הבלוג של גדעון 23

חלום מתוק

איש מגוון ,מתעניין בהרבה דברים . אוהב את החיים ,ומקווה לקבל בחזרה.

עדכונים:

פוסטים: 591

החל מאוקטובר 2011

לקראת הקיץ הממשמש ובא ותחילת החופש הגדול מציגה השחמטאית ליאת שדה מספר רעיונות לשחק עם הילד בימי הקיץ החמים והלוהטים.

15/06/2014

לקראת הקיץ הממשמש ובא ותחילת החופש הגדול מציגה השחמטאית ליאת שדה מספר רעיונות לשחק עם הילד בימי הקיץ החמים והלוהטים.

                              פירוט המשחקים

 1: איקס עיגול.

לפי משחק זה ,שחקן אחד הוא X ושחקן שני הוא עיגול.

בשלב הראשון מציירים בדף טבלה של 3 על 3.

ה-X מתחיל וניתן לבחור לצייר בכל משבצת פנויה. ניתן לשחק על הרצפה כאשר בעזרת מקלות יוצרים את הטבלה ובעזרת אבנים ועלים משחקים.

המנצח: הראשון שיצר שורה טור או אלכסון.

2. בזמן נסיעה לטיול או בטיול עצמו כותבים את כל הדברים שרואים בדרך או במקום (למשל: ים, עץ, תחנת אוטובוס וכו’…) כל אחד על דף משלו (הקטנים יכולים לצייר במקום לכתוב). אח”כ עוברים על הרשימות ומוחקים דברים משותפים (למשל: ים  וים) המנצח הוא מי שיש לו הכי הרבה דברים שאחרים לא חשבו עליהם.  אפשר לשחק את זה גם עם כל נושא אחר כמו למשל דברים שקשורים לאביב או לקיץ, דברים שלוקחים לטיול וכו’.

3. ניחוש מישוש – כל אחד אוסף חפצים מהשטח. השחקן שמתחיל עוצם עיניים ובעזרת מישוש ועם הגבלת זמן של דקה הוא מנחש באיזה חפץ מדובר . כל עוד לא נגמר הזמן הוא יכול להמשיך לנחש חפצים נוספים. לאחר מכן מחליפים. המנצח הוא מי שהצליח לנחש הכי הרבה דברים.

4. משחק זיכרון עם שמות של מקומות/ שמות של ישובים שעברנו בדרך. המנצח: מי שהצליח לזכור הכי הרבה.

5. משחק אסוציאציות: כל אחד בתורו אומר במהירות 3 דברים שקשורים באביב, בוחרים דבר אחד ומציירים אותו בעזרת חפצים ודברים שמצאנו בשטח. ניתן גם לספר עליו סיפור. 

 

6. סיפור בהמשכים: בוחרים מי יתחיל. הראשון אומר משפט וכל אחד בתורו ממשיך את המשפט שנאמר לפניו.  לדוגמא: הראשון: היום יצאנו לטיול בנחל השופט, השני: השופט אהרון ברק היה נשיא בית המשפט העליון וכך הלאה.

7. הכנת דיסק עם שירים מפורסמים והסבר על המשורר (כמה שורות מהאנציקלופדיה) אח”כ לחוד חידות על המשוררים (למשל: המשורר שגדל בבנימינה, המשורר שאבא שלו היה חזן וכו’.).

8. מחליטים כל פעם על צבע אחר וכולם צריכים למצוא 3 דברים מאותו צבע (מחליטים מראש כיצד משחקים כלומר כיצד נעשית מציאת הדברים: בע”פ, בכתיבה או ציור או מציאת דברים מהסביבה).

9. אותו דבר כמו בסעיף 8 רק עם צורות.

10. בדומה לסעיף 1 רק במקום איקס עיגול משחק דמקה ( או ע”י פקקים של בקבוקים או אם אנחנו בחוף הים ניתן לשחק בעזרת צדפים ובעזרת מקלות מכינים לוח של 8 שורות על 8 טורים).

אין ספק שהצעות אלו אינן טובות וזמינות לשחק בבית או בדרך למקום מסוים.

עוד מהבלוג של גדעון 23

תצוגה מקדימה

מותה הטרגי של נטי פיינברג

אמש (ה') הלכה לעולמה אשת התקשורת נטי פיינברג והיא רק בת -38 . היא החלה את הקריירה המקצועית שלה כעורכת ומגישה "ברדיו חיפה",ו"ברדיו צפון". פיינברג הצטרפה בשנת 2011 לחדשות 10 בו שמשה בתחילה כקריינית חדשות בתחנות הרדיו...

תגובות

פורסם לפני 4 years

פטמות חלופיות לחולות בסרטן השד

בשנת 2009 חלתה מיכל בסרטן השד. היא עברה טיפולים כימותרפיים, ניתוח כריתה ושחזור של שד אחד. לאחר 3 ניתוחים הסתכלה על עצמה ולא הייתה מרוצה. משהו היה חסר- הדובדבן שבקצפת. ניסיונות רבים של חיפוש פתרונות (תוך כתיבת  בלוג...

תגובות

פורסם לפני 7 years

מאבקה של מורה ערבייה לקבלת זהותה במקום עבודתה

הבמאית גנית אילוז עקבה במשך שנת לימודים אחת אחר הדיל, מורה ערביה צעירה וכריזמטית, המלמדת בבית ספר יסודי בהוד השרון. נוסף לגזענות ולקונפליקט הזהות, מתמודדת הדיל גם עם לחץ כבד מצד המגזר למצוא חתן, בהיותה רווקה המתקרבת לגיל...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה