הבלוג של עו"ד יורם פרי

תיק משפחתי

יורם פרי, עורך - דין ומגשר טל': 072-2575141 דוא"ל: [email protected] היצירה 3 ר"ג www.peri-law.co.il

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מדצמבר 2013

“היה לי סטוץ, אבל אל תגלי לאף אחד” כך סיפרה מאיה הנסערת לחברתה הטובה שהבטיחה לשמור את הסוד בסוד וסיפרה אותו רק לחברה הכי טובה.

09/01/2014

המטוס מתל אביב ללונדון היה מלא עד אפס מקום אך למאיה זה לא הפריע. היא ישבה במחלקה הראשונה וקראה ספר. מאיה, אשה בשנות החמישים לחייה, יפת מראה, חטובת גזרה, פניה חלקות, ותמיד הרשימה בהופעתה החיצונית. עתה כמידי שנה, היתה בדרכה ללונדון, היא אהבה את הקניות בלונדון, להסתובב בשווקים, תמיד מצאה עניין כלשהו שריתק אותה.

בעלה של מאיה טייס אזרחי, בעברו היה טייס קרב, ומדי שנה היה מקבל כרטיס טיסה הכולל מלון לשבוע עבור אשתו. מאיה נהגה להתאכסן במלון מהודר לא רחוק מקובנט גרדן, נסיעה בת חמש דקות במונית לרחוב אוקספורד.

המטוס נחת לפנות בוקר. מאיה הזמינה מונית, בחוץ היה קריר ומעורפל. היא הגיעה למלון, מסרה מזוודתה לשמירה, ויצאה אל קובנט גרדן לקפה וארוחה קלה. בבית קפה פינתי התמקמה בשולחן צדדי והזמינה לעצמה טוסט וקפוצ’ינו. מזג האויר המשיך להיות מעורפל. היא אכלה באיטיות, נהנית מכל ביס.

מולה ישב גבר בעל שיער בהיר הלבוש בהידור. היא התענגה על ארוחת הבוקר ולא שמה לב כי הוא שותה קפה ונועץ בה מבטים. כשהבחינה בכך, לאחר מספר דקות, הגבר קם מכיסאו וניגש אליה. מאיה הרימה ראשה, מהאיש נדף ריח בושם נעים ביותר.

“אפשר להצטרף? שאל.

“כן” ענתה מחוייכת ללא היסוס.

“שמי גרג” אמר ולחץ את ידה.

מאיה ידעה אנגלית היטב ולא התקשתה לשוחח עמו כשעה ומחצה. התפתחה בינהם שיחה עמוקה, רק זרים מוחלטים בעיר זרה יכולים להפתח כשהם יודעים שעוד מעט דרכיהם יפרדו. הם שוחחו על הכל, הוא סיפר על חייו בלונדון, יזם בניה הנמצא בהליכי גירושין מאשתו. היא סיפרה לו על חייה בישראל.

היא רצתה להיפרד ולשוב למלון ולהתארגן, אולם הוא הקדים אותה ושאל אם תרצה להתלוות אליו לדירתו, דירה שכורה בה הוא מתגורר לבדו כחצי שנה. מאיה הסכימה מיד ללא מחשבה יתרה. הם צעדו רגלית והמשיכו לשוחח כל הדרך. מאיה התרשמה מהאיש, הוא היה אדיב, החמיא לה על הופעתה וידע לדבר. כשנכנסו לדירתו היא היתה מהורהרת לרגע ולא הבינה כיצד נאותה להתלוות אליו.

המגע המעורר של גרג המיס את מעט ההתנגדות שהיתה לה, מספר דקות לאחר מכן שכבה עמו בביתו. זו הפעם הראשונה ששכבה עם גבר זר, מעולם לא בגדה בבעלה, לא עלה בדעתה להתרועע עם גברים, לבטח שלא עם גבר זר, אז מה קרה לה הפעם? היא התלבשה במהירות וסרבה לקבוע פגישה  שניה עם גרג, הסבירה לו כי חוששת שהמפגשים ביניהם יביאו אותה להיפרד מבעלה. גרג נתן לה כרטיס ביקור והשניים נפרדו.

מאיה חזרה למלון והתארגנה בחדרה. המחשבות לא פסקו מלהטריד. היא היתה נסערת, היא היתה חייבת להתוודות באוזני מישהו. הוציאה מתיקה את הטלפון הנייד ורצתה להתקשר, ידה רעדה והיא פחדה שהקול שלה יסגיר את סערת הנפש בה היא נמצאת. לבסוף שלחה הודעה לחברתה הקרובה ביותר, שלי.

“שלי, עשיתי את טעות חיי. הכרתי גבר ושכבתי איתו. לא נהניתי, סתם זיון, אני כל כך מצטערת. את מכירה אותי שאני לא כזאת, לא יודעת מה קרה לי. אני מספרת לך אבל שיישאר בינינו, סוד שלנו, דברי איתי כשתוכלי.”

שלי מיד התקשרה למאיה, שמעה ממנה בעניין את כל הפרטים, ועודדה אותה שדברים כאלו קורים, אין מה לדאוג, כמובן שהיא לא תספר, זה קרה וזה רחוק ומלבד שתיהן וגרג, איש לא ידע על כך.

שלי התקשתה להתאפק, יום שלם שמרה את הסוד עד שלבסוף התקשרה לאורית חברתה, וסיפרה לה על מאיה.

“אל תספרי לאיש” הפצירה שלי באורית.

“סמכי עלי, אל תדאגי, זה סוד ביננו” ענתה אורית .

במוצאי שבת עלתה מאיה על המטוס חזרה לישראל והגיעה לביתה שבתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות. היא שמרה על שקט, לא רצתה להעיר את בעלה. היא ניגשה לחדר השינה, הוא לא היה שם. מאיה התפלאה שלא סיפר לה כי לא יהיה בבית כשתגיע, אך אולי יצא בהתראה קצרה להחליף טייס חולה. היא ניגשה למטבח להכין לעצמה קפה.

מאיה נעצרה. על השיש היה מונח מכתב עבורה, היא זיהתה את כתב ידו של בעלה.

“מאיה שלום.

שמעתי כמו שכל העיר שמעה ששכבת עם איזה אנגלי מסריח. שיערב לך. אגב, הגשתי ביום חמישי תביעת גירושין”.

מאיה פנתה למשרדנו וביקשה עצה. כל בקשות הסליחה שלה והתחנונים לבעלה כמו כל יתר הנסיונות לשלום בית עלו בתוהו. הבעל לא היה מוכן להתפשר. לפיכך לא היה מנוס מ”מלחמת גירושין”.

על מנת  להוציא את מאיה ממערכת הנישואין עם מלוא זכויותיה פעל המשרד בתביעות נגדיות, לרבות תביעות לפירוק, שיתוף, ואיזון נכסים וזכויות. לאחר כחמישה חודשים התברר לבעלה כי נחפז בצעדיו, מאחר וכל כספי זכויותיו, לרבות קופות גמל, זכויות פנסיונית, וחסכונות המשפחה נחלקו באופן שווה בין הצדדים.

בעצת משרדנו הסכים הבעל לחזור בו, דרך הפשרה הביאה לכתיבת “הסכם שלום בית ולחילופין גירושין”. כיום שנה לאחר חתימת בני הזוג על ההסכם הם חיים יחדיו. המשפחה לא פורקה.

הכותב הוא עו”ד גירושין ומגשר מומחה לענייני משפחה וירושות.

עוד מהבלוג של עו"ד יורם פרי

תקשיבי, הוא בוגד בך

באחד מצהרי שישי הגשומים צלצל הטלפון נייד שלי, מעברו השני של הקו היתה לקוחה חדשה, שזה עתה החל הטיפול בתיקה. " שמעתי אותו אומר בטלפון שהוא מתכנן להגיע בשעה 20:00", ענת היתה נסערת, "אני בטוחה שיש לו מישהי, צדקת בחשד שלך" ענת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

המלחמה על שלום בית

רחל ידעה כל השנים כי יוסי בוגד בה. יוסי, יזם בניה מצליח, נהג להסתיר מאשתו היכן הוא נמצא במשך היום, ונעדר שעות רבות בערבים מהבית. "ענייני עבודה" הוא היה מתרץ. חברותיה של רחל רמזו לה כי יוסי "לא טומן ידו בצלחת" אך לה לא היה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תחתום לי כאן וכאן בבקשה

באחד הערבים הגיע אליי אדם כבן 50 לבוש בקפידה ונראה נסער ביותר. קשה היה להרגיעו, הוא סיפר כי שמו זאב ושהיה בנו האהוב של אביו, אדם מפורסם וידוע באזור הקריות, אשר חלה מאד בשנים האחרונות ואושפז בבית מוגן.  עוד סיפר כי לאביו היו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה