הבלוג של יפעת מאירוביץ יפת

יפעת מאירוביץ' טבת – מתמודדת מטעם התנועה החברתית הירוקה בראשון לציון

חברת מועצת העיר ראשון לציון מאז שנת 2008, מתמודדת מטעם התנועה החברתית הירוקה. יועצת סביבתית מזה למעלה מ- 15 שנה. עצמאית, בעלת משרד ייעוץ בתחום איכות הסביבה בדגש על נושא הטיפול בפסולת לעסקים ורשויות מקומיות.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מאוגוסט 2013

מה אפשר לעשות ב- 1800 ימים ?

אם היו אומרים לכם שאתם יכולים לעשות כל מה שרק תירצו במשך 1800 ימים, מה הייתם עושים ? נוסעים לטיול ארוך לחו”ל ? מחליפים עבודה?

אני בחרתי לבלות 1800 ימים בהתנדבות. זאת לא סתם התנדבות, זאת התנדבות יום יומית, במשך כל שעות היום, ולא מעט פעמים גם בלילה.

איפה בחרתי ונבחרתי להתנדב ? במועצת העיר ראשון לציון. בחרתי להתנדב למען העיר שלי, בה גדלתי ולמען התושבים- המבוגרים והצעירים בה, למען העצים, למען בעלי חיים, למען כולם והאמת, עם יד על הלב, למרות הקושי, השעות הרבות, הפגיעה בעבודה, הזמן החסר עם המשפחה- נהניתי, חייבת להודות. אני תמיד אומרת שחליתי בחיידק, וזה חיידק שאי אפשר להיפטר ממנו.

למי שלא מכיר, קוראים לו החיידק הפוליטי.

השבוע היה שבוע מרגש, ישיבת המועצה האחרונה לקדנציה הזאת- הישיבה בה מזדהות סיעות המועצה הקיימות עם הסיעות בהן ירוצו בקדנציה הבאה.

אני רצתי בקדנציה הקודמת מטעם סיעת הירוקים של ראשון ובבחירות הקרובות, שיתקיימו ב- 22/10/2013 אני רצה מטעם התנועה החברתית הירוקה יחד עם שותפי הפוליטי וחברי היקר איתן שלום ותושבים יקרים נוספים כולם אנשים ראויים, לוחמים למען הציבור שמוכנים לתרום מעצמם.

בסיור מפגעים - מפעל הבטון בראשון

הישיבה הייתה מרגשת (אפילו אמא שלי הגיעה בפעם הראשונה לצפות) הגיעו תושבים רבים לראות את ההפתעות ואכן היו כמה, חלקן שימחו אותי וחלקן אכזבו אותי. מדהים איך אנשים משתנים. אני קיבלתי החלטה אמיצה: אני לא משתנה. אני חייבת להוכיח לי ולאחרים מסביבי, שאפשר לעשות פוליטיקה אחרת, אפשר להיות פוליטיקאי ולשמור על יושר אישי וציבורי. אפשר להשתמש בפוליטיקה לעשיית שינוי לטובה, שהרי זה המקום היחידי שבו אפשר להשפיע.

גדלתי בבית שסלד מפוליטיקה, גדלתי לחשוב שרוב הפוליטיקאים מושחתים, דואגים לעצמם ולא לציבור. אני קפצתי למים לעשות שינוי, ואחרי כמעט 1800 ימים, אני יכולה להסתכל על עצמי במראה ולהגיד: אפשר לעשות פוליטיקה אחרת !

היום בבוקר שוחחתי עם אחת הנשים המשמעותיות בחיי שבאה לראות את ישיבת המועצה והיא אמרה לי: “ככה נראים חברי המועצה שלנו? כל התושבים צריכים להגיע לצפות בישיבת מועצה אחת לפחות, רק כך הם יבינו מה קורה כשהם לא מגיעים להצביע..” היא לא יכלה להירגע והמשיכה: “זה ממש לא נראה כמו ייצוג נכון של תושבי ראשון” והיא המשיכה והמשיכה ואני שתקתי.

שתקתי וחשבתי על המאמץ הגדול שלי להמשיך ולהתנדב עוד חמש שנים, עוד 1800 ימים.

אני עובדת קשה כבר חמש שנים ובימים אלה נלחמת על כל קול, פוגשת כל תושב, מדברת בלי סוף בטלפון, מתכתבת בפייסבוק, כותבת הודעות לעתונות. הכל כדי להתנדב עוד 1800 ימים, והמצחיק (או מעציב- תלוי איך תבחרו להסתכל על זה) שזאת ממש לא טבלת ייאוש, זאת טבלת תקווה.

תקווה להמשיך לשנות, לפעול ולהשפיע לטובה. תקווה שאוכל להמשיך ולשפר את המצב בעיר, שאני וחבריי לתנועה החברתית הירוקה נוכל להמשיך להילחם למען טובת התושבים והסביבה. אני לא יכולה לעשות את זה לבד, צאו להצביע, תשפיעו, תעזרו לי ולחבריי לעזור לכם, על מנת שהתקווה הזאת תוכל גם להתממש.

עוד מהבלוג של יפעת מאירוביץ יפת

Thumbnail

קולה של ירוקה, אבל כבר לא ירוקה פוליטית

נעים מאוד , אני  יפעת מאירוביץ יפת, תושבת ראשון לציון, בת 38, אמא לאורי בן 9 ומיכלי בת 7 מחר, נשואה ליונתן, יבוא אישי שלי מאילת. אני יועצת סביבתית במקצועי מזה 15 שנה, בהתחלה בחברה להגנת הטבע, ואח"כ ביחידה לאיכות הסביבה וקשרי...

Thumbnail

פתאום אני נשמעת כמו חיים הכט

פתאום אני נשמעת כמו חיים הכט איך זה קרה לי ? פתאום אני נשמעת כמו חיים הכט ואומרת כל הזמן : "שלא יעבדו עליכם" חיים הכט ואני ממש לא דומים, טוב.. אולי רק במשקפיים, אז איך זה קרה? הכל קשור לטלפונים של ראש השנה. השנה, הגדלתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...