הבלוג של יואב בשן

הבלוג של יואב בשן

צעיר בן 70 פלוס, מהנדס במקצועי, אבא לשלושה, סבא לארבעה פלוס שתיים ואחת בדרך, שומר על כושר, חובב סקי, הומור דק ותשבצי הגיון. רואה עצמו כמשתייך לאלו שעליהם נאמר: ""Old Soldiers Never Die"...

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מאוגוסט 2013

למה אסור לי ללבוש בגדי ספורט ולגדל זקן? תרגום מספרה ההומוריסטי של וירג’ניה איירונסייד, סופרת ועיתונאית בריטית ידועה

20/08/2013

וירג’ינייה אירונסייד היא סופרת ועיתונאית בריטית ידועה, שפרסמה מספר ספרים המציגים רעיונות שונים בנושאים אקטואלים. כותב שורות אלו התוודע לעבודתה דרך אחד מספריה – “המונולוג של וירג’ינייה”, דווקא דרך תרגומו לגרמנית, בו שונתה הכותרת ל- “לא! אין לי ענין בפגישות של וותיקים”. הספר מביא שורה של עצות ותובנות לאנשי גיל הזהב (60 ומעלה), “אולדיס” כלשונה.

כתיבתה מלאת ההומור והאופטימיות נראית לי כמתאימה בהחלט לבמה הנוכחית של סלונה. מצאתי אפוא לנכון לצטט קטע שבחרתי מתוך הספר, המביא מספר טיפים מועילים לאולדיס איך לשמור על הופעה מכובדת, בהתחשב בגילם המכובד.

למותר לציין שוירג’ינייה עצמה נתנה את הסכמתה וברכתה לציטוטים אלו, זאת לאחר תכתובת נחמדה ומהנה בינינו. הערה בהקשר זה: דווקא כגבר ברצוני להדגיש, למען הסר ספק אפילו לשמץ של התנשאות גברית, שאני מביא את הטיפים של וירג’יניה כרוחם וכלשונם, אם כי בתרגום חופשי מגרמנית עליו טרחתי ברב עמל (למיטב ידיעתי אין בנמצא תרגום של הספר לעברית).

15 טיפים איך לשמור על הופעה מכובדת בגילנו/ מאת: וירג’יניה איירונסייד, תרגום לעברית: יואב בשן

1. זה לא בדיוק מגניב לתלות את משקפי הקריאה מסביב לצוואר. זה גורם לכם להראות קצת חירשים.

2. לעולם אל תלבשו לבן, במיוחד לא בקרבת הפנים. הדבר מבליט שיניים צהובות, בעוד הלבן שבעיניים נראה אפור, מרושת בוורידים קטנים

3. הקפידי לכסות את הזרועות העליונות. המנעי ככל האפשר מלחשוף לאור היום את קפלי העור (הידועים גם כ”קפלי בינגו”) התלויים מהזרועות ומטה. תקף גם לגבי הכדורונים הקטנים בבית השחי.

4. אל תלבשו בגדי ספורט, אלא אם כן באופן נדיר אתם אכן ספורטאים או בעלי גוף מושלם. אחרת תמשכו תשומת לב דווקא לשריריכם הרפויים.

5. לאישה: אל תנסי להסתיר צוואר לטאה בעזרת צעיף או צווארון סגור. זה נראה כאילו יש לך מה להסתיר. אנשים תמיד יעלו בדמיון משהו גרוע יותר ממה שבאמת מוסתר מתחת לשכבת האריג. בכל פעם שאני חולפת ליד גדר חיה גבוהה, אני נזכרת בצעיף כזה, וללא משים שואלת את עצמי איזה מבנה איום ונורא מוסתר מאחוריה: תחנת כוח גרעינית? שלוחה מקומית של כלא גוואטנמו?

6. שמרו תמיד על הופעה נקייה וללא רבב. לא ברור למה, אבל אנשים צעירים יכולים ללבוש סמרטוטים ולנעול נעליים מלאות בחורים ולמרות זאת להראות נפלא. לעומתם, אדם מבוגר בחליפה מחוייטת, נעליים מבריקות וחולצה לבנה מעומלנת, אשר גרגיר של צהוב של ביצה זוהר מעל עניבתו, נראה מגעיל. ואם אתם לובשים מכנסיים, שימו לב למכפלת, זה מדהים כמה מי שטיפת רצפות מכפלת יכולה לספוג.

7. אם אתם מרגישים צורך לענוד צמיד נחושת להגנה כביכול מכאבי פרקים ראומטיים, אנא הסתירו אותו מתחת לשרוול ארוך. לא כל אחד חייב לדעת איזה זקנים טרחנים ומסובבים אתם.

8. מותר להשתמש בנעליים נוחות כל עוד אינן נראות נוחות. כל דבר עם רוכסנים הוא טאבו מוחלט.

9. אם בארונכם עדיין תלויות חליפות יוקרה משנות השישים, או חצאיות פעמון משנות השבעים, אין סיבה שלא לנסות אותם שוב. אם הם קטנים עליכם, אתם יכולים להרחיבם, או לחילופין זו הזדמנות טובה לעשות דיאטה.

10. רכשו לעצמכם את מעיל הבוקר היקר והאופנתי ביותר שניתן להשיג בכסף. שכן יגיע הזמן בו הפריט היקר הזה כמעט לא יעזוב את גופכם, למשל בבית אבות,  בו ביחד עם מומיות נוספות אחרות תשבו ותסתכלו על הכלום. במצב כזה, לפחות תהיו ארוזים יפה.

11. משהו לאישה: הרשי לעצמך לעשות הרמת פנים. מספר פעמים האשימו אותי בצביעות כאשר בעודי מדברת על היתרוונת שבהתבגרות עשיתי בעצמי הרמת פנים. אבל בכנות, עשיתי זאת לא כדי להראות צעירה, אלא נוכח הציפייה לשנים של דכאון עמוק שיכה אותי באכזריות, כאשר מדי בוקר עמדתי מול המראה ואפילו אני הזדעזעתי ממי שהסתכלה אלי בחזרה. זה לא התאים יותר לאישה האופטימית שנהייתי בינתיים, אפילו החיוך שלי נהיה דכאוני. עשיתי הרמת פנים לא רק עבור עצמי אלא גם עבור מכריי. ולאחר הניתוח אף אחד לא אמר לי משהו כמו “כמה צעירה את נראית”, אלא פשוט “כמה טוב את נראית”.

12. ועוד לאישה: התרחקי מלבישת מכנסיים אלא אם כן את חיננית במיוחד. עם הגיל, גברים נוטים להראות יותר נשיים, כשלנשים קורה ההיפך: שערות צצות על הסנטר, הקול נהיה עמוק יותר. את אינך מעוניינת לעודד ולתמוך התפתחות כזו על ידי התלבשות כגבר. ככל שאת נהיית מבוגרת יותר, כך עלייך להתלבש באופן נשי יותר.

13. משהו לגבר: בבקשה, אל תגדל זקן. זה נראה כאילו כלב מוכה שחין תלוי לך על הסנטר. זה משדר לסביבתך ש: א. יש לך בעיה עם גבריות המראה שלך, ב. אין לך עניין לענג אישה באופן אוראלי.

14. עוד משהו לגבר: אם שערך הולך ונעלם, עליך להדגיש עובדה זו במקום לנסות לטשטשה. גלח את ראשך לקרחת מלאה, או למצער, דאג להסתפר בצורה נורמלית. בשום אופן אל תמשוך קווצות שיער מאחורי אוזנך לרוחב קודקודך (הלוואה וחיסכון, י.ב). זה אולי יפה בעיניך, אבל האמן לי  – נראה איום ונורא מאחור. גם שיער ארוך הינו טאבו. אין דבר מדכדך יותר מאשר ברנש מזדקן עם שיער ארוך קלוש ומאפיר, ובמיוחד אם הוא מאוגד לזנב סוס דליל. זה נראה כמו שריד משנות השישים שמזמן היה צריך להשטף במי הביוב.

15. כאישה, אל תחסכי באיפור. לא רק שתראי יותר טוב, בדרך זו את משדרת לעולם שעדיין אכפת לך מעצמך ומסביבתך. כך תשמחי את כל מי שתפגשי באקראי, למשל בסופרמרקט או ברמזור, באותו רגע מוזר בו נוצר קשרעיין קצרצר עם הנהג ברכב הסמוך.

עוד מהבלוג של יואב בשן

תצוגה מקדימה

33 דברים שכבר לא צריך לעשות אחרי גיל 70

בהמשך לציטוטים שהבאתי בפוסט קודם מספרה של וירג'יניה איירונסייד ("לא! אין לי עניין בפגישות של ותיקים"), שעסקו בטיפים איך לשמור על מראה מכובד בגיל מתקדם, הרי עוד מאותו מקור,...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה