הבלוג של yoramparket

חדשות הפרקטים

יורם פרקט - נגר מוסמך בעל רקע בלימודי עיצוב פנים מומחה לפרקטים ומבין חלוצי העוסקים בפרקטים בישראל. חנות תצוגה אזור תעשיה בת-ים רח' אהוד קינמון 29 בנוסף גם שירות עד הבית ויעוץ חינם . טל: 050-9911998 אתר: https://sites.google.com/site/yoramparcet/

עדכונים:

פוסטים: 15

החל ממאי 2011

פרקטים למינציה – מה זה בכלל פרקטים למינציה, איזה סוגי פרקטים למינציה קיימים, איך לבחור פרקטים למינציה, תקנים בטיחות ואחריות לפרקטים למינציה, חישוב מחירי פרקטים למינציה והוצאות נילוות, התקנת פרקטים למינציה, דירוג פרקטים למינציה, היכן ניתן לרצף בפרקטים למינציה, ייעוד השטח ובעצם כל מה שרציתם לדעת על פרקטים למינציה במדריך שלם אחד מקיף מאת יורם פרקט

26/05/2011

 
 

פרקטים למינציה המדריך השלם – מאת יורם פרקט טל: 050-9911998אולם תצוגה רח’ אהוד קינמון 29 אזה”ת בת-ים 

הפרקטים קנו לעצמם מקום מכובד בין סוגי הריצוף לא פחות משיש וקרמיקה או שטיחים.  כשמדובר על פרקטים אפשר להבחין בפרקטים  עץ  “אמיתי” לבין פרקטים למינציה סינטטיים.

 

פרקטים למינציה – מה זה בכלל?

פרקטים למינציה בנויים מלוחות דמוי עץ לריצוף תעשייתיי. פרקטים למינציה אינם עשויים מעץ.  בפרקטים  למינציה הכוונה תמיד לפרקט סינטטי.

פרקטים למינציה עשויים מחומר של  HDF (להבדיל מ MDF המשמש לריהוט). על גבי הלוח של הפרקט מודבקת תמונה של עץ בצבע ובגוון הרצוי (זאת גם הסיבה שיש גם הרבה צבעים של פרקטים למינציה ואינסוף דגמים של פרקטים למינציה, כי בסה”כ מדובר בצילום של עץ בלבד).

בחזית הפרקטים למינציה, בחלק הקדמי שעל גבי התמונה מצופה בכיסוי שמעניק לפרקטים  למינציה את החוזק וההגנה, ציפוי הלמינציה.  מכאן גם השם פרקטים למינציה בשל הציפוי למינציה שעל הפרקטים  הסינטטיים.

הפרקטים למינציה מגיעים בלוחות בעובי החל מ 6mm ועד לפרקטים למינציה בעובי 12 mm כאשר עובי פרקטים  למינציה שמתאים לריצוף ביתי רגיל יהיה 8 mm  בדר”כ.  ככל שהפרקטים  למינציה איכותיים יותר כך לוחות הפרקטים  יהיו עבים יותר ועמידים יותר לאורך זמן.

פרקטים  למינציה – דירוג

פרקטים  למינציה קיימים במספר דרגות שחיקה החל מ AC3 לפרקטים למינציה פשוטים ביותר ועד ל AC6 לפרקטים העמידים ביותר.  דירוג AC4 מקובל לפרקטים למינציה סטנדרטי לשימוש ביתי רגיל.

דירוג מקביל לפרקטים למינציה נרשם בקלאס. החל מקלאס 31 לפרקטים למינציה הכי פשוטים ועד לקלאס 33 לפרקטים למינציה היוקרתיים. גם כאן, לפרקטים למינציה בשימוש ביתי רגיל יתאים דירוג קלאס 32.

פרקטים  למינציה – תקנים 

רבים לא מודעים כלל לנושא התקן בפרקטים למינציה וזה דבר שחשוב לשים לב במיוחד בפרקטים למינציה – כל נושא התקנים והבטיחות.

לפרקטים למינציה טובים חייב להיות תו תקן של מכון התקנים הישראלי תקו מס 1481.  תקן זה חל על לוחות סיביים המיוצרים בתהליך יבש  ובכלל זה על לוחות פרקטים למינציה.

כמו כן חובה שיהיה לפרקטים למינציה תו תקן עמידות כנגד אש  תקן 921.

בנוסף לכך נקבע תקן אירופי לפרקטים למינציה המסומן ב E1 ויש לשים לב גם לכך.

פרקטים למינציה – ייעוד השטח 

בניגוד לדקים, פרקטים למינציה מיועדים רק לריצוף פנים.  פרקטים למינציה לא מתאימים למרפסת פתוחה או לחצר.

אפשר לרצף בפרקטים למינציה כל חלל פנימי בין אם זה רצפה בדירה או רצפת משרד או חנות. כיום מקובל אפילו לבצע רצפת פרקטים למינציה בשטחים ציבוריים כמו קניונים ומוסדות.

פרקטים  למינציה – התקנה והרכבה

שיטת ההרכבה של פרקטים  למינציה תמיד בהנחה צפה על ידי חיבור לוח אחד של פרקטים למינציה ללוח מקביל לו כשהחריץ בשולי לוח הפרקטים  נכנס אחד בתוך השני. פרקטים למינציה לא מדביקים לרצפה.  פרקטים למינציה לא מרכיבים על ידי מסמור.

למרות שיש מספר שיטות חיבור לפרקטים למינציה תלוי בסוג הפרקטים, הרכבת הפרקטים למינציה תתבצע תמיד בהנחת פרקטים על ידי חיבורם זה לזה.

כדי לבצע הנחת פרקטים יש לבדוק את השטח לפני ביצוע התקנת הפרקטים למינציה ולוודא כי הרצפה המיועדת לריצוף פרקטים למינציה היא ישרה ותקינה.

פרקטים  למינציה – עלויות

למי שרוצה לרצף בפרקטים  למינציה בבית או בעסק שלו יהיו מספר עלויות קבועות.

עלות הפרקטים למינציה בהתאם לחברה היצרנית, לסוג ודגם הפרקטים , ודירוגו (ככל שהדירוג גבוה כך היה מחיר הפרקטים למינציה גבוה יותר, כך פרקטים  בדירוג  AC3  יהיו הכי זולים בעוד פרקטים  AC6  הכי יקרים).

בנוסף הוצאה הכרחית שתמיד מצטרפת לפרקטים למינציה הם פנלים תואמים לפרקטים. כאן יש אפשרות לבחור בין פנלים בצבע הפרקטים שנבחר לפי הדגם או פנלים בצבע לבן.

הוצאות נוספות נילוות: עלות הובלה והרכבה של הפרקטים למינציה.

לעיתים יהיו הוצאות משניות כמו תוספת עבור קיצור דלתות ומשקופים והתאמתם לגובה הפרקטים , תוספת עבור סבלות לקומה גבוהה, תוספת עבור ספי גימור, תוספת עבור הורדת שטיח מקיר לקיר כדי לבצע התקנת פרקטים במקום השטיח מקיר לקיר, תוספת עבור יישור ותיקון ריצוף והכנה לפני התקנת פרקטים ועוד. מסיבה זו מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע שיבחן את המקום לפני ההחלטה הסופית.

לסיכום 

על גבי כל אריזת פרקטים למינציה יהיה רשום תמיד שם חברת הפרקטים, ארץ המוצא של הפרקטים  למינציה ומספר הדגם של הפרקטים למינציה. בנוסף חשוב לבדוק על גבי האריזה את התקנים ודירוג הפרקטים.

רבים טורחים לברר איזה פרקט זה, מה שם החברה של הפרקטים למינציה ומהו ארץ ממנה מיובאים הפרקטים למינציה לארץ, אולם במקביל יש לבדוק את כל נושא התקנים לשם בטחון ובטיחות וכן את דירוג הפרקטים והעלויות הנוספות הכרוכות בביצוע פרקטים למינציה לבית.

מאת:   יורם פרקט מכירה והתקנה טל: 050-9911998

אולם תצוגה רח’ אהוד קינמון 29 א.ת. בת-ים מול טיב טעם

אתר פרקטים

יורם פרקט

© כל הזכויות שמורות ליורם פרקט

עוד מהבלוג של yoramparket

תצוגה מקדימה

פרקטים במבוק לאקי פרקט

אם חושבים על זה, נדמה שאין אחד שלא שמע על הבמבוק שנקרא חיזרן בעברית. יש הרבה מוצרים שעשויים במבוק, רהיטים לבית ולגן, גדרות לחצר וגולת הכותרת הצמח המפורסם לאקי במבוק שמגיע מהמזרח הרחוק ומסמל צמח שמביא מזל, ברכה שמחה...

תצוגה מקדימה

קונים פרקטים ? תוספות תשלום ברגע התקנת הפרקט יקפיצו את המחיר.

קונים פרקטים ? תוספות תשלום ברגע התקנת הפרקט יקפיצו את המחיר. מאת: יורם פרקט טל: 050-9911998 קונים פרקט בשכל קומבינת הצעת מחיר התחלתית לעומת תשלום סופי גבוה קונים פרקטים למינציה לבית ?  תתחדשו. קרוב לוודאי שאתם רוצים לעשות...

תצוגה מקדימה

פרקטים מצרך חיוני גאוני וחסכוני

פרקטים מצרך חיוני גאוני וחסכוני יורם פרקט טל: 050-9911998   למה ? תשאלו ! בדיוק כאן המקום להסביר על כך. בניגוד למה שחושבים ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה