הבלוג של בלוג התכנית "החיים הם חלום" ברדיו מהות החיים

yosi dotan

יוסי דותן פותר חלומות ברדיו מהות החיים מדי יום שלישי ב-16:00 בתכניתו "החיים הם חלום". שיחות על חלומות והמשמעות שלהם תוך התמקדות בשאלה: מה נוכל ללמוד על עצמנו דרך עולם החלימה? live.eol.co.il בכל תכנית אורח באולפן וכמובן... +עוד

יוסי דותן פותר חלומות ברדיו מהות החיים מדי יום שלישי ב-16:00 בתכניתו "החיים הם חלום". שיחות על חלומות והמשמעות שלהם תוך התמקדות בשאלה: מה נוכל ללמוד על עצמנו דרך עולם החלימה? live.eol.co.il בכל תכנית אורח באולפן וכמובן שיחות, שאלות וחלומות ממאזינים... בכל שאלה או חלום מוזמנים לפנות אלינו – 037181354 [email protected] שידור חי בימי שלישי ב-16:00 שידור חוזר בימי שישי ב-14:00 הבלוג "החיים הם חלום" ירחיב את נושאי התכנית, יביא חלומות ונושאים קשורים ומעניינים, הגיגים, קישורים ועוד..

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאפריל 2014

חלום על שיניים נופלות הוא אחד החלומות הנפוצים ביותר. החלום מופיע בכל מיני גרסאות בהן לשיניים תפקיד מרכזי בחלום, לפעמים השיניים הקדמיות נופלות לפעמים כל השיניים בחלל בפה נושרות, בחלומות אחרים השן מתנדנדת או מדממת ולפעמים השיניים נושרות אחת אחרי השנייה.

השיניים מסמלות את יכולתו של החולם להשיג לעצמו אחיזה בחומר, להתפרנס או לעמוד במחויבויות שנתפסות בעניי החולם כחיוניות להישרדותו. לרוב מדובר בדאגה ממחסור בכסף, או חרדה בעניין כושר העבודה בהתייחס למחויבות כלשהיא. אולם גם אובדן משקל כתוצאה ממחלה או דיאטה לא מבוקרת, עלול  לייצר מצב שהשתקפותו בחלום תתבטא  בסיפור חלום בו השן נופלת.

הרעיון (נשמה) זקוק לגוף הפיזי בכדי שיוכל להתגשם. לכן חשיבות פרנסת הגוף מקבלת משמעות רוחנית נוספת על משמעותה הקיומית. אם הגוף אינו מתפקד בוודאי לא תתקיים עבודה רוחנית, כשל גופני עלול לגרום לפגיעה בתהליך ההגשמה העצמית, החלום משקף מצב של חרדה תפקודית בכדי שהחולם יוכל לבחור כיצד לנהוג בעניין.

חלום בו השיניים נופלות מדבר באופן ישיר על חרדות ממחסור בפרנסת הגוף, חרדה לאי עמידה במשימה או מחויבות שקשורה בתפקוד גופני. החלום משקף מחסור שנתפס בעיני החולם כאיום על הקיום הפיזי שדרוש  לעמידה במחויבויות.

כל אדם שחלם חלום בו שיניו נופלות אינו זקוק לפותר חלומות שיגלה לו שהוא חרד לפרנסתו או שיש לו מחויבות שטורדת את מנוחתו. בצורה זו או אחרת אדם שחי במחסור מודע למצבו. אם כך מדוע בא החלום להודיע לו אודות מצב שממילא ידוע לו?

פתרון החלום אינו מסר המעיד על קיומו של מחסור או מצוקה, אלא מסר מכוון המתייחס לאותו מחסור. מסר מפכח לאלו שאינם מודעים להשפעתו של המחסור עליהם, מסר שיכול להועיל לחולם להגיע למצב בו אין מחסור.

אדם שחווה מחסור או חרדה מאי עמידה במחויבות,מרגיש לרוב שלא בנוח. העניין עלול להתבטא בתחושות גופניות לא נעימות, במחשבה שחבריו לא מתייחסים אליו יפה או אפילו בוגדים בו. הוא עלול לחשוב שבת זוגו או ילדיו נוטשים אותו או אולי שהעבודה שלו נמאסה עליו, הוא עלול גם לחשוש לבריאותו.

פתרון החלום בו נופלת השן עשוי לספק מסר מרגיע, מסר שמודיע לחולם כי אין לו כל בעיה רפואית, אין לו כל בעיה עם חבריו או משפחתו וגם העבודה שהוא עוסק בה טובה לו לעת עתה. פתרון החלום עוסק במניעת התדרדרות המצב ומניעת מעשים מיותרים שעלולים להעביר את החולם למסלול בו לא ימצא הגשמה עצמית או חיים בעלי משמעות.

 

חלום השיניים הנופלות משקף חרדה ממחסור שדרוש לקיום היום יומי וגם חרדה מאי עמידה במחויבויות לעניינים שנתפסים בעיני החולם כמשמעותיים ביותר להתפתחותו האישית. החלום משקף לחולם כי קיימת בו חרדה בכדי שזה יוכל לבחור כיצד לנהוג בעניין. לבחור להשלים עם המצב ולהמשיך לפעול מתוך מודעות לקשיים, או לפעול בנחישות ליצירת מצב בו נוצרת התאמה טובה יותר בין המחויבויות והיכולת לעמוד בהן.

 

עוד מהבלוג של בלוג התכנית "החיים הם חלום" ברדיו מהות החיים

החלום שלי

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=le2uIRDx6Bw nolink] החלום עבורי הוא כמו מראה שמשקפת חלק מהמציאות. אפשר לחשוב שהדמות שמופיעה במראה היא ישות שמצויה במימד אחר, שיש לה חיים משל עצמה, שאולי היא יכולה בתנאים דמיוניים לצאת ממנה ולבקר בעולם...

תגובות

פורסם לפני 6 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה