הבלוג של y

yildiz

בת אימא וסבתא. פנסיונרית עסוקה מעל הראש. יתומה מאם. גרושה... משכילה אקדמית, אך לומדת כל יום כמה מעט אני יודעת. משאלתי להפיק את המרב ממה שיש. לרוב אובדת עצות ותרה אחר תשובות. בעלת מודעות חברתית, אכפתית ויש לי דעה כל כל דבר... +עוד

בת אימא וסבתא. פנסיונרית עסוקה מעל הראש. יתומה מאם. גרושה... משכילה אקדמית, אך לומדת כל יום כמה מעט אני יודעת. משאלתי להפיק את המרב ממה שיש. לרוב אובדת עצות ותרה אחר תשובות. בעלת מודעות חברתית, אכפתית ויש לי דעה כל כל דבר (כמעט). עוסקת ומאמינה בגישור הן כעיסוק והן כדרך חיים. חמה, אוהבת ורואה בתפקידי כסבתא את גולת הכותרת.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מאוגוסט 2013

כאשר עמדה נטע, מול כל הקהל שצפה בה וסיפרה באומץ על ילדות לא קלה, ואיך היא התמודדה עם הכל זה פשוט גרם לי לבכי משחרר, שעלה בצורה בלתי נשלטת מהבטן. חוויתי ממש טלטלה

12/02/2018

בנשמתי אני נטע ברזילי.

ילדה יפה, מלאת כשרון, מיוחדת בצורה יוצאת מן הכלל – זאת נטע ברזילי. מאחלת לה עתיד מוצלח לפחות כמוה. גם אם לא תייצג אותנו באירוויזיון. ידוע כי זכיה במקום הראשון, איננה מנבאת הצלחה מטאורית בהמשך. ראה מרינה מקסימיליאן ועוד ועוד.

כאשר עמדה נטע, מול כל הקהל שצפה בה וסיפרה באומץ על ילדות לא קלה, ואיך היא התמודדה עם זה… זה פשוט גרם לי לבכי משחרר, שעלה בצורה בלתי נשלטת מהבטן. חוויתי ממש טלטלה.

זה מרגש אותי עד דמעות, בין היתר בגלל ההזדהות עם מצבה וחוויות הילדות שלי.

היום אני סבתא ל – 9 נכדים, אימא ל 3 בנים מקסימים. אבל…. על מנת להגיע לכך, הייתי צריכה להמציא את עצמי חדשות לבקרים, ולשאוב משאבים שאני לא יודעת מאיפה היו לי ומהיכן מצאתי אותם.

גדלתי בעיירת פיתוח קטנה, בת לעולים חדשים. בבית הספר הייתי נרדפת/סובלת בצורה שלא ניתנת לשיעור. הבעיה הייתה, שלהורי לא היה את הזמן, את הרצון או הכישורים לסייע לי. נהפוך הוא, הם הקשו עלי בצורה יוצאת מן הכלל. סבלתי ממש.

הצד החיובי בכל העסק הוא סובלימציה שאימצתי לעצמי. בגיל צעיר הבנתי, שאני חייבת להיות עצמאית. והדרך היחידה שמצאתי היה להתחתן בגיל שבו בית המשפט צריך לאשר את הנישואין. לכאורה ירדתי 7  דרגות מטה אבל… את זה לא ידעתי אז.

כאשר אני שומעת, על התמיכה שנטע מקבלת ממשפחתה, אני נרגשת עד דמעות, ומברכת אותם על היותם כאלה רגישים כל הכבוד. הגם שזה צריך להיות ברור מאליו.

אבל, אני לא נחתי על שמרי, לימים הלכתי ללמוד וצברתי תארים עסקתי בחינוך וניהול. הקמתי דורות רבים של תלמידים בסיכון. בכל מחזור גירדו לי בפצעים. לא היה קל, אולם לאורך כל שנות עבודתי, הייתי דוגמה ומופת לתלמידי. לא הכחדתי מתלמידי את עברי, הידיעה כי נישאתי לאחר 10 שנות חינוך שגם בהם לא תמיד התמדתי, והיום עומדת מולם בוגרת תארים אקדמיים, הרשימה אותם לחלוטין וזה נתן לי זכות ויכולת לעמוד מולם ולהוביל אותם למחוזות אחרים. ועל כך אני מודה להם מקרב ליבי.

עם זאת, צפייה בנטע ברזילי , מטלטלת אותי. מרגשת עד דמעות כל פעם מחדש. לא מזמן היה לנו, בוגרי אותו בה”ס היסודי, מפגש מחזור. פגשתי אותם, הלכתי למרות ועל אף תחושתי. היה חשוב לי להראות להם שאני עשיתי משהו עם עצמי. האם זה עשה עליהם רושם? אין לי מושג. והאם הם עדיין פקטור בחיי? בהחלט לא. אבל, אני לא יכולה להגיד ששכחתי!!!

ומקרה נטע ברזילי מוכיח לי שזה לא ישכח ממני עד יום מותי. נטע-ברזילי-2

עוד מהבלוג של y

מ"נפרדנו כך" 47 שנים אחרי... אח פגישה שכזאת!

"ויקיפדיה - (נוסטלגיה (רפקת בעברית) הוא מונח שמשמעותו געגועים והתרפקות על העבר, על פי רוב תוך אידאליזציה שלו. נוסטלגיה (לטינית) פירושה - הבט לאחור בכאב. על כך כתב הסופר...

תגובות

פורסם לפני 3 years

הג'ינגית שהלבינה בדרכים

טרי מהתנור, הרגע שבתי מביקור אצל אבי ביקנעם, (מצבו בכי רע, לכל השואלים, תודה). כביש צר ביותר, אם כי דו מסלולי מקשר בין צומת התשבי, לצומת אלונים. בצידי הכביש, מכינים את כביש 6 (ההמשך או השד יודע מה) התחושה היא שהעבודה על הכביש...

תגובות

פורסם לפני 5 years

יתמות בגיל מאוחר

יתמות בגיל מאוחר אנחנו בעיצומם של הימים הנוראים, מקובל שבימים אלה עולים לקברות הורים משפחה וצדיקים. מי באמונה שזה יביא מזור, ומי כי כך מקובל – מסורת. ויש השוטחים את מרי ליבם על מצבת יקירם. כשלעצמי (מעולם לא הבנתי את הנהיה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה