הבלוג של יפעת מאירוביץ יפת

יפעת מאירוביץ' טבת – מתמודדת מטעם התנועה החברתית הירוקה בראשון לציון

חברת מועצת העיר ראשון לציון מאז שנת 2008, מתמודדת מטעם התנועה החברתית הירוקה. יועצת סביבתית מזה למעלה מ- 15 שנה. עצמאית, בעלת משרד ייעוץ בתחום איכות הסביבה בדגש על נושא הטיפול בפסולת לעסקים ורשויות מקומיות.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מאוגוסט 2013

האמת, שלא חשבתי אי פעם שאני אגיע למצב כזה, שאני אצטרך להסביר עד כמה אני ירוקה, בתמימותי (או אולי ב”יריקות” שלי) חשבתי שהציבור כולו יכיר את שמי, יכיר את פעילותי, ידע להבחין בין ירוק וירוק, אין ספק, בבחירות הקרובות בראשון לציון יש היום קרב על הקול הירוק. בעיניי, זאת מלחמה בין המקצועיות לפוליטיקה של פעם.

15/08/2013

נעים מאוד , אני  יפעת מאירוביץ יפת, תושבת ראשון לציון, בת 38, אמא לאורי בן 9 ומיכלי בת 7 מחר, נשואה ליונתן, יבוא אישי שלי מאילת.

אני יועצת סביבתית במקצועי מזה 15 שנה, בהתחלה בחברה להגנת הטבע, ואח”כ ביחידה לאיכות הסביבה וקשרי קהילה ברשות שדות התעופה במשך 7 שנים. ב- 6 השנים האחרונות אני בעלת משרד עצמאי לייעוץ סביבתי המטפל בייעוץ למפעלי מיחזור, תחנות מעבר, אתרי הטמנה ורשויות מקומיות. עד כאן בקיצור רב, החלק המקצועי שלי, במקביל אליו ב-5 השנים האחרונות אני מתנדבת למען התושבים בראשון לציון ומשמשת חברת מועצה מטעם סיעת הירוקים של ראשון, אני משמשת כיו”ר התנועה הירוקה בראשון לציון ובבחירות הקרובות אתמודד שוב לבחירה מטעם רשימת התנועה החברתית הירוקה. ברוכים הבאים למסע הבחירות שלי .

לוגו התנועה החברתית הירוקה ראשון לציון

פוליטיקה? מה לי ולזה?

אז ככה, עד לפני חמש וחצי שנים הייתי תושבת מעורבת, אבל די מאוכזבת. חלמתי על מחזוריות לבקבוקים, חלמתי על חינוך איכותי וסביבתי בבתי הספר, חלמתי על שבילי אופניים, חלמתי לגור בעיר שמשתפת את תושביה בתכנון העתידי שלה, חלמתי על עיר שבה נציגיה מייצגים את הדעות של תושביה ולא את עצמם.

שנייה לפני שהחלטתי לעזוב את העיר, קיבלתי את ההחלטה לנסות  ולהשפיע מבפנים. קפצתי למים, או אולי יותר נכון, ל”ביצה הפוליטית”, התמודדתי ב- 2008, ונבחרתי למועצת העיר.

במהלך חמש השנים האחרונות הספקתי להחזיק את תיק איכות הסביבה בעירייה במשך כשנתיים וחצי, שיניתי מקצה לקצה את המדיניות העירונית בתחום איכות הסביבה, הטמעתי מתקני מיחזור בעיר, שבילי אופניים ומתקני חנייה עבורם, קיימתי קורסי פעילים סביבתיים רבים, שיניתי מקצה לקצה את היחס לעצים ולגיזומם בעיר, סייעתי לאלפי תושבים בבעיות אישיות, השתתפתי במאבקים ציבוריים בראשון בשיתוף תושבים: מפעל הבטון, המאבק על חוף פלמחים, אנטנות סלולאריות, מאבק תושבי שכונת הטרפז ועוד רבים אחרים.כחלק מחברותי במועצה, אני משמשת כחברה בועדת התכנון והבניה בעיר, חברה בועדת שימור אתרים, ועדת השילוט, ועדה להסדרת האנטנות הסלולאריות בעיר. אני חברה בהנהלת התזמורת הסימפונית של ראשון ועוד ועוד.

היום חמש שנים אחרי שנבחרתי ורגע לפני הבחירות  יש לי כמה מסקנות עיקריות:

1. המקום היחיד שאפשר להשפיע בו ולהוביל לשינוי אמיתי הוא הזירה הפוליטית.

2. ההתנדבות במועצת העיר דורשת השקעה אדירה של שעות. למי שבאמת רוצה לחולל שינוי.

3. הפוליטיקה היא חיידק שאי אפשר להיפטר ממנו, ולכן אני נשארת.

השילוב בין המשפחה, העסק הפרטי שלי וההתנדבות בפוליטיקה הוא מאתגר בלשון המעטה. לשמחתי, ההצלחות שבדרך והתושבים שעזרתי להם נותנים לי את הכח להמשיך. אני מרגישה שבעבודתי ובהתנדבות שלי במועצת העיר אני מצליחה כל יום לגרום לשינוי לטובה באיכות החיים שלנו, בבריאות שלנו ובסביבה שלנו. אני באמת נהנית.

אחרי שנים של עשייה אינטנסיבית, השבוע הפנו את תשומת ליבי לדפי הפייסבוק של מספר רשימות המתמודדות  מתפארים להם בכל מה שאני עשיתי. להתעצבן? לתקוף? להתעלם? דרכי בעניין עדיין לא ברורה לי. בינתיים, אני בוחרת להיות גאה בכך, שכן בזכות הפעילות הסביבתית שלי, כולם רוצים להיות ירוקים.

אני בוחרת לשמור על הערכים ועל האמת שלי, לא לשקר, לשמור חוק, להגיד תמיד את האמת ולא להבטיח הבטחות שווא. אני חושבת שבגלל התנהגות כזאת של נבחרי הציבור האחרים, אנשים חושבים שפוליטיקאים הם לא אנשים ישרים, ולעיתים קרובות, התושבים פשוט לא הולכים להצביע וחבל, הם משאירים את הזירה הזאת לאלה שטובת הציבור לא עומדת לנגד עיניהם.

האמת, שלא חשבתי אי פעם שאני אגיע למצב כזה, שאני אצטרך להסביר עד כמה אני ירוקה, בתמימותי (או אולי ב”יריקות” שלי) חשבתי שהציבור כולו יכיר את שמי, יכיר את פעילותי, ידע להבחין בין ירוק וירוק, אין ספק, בבחירות הקרובות בראשון לציון יש היום קרב על הקול הירוק. בעיניי, זאת מלחמה בין המקצועיות לפוליטיקה של פעם.

בתקופה האחרונה אני עסוקה מאוד בקמפיין, מתרוצצת ממקום למקום,  ובמקביל מנהלת מאבקים  חברתיים יחד עם ההורים בעיר על  הפיכתם של הקייטנות החוגים והצהרונים   לשירות בסיסי במחיר עלות ,  המאבק להוספת סייעת לגני 3- 4 מאבקים  סביבתיים בנושא הקרינה בעיר, המזיקים והיתושים, וכמובן מענה שוטף סיוע לתושבים בפניות שונות כפי שניהלתי כל הקדנציה.

וכמובן מתמודדת  כמו כל ההורים בארץ עם החופש הגדול .

מבטיחה לעדכן, ואשמח להערותיכם ולעצותיכם.

עוד מהבלוג של יפעת מאירוביץ יפת

Thumbnail

פתאום אני נשמעת כמו חיים הכט

פתאום אני נשמעת כמו חיים הכט איך זה קרה לי ? פתאום אני נשמעת כמו חיים הכט ואומרת כל הזמן : "שלא יעבדו עליכם" חיים הכט ואני ממש לא דומים, טוב.. אולי רק במשקפיים, אז איך זה קרה? הכל קשור לטלפונים של ראש השנה. השנה, הגדלתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

מה אפשר לעשות ב- 1800 ימים ?

מה אפשר לעשות ב- 1800 ימים ? אם היו אומרים לכם שאתם יכולים לעשות כל מה שרק תירצו במשך 1800 ימים, מה הייתם עושים ? נוסעים לטיול ארוך לחו"ל ? מחליפים עבודה? אני בחרתי לבלות 1800 ימים בהתנדבות. זאת לא סתם התנדבות, זאת התנדבות יום...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...