הבלוג של עו"ד יורם פרי

תיק משפחתי

יורם פרי, עורך - דין ומגשר טל': 072-2575141 דוא"ל: [email protected] היצירה 3 ר"ג www.peri-law.co.il

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מדצמבר 2013

האשה שליטפה את ידיו בכל יום בצהריים הצליחה לרגש את המנוח, לקבל את חתימתו ולמנוע מבנו לקבל את הירושה הנכספת. חוקר שהתחזה לרופא מומחה להרעלות גילה את התרמית.

02/01/2014

באחד הערבים הגיע אליי אדם כבן 50 לבוש בקפידה ונראה נסער ביותר. קשה היה להרגיעו, הוא סיפר כי שמו זאב ושהיה בנו האהוב של אביו, אדם מפורסם וידוע באזור הקריות, אשר חלה מאד בשנים האחרונות ואושפז בבית מוגן.  עוד סיפר כי לאביו היו כספי השקעה וחסכון בשלושה בנקים, והכנסות חודשיות משכירות. אביו של זאב לא כתב צוואה, זאב  ידע מכך ולא איכפת היה לו כי היה בנו היחיד של אביו.

זאב נהג לבקר את אביו פעמיים ביום, לפני הגיעו עבודה, ובחזרה ממנה. בימי שישי ושבת נהג לשבת ארוכות ליד מיטת אביו ולהנעים לו את זמנו. חבריו הקרובים של אביו פחות ופחות שמרו על קשר. זאב היה כמעט האדם היחיד שביקר את האב שמיעט לדבר, היה שקוע במחשבות, ישן רוב הזמן, הסביבה לא עניינה אותו, נראה היה כי השלים עם מצבו.

באחד מימי החורף של שנת 2012 נפטר האב. למרות שאביו התבודד בשנתו האחרונה ההודעה על מותו הגיעה לזאב כרעם ביום בהיר, הוא היה קשור לאביו ולא ציפה כי ההודעה על מותו תהא כך, בפתאומיות. זאב ערך את מסע הלוויה, ישב שבעה, ובתום השבעה החליט לערוך לאביו צו ירושה, צו הניתן מטעם רשם הירושה בחיפה למי שטוען לירושת אביו.

עוד בטרם פנה לעורך דין, יומיים מתום השבעה, קיבל זאב בדאר שליחים העתק מפניה לרשם הירושה, חתומה בידי גב’ אהרוני, הטוענת כי המנוח השאיר לה את כל רכושו. לפניה צורפה צוואת המנוח מנובמבר 2011, כשנה קודם למותו.

לשון הצוואה לא הותירה כל ספק כי המנוח, אביו של זאב, השאיר את כל עזבונו לגב’ אהרוני. זאב נותר המום, שכן לא הכיר את אותה גברת ולא הבין כיצד אביו האהוב יכול היה להותירו ללא פרוטה מצוואתו. עד מהרה גילה כי גברת אהרוני היתה נכדתה של אשה מבוגרת שהתגוררה בבית המוגן בו התגורר גם אביו. זאב ניגש לשוחח עם גב’ אהרוני, אשה כבת גילו, לבושה יפה, מטופחת, מאופרת, אלא שהיא לא חפצה כלל לשוחח עמו.

בתסכולו פנה זאב למשרד לדיני משפחה. עורכי הדין מצאו כי ככל הנראה מדובר בצוואה אמיתית, שכן החתימה היתה אכן חתימת המנוח. עורך הדין שערך את הצוואה אישר את נכונותה, עד נוסף לצוואה אישר כי הגיע לחדרו של המנוח שם נערכה הצוואה על פי חוק.

הוחלט יחד עם זאב לשכור חוקר שתפקידו יהיה להתחקות אחר התקופה בה היה המנוח בבית המוגן. החוקר התחזה לרופא, “אימץ” תעודת רופא, והתקשר למנהל הבית. החוקר הציג עצמו כרופא בודק מטעם משרד הבריאות בתואנה שתפקידו לבדוק ממה הורעל המנוח, שכן בקיבתו, בבדיקה לאחר המוות, נמצאו שיירי עודפי כספית, שככל הנראה גרמו למותו.

החוקר המתחזה לרופא שהה בבית המוגן שבוע ימים. איש לא חשד שמדובר בחוקר מתחזה. מנהל הבית ועוזריו חששו כי המקור לעודף כספית נמצא במזון, המבושל במטבח הבית. עד מהרה החלו המנהל ועוזריו לענות לשאלות החוקר, ותוך כדי השיחות התברר כי מדי יום בצהרים ביקרה את המנוח בחורה ששם משפחתה אהרוני, ושסבתה אושפזה באותו בית. הצוות הרפואי היה משוכנע כי אהרוני היא נכדתו של המנוח, הכל נראה טבעי.

חקירה נוספת הביאה לממצאים הבאים: אהרוני שעקבה אחר המנוח ובנו הצליחה לרגש את המנוח בביקוריה היום יומיים. היא נהגה לשבת לידו, ללטף את ידיו, להקריא לו ספרים ולספר לו סיפורים. באחד הימים הגיעה גברת אהרוני עם ספר שעל כריכתו התנוסס שמה כמחברת, היא ביקשה מהמנוח שיכתוב לה הקדשה ויחתום. את חתימת המנוח העתיקה לצוואה מזוייפת והחתימה בעורמה עורך דין ואדם נוסף כעד.

בדיון להתנגדות לצו הירושה שהתקיים בבית המשפט הודתה אהרוני בתרמיתה, ונפתח נגדה תיק פלילי. זאב זכה לקבל את עזבונו הנדיב של אביו המנוח.

הכותב הוא עו”ד גירושין ומגשר מומחה לענייני משפחה וירושות.

עוד מהבלוג של עו"ד יורם פרי

תקשיבי, הוא בוגד בך

באחד מצהרי שישי הגשומים צלצל הטלפון נייד שלי, מעברו השני של הקו היתה לקוחה חדשה, שזה עתה החל הטיפול בתיקה. " שמעתי אותו אומר בטלפון שהוא מתכנן להגיע בשעה 20:00", ענת היתה נסערת, "אני בטוחה שיש לו מישהי, צדקת בחשד שלך" ענת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אל תספרי לאף אחד

המטוס מתל אביב ללונדון היה מלא עד אפס מקום אך למאיה זה לא הפריע. היא ישבה במחלקה הראשונה וקראה ספר. מאיה, אשה בשנות החמישים לחייה, יפת מראה, חטובת גזרה, פניה חלקות, ותמיד הרשימה בהופעתה החיצונית. עתה כמידי שנה, היתה בדרכה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

המלחמה על שלום בית

רחל ידעה כל השנים כי יוסי בוגד בה. יוסי, יזם בניה מצליח, נהג להסתיר מאשתו היכן הוא נמצא במשך היום, ונעדר שעות רבות בערבים מהבית. "ענייני עבודה" הוא היה מתרץ. חברותיה של רחל רמזו לה כי יוסי "לא טומן ידו בצלחת" אך לה לא היה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה