הבלוג של haya

יוגה אהובתי

קיבלתי מתנה מופלאה, כמו שאומר השיר:... את החיים על פני האדמה :-) וגם את הזכות לעסוק במה שהיא דרך החיים שלי, יוגה. לתרגל, לחקור, ללמוד, ללמד, ליפול, לקום. להיות רצינית, פלספנית וגם... לצחוק על כל אלו ועוד, כי החיים אמר פעם נזיר... +עוד

קיבלתי מתנה מופלאה, כמו שאומר השיר:... את החיים על פני האדמה :-) וגם את הזכות לעסוק במה שהיא דרך החיים שלי, יוגה. לתרגל, לחקור, ללמוד, ללמד, ליפול, לקום. להיות רצינית, פלספנית וגם... לצחוק על כל אלו ועוד, כי החיים אמר פעם נזיר מלומד אחד עלולים להיות פאתטיים בלי חוש הומור!

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מינואר 2012

בס”ד 

אני מזילה דמעות, הן יוצאות ממעמקים, אני מזילה דמעות על היותי רחוקה, רחוקה מעצמי, ואני רואה בבהירות את כל מה שגורם למרחק, את כל מה שהוא הגלות הפרטית שלי. המחשבות, ההתניות, הרגשות שעושות לי מיצרים. שמצמצמות אותי.

עומדת ניצבת ליד קיר הלבנים העצום, שריד לימים אחרים בהם הוא היה חלק ממשהו אדיר, שלם, מקום שסימל חיבור ישיר לאור, לאלוהות. נוגעת באבנים ומבינה את הקטנות שלי אל מולם אבל גם את הנחמה שלי בהיותי חלק מהם.

הימים הם גם כלליים אני מזכירה לעצמי, זה לא שהכל סובב סביבי, לפעמים, בכלליות יש מיצרים, לוחות נשברים, יש אוירה של חוסר סבלנות, יש כעס כללי, יש שנאת חינם ויש גם בית מקדש שנחרב.

והדמעות הן לא רק עליי אני מבינה שגם עליך, כי גם לך קשה, רחוק, בלתי מושג.

ואז אני מבינה ביתר שאת שאם זה לא רק לי, זה גם לך, זה לכולם, אז אני חלק מהכל הזה, חלק ממשהו רחב הרבה יותר. שלם. יש לי משפחה.

משפחה זה טוב.

זה אומר שכמו שיש רגעים של עצב יש גם רגעים של שמחה ואז בזמן זה של חסד אני גם שותפה, ברגעים שיש חיבור לעצמי או לעצמך, זה מופלא.

בתוך ההבנה הזו עולה בי הרהור, אם פעם כבר היה בית מקדש, היה שלם, היה חיבור ישיר לבורא, תקשורת מיידית, אם פעם הלכנו כבר באור אז האפשרות עדיין קיימת, אפשרות לגאולה, פרטית וכללית.

הפרטית שלי בטח תשמח אותי, להיות תמיד באושר, לא להזדהות עם האשליה אבל גם כללית זה טוב לי כי אם לך תהיה גאולה ואנחנו משפחה אז אוכל לחלוק אתך את השמחה.

 

על שנאת חינם חרב הבית…” זה קרה לדור מאוד מיוחד שהיה לו כבר מגע עם השלם, שהיה בבית המקדש, תקשר באופן ישיר עם אלוהים וראה ניסים גדולים ועדיין…  זה יכול לתפוס אותנו בכל רגע הנפילה הזו, גם ברגעים בהם אנחנו מעורבבים עם הרגש וחשים במיצרים וגם ברגעי אופוריה בהם לא עומדים על המשמר ומאבדים נוכחות.

עבודה ותרגול ברוח היוגה לימים אלו יכולים לשמור אותנו בערנות מתמדת וברגע אחד להפוך עצב לשמחה.

יתמוך תרגול אסאנה יום יומי ללא שאפתנות, פשוט ומסורתי ופראנאימה בדגש על קפלהבטי, שמאפשר שחרור הרגש דרך אזור העיכול והחוצה ויצירת מרחב פתוח ונקי בתוכנו פחות מגיב ויותר מקשיב.

ושתיקה… על היוגי נאמר שהוא מוני, שותק. אחד הזמנים הטובים להמעיט בדיבור הם ימי בין המיצרים. פחות נדבר פחות ניפול לתוך לשון הרע ואז נמנע מפגיעה באחר.

שנזכה ויבנה בית המקדש במהרה בימנו…

ברכה,

חיה שודריך

מנחה שיעורי יוגה, סדנאות ומפגשים אישיים.

“קול גלגל” סדרה של שישה מפגשי קיץ בנושא הצ’קרות, המרכזים האנרגטיים אשר מניעים את התרחשויות הנפש בנו. המפגש הראשון יעסוק בצ’קרה הראשונה ויתקיים ביום ה’ 26/7/12 19:00-21:30 תרגול של הגוף והנשימה שמתאימים, שאלות לחקירה אישית ולמידה של כלים יום יומיים לתמיכה וחיזוק הצ’קרה. ניתן להגיע גם באופן חד פעמי למפגש אחד.

www.yogahaya.co.il

 

עוד מהבלוג של haya

תצוגה מקדימה

אגדת יוגה בארץ נרניה

בס"ד אגדת יוגה בארץ נרניה... מה רומניה? אני שואלת את מנחם. ואז בבוקר למחרת בסוף התרגול, בשאוואסאנה, אני נזכרת שסבתא שלי נולדה ברומניה. "מסע" יוגה אמרנו, איך...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה