדובר ועל מה שמים את הדגש. אפשר להגיע לשיעור ניסיון, ניתן להתייעץ עם מכרים שכבר חוו את ספסל הלימודים ואפשר גם לתאם פגישה עם יועצי הלימודים של בית הספר עצמו.

בנוסף, צריך לבחון את היכולת של בית הספר להעניק לבוגריו כלים להשתלב בשוק העבודה ולהביא את עצמם לידי ביטוי על הצד הטוב ביותר. יש בתי ספר שמאפשרים לימודי המשך כגון טכנאי סאונד, הפקה מוזיקלית ותואר ראשון במוזיקה ובטכנולוגיה ולצדם מוסדות שבהם הערך המוסף הוא סיוע בהתמחות וחיפוש עבודה.

בשורה התחתונה, בחירה נכונה של בית ספר למוזיקה דורשת הקצאת זמן אך היא שווה את ההשקעה. בעזרת בחירה לפי אופי הלימודים ותנאי הקבלה ניתן ליהנות מהדרך להסמכה ולפגוש לאורך הדרך עוד המון מוזיקאים לשיתופי פעולה עתידיים.

 

עוד מהבלוג של youngmusician

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 months
תצוגה מקדימה

איך להתחיל לנגן על סקסופון?

סקסופון הוא כלי נגינה עשוי ברונזה או פליז ששייך למשפחת כלי הנשיפה. בנוסף, הוא מורכב מחמישה חלקים שהם פייה, צוואר, גוף, ליגטורה ועלה וניתן להשיג אותו בגדלים שונים לפי מנעד מגבוה לנמוך. באופן עקרוני, ככל שהכלי גדול יותר כך...

תגובות

פורסם לפני 6 months

לימודי דיג'יי

מי ששואל את עצמו איך להיות דיג'יי לא יכול להסתפק באהבה למוזיקה או בהכרות עם אמנים, אלבומים ולהקות. הדרך להפוך את התחביב למקצוע היא להשתתף בקורס מקצועי ולהיחשף לתכנים השונים של לימודי דיג'יי. בהמשך, ניתן להשתמש בידע...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה