הבלוג של גדעון 23

חלום מתוק

איש מגוון ,מתעניין בהרבה דברים . אוהב את החיים ,ומקווה לקבל בחזרה.

עדכונים:

פוסטים: 547

החל מאוקטובר 2011

ניתן לראות כי למרות קיומו של חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, לפיו לא ניתן להפלות עובדים בין השאר בגלל היותם הורים או בשל הריון, יותר ויותר נשים מספרות שנתקלו במעסיקים שלא נותנים לזה לעצור אותם. כך, למשל, אסור לשאול אישה כמה ילדים יש לה,והאם היא מתכוננת בקרוב להיכנס להיריון ,אך דבר זה לא מרתיע מעסיקים רבים לשאול שאלות אלו. מסקר שנערך לאחרונה בקרב פורום נשים לתעשייה ושדולת הנשים עולים ממצאים חד משמעיים: הרוב המובהק נשאלו על מצבן המשפחתי בראיון העבודה, וליותר משליש נאמר מפורשות – “העבודה אינה מתאימה לאמהות”.

11/07/2019

ניתן לראות כי למרות קיומו של חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, לפיו לא ניתן להפלות עובדים בין השאר בגלל היותם הורים או בשל הריון, יותר ויותר נשים מספרות שנתקלו במעסיקים שלא נותנים לזה לעצור אותם.

כך, למשל, אסור לשאול אישה כמה ילדים יש לה,והאם היא מתכוננת בקרוב להיכנס להיריון ,אך דבר זה לא מרתיע מעסיקים רבים לשאול שאלות אלו.

מסקר שנערך לאחרונה בקרב פורום נשים לתעשייה ושדולת הנשים עולים ממצאים חד משמעיים: הרוב המובהק נשאלו על מצבן המשפחתי בראיון העבודה, וליותר משליש נאמר מפורשות – “העבודה אינה מתאימה לאמהות”.

  פירוט הסקר

בסקר שערכו פורום הנשים בתעשייה ושדולת הנשים, נשאלו מעל ל-500 נשים בתפקידים בכירים האם הן נתקלו בתופעה הזו.

כ-80% מהמשיבות אמרו כי במהלך הראיון נשאלו שאלות הנוגעות למצבן המשפחתי, ו-69% ענו כי נשאלו באופן ספציפי על גילאי ילדיהן.

בנוסף, 36% מהן נתקלו באמירות מפורשות לפיהן “העבודה אינה מתאימה לאימהות”.

נשאלת השאלה: איך ניתן לפתור בעיה זו?

הצגת הפתרון לבעיה

בכדי להתמודד עם הבעיה, עלה בחודש שעבר אתר פניות מיוחד בשם “אל תשאלו”, שמאפשר להתלונן באופן אנונימי על מקומת עבודה שמפלים לרעה, בניסיון לייצר פיקוח אזרחי על עסקים.

עוד מהבלוג של גדעון 23

תצוגה מקדימה

מותה הטרגי של נטי פיינברג

אמש (ה') הלכה לעולמה אשת התקשורת נטי פיינברג והיא רק בת -38 . היא החלה את הקריירה המקצועית שלה כעורכת ומגישה "ברדיו חיפה",ו"ברדיו צפון". פיינברג הצטרפה בשנת 2011 לחדשות 10 בו שמשה בתחילה כקריינית חדשות בתחנות הרדיו...

תגובות

פורסם לפני 3 years

פטמות חלופיות לחולות בסרטן השד

בשנת 2009 חלתה מיכל בסרטן השד. היא עברה טיפולים כימותרפיים, ניתוח כריתה ושחזור של שד אחד. לאחר 3 ניתוחים הסתכלה על עצמה ולא הייתה מרוצה. משהו היה חסר- הדובדבן שבקצפת. ניסיונות רבים של חיפוש פתרונות (תוך כתיבת  בלוג...

תגובות

פורסם לפני 7 years

מאבקה של מורה ערבייה לקבלת זהותה במקום עבודתה

הבמאית גנית אילוז עקבה במשך שנת לימודים אחת אחר הדיל, מורה ערביה צעירה וכריזמטית, המלמדת בבית ספר יסודי בהוד השרון. נוסף לגזענות ולקונפליקט הזהות, מתמודדת הדיל גם עם לחץ כבד מצד המגזר למצוא חתן, בהיותה רווקה המתקרבת לגיל...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה