הבלוג של yoseffa

Yoseffa

שמי יוספה בראונשטיין, תזונאית טבעית ובעלת הקליניקה הפרטית "בדרך הטבע", בה אני מטפלת במגוון מחלות כרוניות כגון: תסמונת סיוגרן, פיברומיאלגיה, סרקואידוזיס, פסוריאזיס ומחלות עור אחרות. מייצרת מוצרי רוקחות טבעית תחת... +עוד

שמי יוספה בראונשטיין, תזונאית טבעית ובעלת הקליניקה הפרטית "בדרך הטבע", בה אני מטפלת במגוון מחלות כרוניות כגון: תסמונת סיוגרן, פיברומיאלגיה, סרקואידוזיס, פסוריאזיס ומחלות עור אחרות. מייצרת מוצרי רוקחות טבעית תחת המותג "מימוזה": שמנים ומשחות טיפוליות, מבוססים על צמחי מרפא, שמנים ומשחות טבעיות, ללא חומרים משמרים או סינטטיים. בוגרת לימודי רפואה טבעית במכללת רידמן לרפואה משלימה ולימודי רפואה מגדרית בפקולטה לרפואה אונ' ת"א. מאמנת אישית (mci) מטעם איק"א.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מאוקטובר 2014

אחת התופעות המטרידות עליהן מתלוננות נשים שאובחנו כחולות בתסמונת סיוגרן הינה תכיפות ודחיפות במתן שתן, בעיקר בלילה, כאב צורב באזור השלפוחית והאגן וכאבים בזמן מגע מיני. לרוב הן נוטות לייחס תסמינים אלה בטעות לדלקת בדרכי השתן, אך ככל הנראה תלונות אלו קשורות למצב כרוני הנקרא “תסמונת השלפוחית הכואבת” אשר מתאפיינת באותם התסמינים, אך ללא עדות לדלקת.

תסמונת סיוגרן (Sjogren syndrome) הינה מחלה אוטואימונית (מחלת חיסון עצמי) הפוגעת בעיקר בנשים בין הגילאים 40-60 ובמהלכה נהרסות הריריות של בלוטות ההפרשה. כתוצאה מכך אין כמעט ייצור של דמעות ורוק. הפגיעה בבלוטות הפרשה גורמת במקרים רבים גם ליובש וגינלי אשר מגביר את הסיכון להתפתחות זיהומים חיידקיים ופטרייתיים. בחלק מהמקרים מתפתחת דלקת בדרכי השתן כתוצאה מהזיהומים החיידקיים.

האם תסמונת סיוגרן גורמת לדלקות?

האם מחלת סיוגרן גורמת לדלקות בדרכי השתן?

איך מונעים מופעים חוזרים של תסמונת השלפוחית הכואבת / דלקת בדרכי השתן?

1. הקפדה על מניעת יובש של הנרתיק.

2. הקפדה על היגיינה נאותה והימנעות מהתאפקות מהטלת שתן.

3. במקרה של תסמונת השלפוחית הכואבת: להתאים את צריכת הנוזלים בהתאם למצב. להימנע מצריכה של מזונות ומשקאות חומציים. לעומת זאת: במקרה של דלקת בדרכי השתן: שמירה על רמת חומציות תקינה של השתן כדי לעכב את התפתחות החיידקים. ניתן לעשות זאת על ידי שתיית מיצי חמוציות, אוכמניות והדרים.

ובשני המצבים:

4. הימנעות מצריכה של משקאות המכילים קפאין ואלכוהול . כאמור, שמירה על לחלוחית קבועה של הנרתיק עשויה למנוע דלקות בדרכי השתן כמו גם את תסמיני השלפוחית הכואבת.

לטיפול ביובש וגינלי הנובע מתסמונת סיוגרן מציעה קליניקת “בדרך הטבע” את השמן האינטימי של “מימוזה”:

תערובת השמנים מבוססת על צמחי מרפא מגבירי לחות אשר מוצו בשמנים צמחיים אורגניים. מדובר בצמחים עשירים בחומרים ריריים (מוצילאג) אשר מספקים לחות לנרתיק, משקמים את הרקמה הרירית ומרגיעים גירוי וגרד. תערובת השמנים מכילה גם חומצות שומן ונוגדי חמצון כגון: שמן חוחובה, שמן נבט חיטה ושמן נר הלילה. התערובת אינה מכילה חומרים כימיים סינטטיים.

השמן האינטימי מתאים גם לנשים בגיל המעבר הסובלות מיובש וגינלי.

עוד מהבלוג של yoseffa

Thumbnail

תסמונת סיוגרן, פיברומיאלגיה ותת פעילות בלוטת התריס – מחלות דומות או "מחקות" זו את זו?

"אנדוקרינולוג, ריאומטולוג ורופא משפחה נפגשו ...." זה נשמע כמו התחלה של בדיחה, אבל זו ממש לא בדיחה. מסתבר, כי כבר שני עשורים שהרפואה מזהה שכיחות יוצאת דופן של תת פעילות בלוטת התריס (מחלה אנדוקרינית), בקרב חולות בתסמונת סיוגרן...

Thumbnail

תזונה אנטי דלקתית מפחיתה תסמינים של פיברומיאלגיה, תסמונת סיוגרן ודלקת מפרקים שגרונית

האם קורה לך... שאת מתעוררת לעיתים קרובות בבוקר עם כאב וקושי להניע את המפרקים? יש לך תחושה של "חול בעיניים" ויובש בפה? תשישות כרונית? אם כן, ייתכן שאת סובלת מדלקת או תסמונת דמוית דלקת. מהי דלקת? דלקת היא תגובה של מערכת החיסון...

ואני תפקידי להשיב לך את הדמעות - על הטיפול ההוליסטי ביובש בעיניים

יושבת בסלון, שותה כוס קפה חם, בחוץ "אווירה של חורף". מדליקה חימום. העיניים מתחילות לגרד. חושבת: אולי העיניים עייפות, אולי השינה תשפר את המצב. יוצאת בבוקר לעבודה. תחושה של "חול בעיניים", העיניים מגרדות ללא הפסקה. הן כואבות...