הבלוג של עו"ד יורם פרי

תיק משפחתי

יורם פרי, עורך - דין ומגשר טל': 072-2575141 דוא"ל: [email protected] היצירה 3 ר"ג www.peri-law.co.il

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מדצמבר 2013

כשיוסי ביקש מרחל להתגרש התגבשה תוכנית “הפוך על הפוך” שתשאיר אותו לידה. האם הבעל הבוגד יעדיף את המאהבת או את הכסף?

26/01/2014

רחל ידעה כל השנים כי יוסי בוגד בה. יוסי, יזם בניה מצליח, נהג להסתיר מאשתו היכן הוא נמצא במשך היום, ונעדר שעות רבות בערבים מהבית. “ענייני עבודה” הוא היה מתרץ. חברותיה של רחל רמזו לה כי יוסי “לא טומן ידו בצלחת” אך לה לא היה איכפת. היא אהבה את יוסי והוא סיפק את כל צרכיה. הרעיף עליה מחמאות, נהג להחליף לה את הרכב מדי שנתיים וקנה לה מתנות אין ספור.

באותה שעת צהריים שקטה ישבה רחל על הספה, עיניה דומעות, מסרבת להאמין לצרור הדפים בידה. רבע שעה קודם לכן קיבלה משליח הדואר מעטפה ממשרד עורך דין תל אביבי. במעטפה היו שתי תביעות: תביעה לבית הדין הרבני בתל אביב לגירושין, ותביעה לבית המשפט לענייני משפחה לפירוק שיתוף של ביתם – קוטג’ מפואר באחת השכונות היוקרתיות ברמת השרון.

רחל ויוסי נישאו לפני 13 שנים, כשיוסי היה מפקח בניה והיא סטודנטית לסוציולוגיה. יוסי היה גבר שרמנטי, גבוה, חסון ושחצן, רחל היתה שמנמונת, סקסית, פני ילדה נאיבית. היא אהבה את הביטחון הרב שהקרין יוסי, הוא אהב את היותה מסורה לו בכל נפשה.

חמישה ילדים נולדו להם, הקטנה בגיל שנתיים. רחל לא עבדה, טיפלה בילדים ובמשק הבית. יוסי התקדם בעבודתו, הפך ליזם בניה ידוע באזור המרכז ואת רוב שעותיו הקדיש לקריירה שלו. כשהכיר את נאוה שעבדה עמו ביזמות בניה נסחף איתה לרומן לוהט. לנאוה היתה קריירה משגשגת, במהלך שנה אחת הוציאה אל הפועל שלושה מיזמי בניה, אחד מהם מלון יוקרתי בתל אביב. נאוה, אם לשניים, תמירה ויפת מראה הציבה ליוסי תנאי להמשך היחסים, היא מוכנה להתגרש עבורו בתנאי שהוא יתגרש עבורה.

באותו יום בו קיבלה רחל לידיה את המעטפות, פנתה למשרדנו וביקשה שנייצג אותה ונגיש את כתבי ההגנה. היא נראתה מוזנחת, היתה נסערת, עיניה אדומות, שיערה פזור ולא ידעה מה עליה לעשות וכיצד להתקדם הלאה.

עד מהרה, יחד עם עורכי דין נוספים במשרד, התגבשה תוכנית “הפוך על הפוך”. הגשנו בשמה של רחל תביעה לשלום בית בבית הדין הרבני, תביעת מזונות אשה על סך 9000 ש”ח ותביעת כתובה ותוספתא. עוד במקביל פנינו לבית המשפט לענייני משפחה ותבענו משמורת ואחזקת הילדים, דמי מזונות לילדים, צווי עיקול, צו עיכוב יציאה מן הארץ וכן איזון כולל של כל נכסי וזכויות  בני הזוג, לרבות קופות גמל ופנסיה.

התביעות בשמה של רחל עשו את שלהן. יוסי חויב בבית הדין הרבני ב- 5000 ש”ח דמי מזונות אשה זמניים, בתשלום כל הקשור בבית המגורים ובנוסף, חויב הוא בבית המשפט לענייני משפחה, בסך 7000 ש”ח עבור דמי מזונות ילדים.

עורך דינו של יוסי התקשר וביקש להתפשר. לאחר שורה של מפגשים הסכים יוסי לחזור לזוגיות עם רחל, אולם בהתאם לתנאי שהוצב לו: עריכת הסכם שלום בית ולחילופין גירושין.  בני הזוג יחזרו לחיות כמקודם, אם אחד מהם ירצה להתגרש הרי שיש כבר הסכם גירושין מוכן שנבנה מתוך רצון לשלום בית אמיתי. לפי הסכם הגירושין, מעבר לדמי מזונות גבוהים לילדים ודמי שיקום לרחל, הסכים יוסי לוותר על 60% מכלל הרכוש המשותף ומזכויותיו הפנסיוניות.

בני הזוג חתמו על ההסכם אשר אושר בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. יוסי התחייב כי במידה ורחל תרצה להתגרש בתנאי ההסכם – הוא יאפשר לה. רחל קיבלה את שרצתה. יוסי רצה פירוק שיתוף  של ביתם, אך היא הצליחה להגיע להישגים כלכליים גבוהים הרבה יותר.

ונאוה? יוסי הודיע לה כי הוא נשאר בבית עם אשתו, רחל. הוא חשש לאבד את כספו, לשלם מזונות ולהתחלק בזכויותיו הפנסיוניות.

יורם פרי, הוא עו”ד גירושין ומגשר מומחה לענייני משפחה וירושות.

טל’: 072-2575141 דוא”ל  [email protected] www.peri-law.co.il

עוד מהבלוג של עו"ד יורם פרי

תצוגה מקדימה

אל תספרי לאף אחד

המטוס מתל אביב ללונדון היה מלא עד אפס מקום אך למאיה זה לא הפריע. היא ישבה במחלקה הראשונה וקראה ספר. מאיה, אשה בשנות החמישים לחייה, יפת מראה, חטובת גזרה, פניה חלקות, ותמיד הרשימה בהופעתה החיצונית. עתה כמידי שנה, היתה בדרכה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תקשיבי, הוא בוגד בך

באחד מצהרי שישי הגשומים צלצל הטלפון נייד שלי, מעברו השני של הקו היתה לקוחה חדשה, שזה עתה החל הטיפול בתיקה. " שמעתי אותו אומר בטלפון שהוא מתכנן להגיע בשעה 20:00", ענת היתה נסערת, "אני בטוחה שיש לו מישהי, צדקת בחשד שלך" ענת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תחתום לי כאן וכאן בבקשה

באחד הערבים הגיע אליי אדם כבן 50 לבוש בקפידה ונראה נסער ביותר. קשה היה להרגיעו, הוא סיפר כי שמו זאב ושהיה בנו האהוב של אביו, אדם מפורסם וידוע באזור הקריות, אשר חלה מאד בשנים האחרונות ואושפז בבית מוגן.  עוד סיפר כי לאביו היו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה